Zintegrowane z dachem moduły fotowoltaiczne Aleo Solar

Zintegrowane z dachem moduły fotowoltaiczne Aleo Solar
Moduły fotowoltaiczne Aleo Solar serii Elegante 190W. Fot. Aleo Solar
REKLAMA

Standardowa fotowoltaika oferuje jedynie produkcję energii. Solrif oznacza, że skupiamy się na całym budynku, częściowo lub całkowicie zastępując dachówki. Aleo Solar ma oba rozwiązania gdy poszukujesz zarówno standardowych paneli fotowoltaicznych jak i rozwiązań pozwalających na integrację fotowoltaiki z dachem.

Aleo S79 Sol

Aleo S79 Sol to estetyczny moduł fotowoltaiczny, który można zintegrować z dachem na wczesnym etapie budowy. To również doskonałe rozwiązanie w przypadku jednoczesnego zastosowania folii grzewczych na podczerwień, które zyskują popularność w nowym budownictwie. Zastosowanie fotowoltaiki obniży w ten sposób koszty ogrzewania.


S79 Sol pozwala zaoszczęścić na koszcie dachówek i montażu, a fotowoltaika wygląda jak integralny element dachu. System jest zresztą instalowany w podobny sposób jak montaż standardowych dachówek.

Oznacza to, że architekci mogą łatwo przygotować lub zmienić projekt, a wykonywane w ten sposób dachy będą zawsze robić duże wrażenie.


Z kolei dekarze mogą wykonać taką instalację szybko, korzystając ze swojego doświadczenia w montażu dachówek i umożliwiając właścicielowi domu osiągnięcie niezależności energetycznej i wyrafinowanego wyglądu dachu.

Solrif ma długą, sięgającą 20 lat historię, kształtowaną przez Aleo Solar i Ernst Schweizer AG – firmę specjalizujacą się w produkcji materiałów do konstrukcji domów.  

Z wykorzystaniem systemu Solrif wykonano dotąd zintegrowane z dachami instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 750 MW, posiadające przewagę nad instalacjami wykonanymi ze standardowych modułów jeśli chodzi o niezawodność, funkcjonalność i wygląd.

Mając na uwadze, że w ten sposób redukuje się koszty dachówek i ich montażu, zintegrowany z dachem system fotowoltaiczny nie jest droższy od standardowych systemów fotowoltaicznych.

Wszystkie komponenty systemu Solrif można zamówić w tej samej firmie, a Aleo Solar posiada różne moce modułu S79 Sol oraz pasujące do nich systemy montażowe.


Aleo  Elegante 190W

Aleo  Elegante 190W to nieposiadajacy ramy produkt fotowoltaiczny typu szyba-szyba, wykonany z myślą o integracji z dachami werand, ogrodów zimowych czy zadaszeń parkingów, ale można go wykorzystać także jako element dachów w standardowych budynkach, a jego transparentność sięga 33 proc.


Dzięki zastosowaniu szyby o grubości 9 mm ten moduł uzyskał certyfikat jakości DiBt dla dachowych konstrukcji i jest idealny w zastosowaniach domowych jak i komercyjnych. Posiada 15-letnią gwarancję produktową, którą można rozszerzyć do 30 lat – nawet dla wymagających realizacji.

Wszystkie produkty Aleo Solar (moduły serii S, X, Elegante i P19) można zakupić z rozszerzoną gwarancją nawet do 30 lat, która okazuje się popularna także wśród inwestorów w Polsce.Rozwiązania fotowoltaiczne Aleo Solar – np. nową serię modułów X – będzie można zobaczyć podczas największych targów europejskiej branży fotowoltaicznej Intersolar 2018, które odbędą się w dniach 20-22 czerwca w Monachium, na stoisku firmy nr 290 w hali A2.

Odwiedź Intersolar i poznaj nas i nasze produkty.


artykuł sponsorowany

Zobacz również

Giełda OZE

elektrownia wiatrowa 1MW - projekt wraz z turbiną

Sprzedam projekt elektrowni wiatrowej wraz z generatorem - opcja pod klucz. Lokalizacja: woj. lubel czytaj dalej...

Micon NM 60 woj. Lubelskie. Projekt. Sprzedam

Sprzedam projekt pod Micona NM 60 wieża ok 76m. woj. Lubelskie. pow. Lublin. Proszę o kontakt tel. B czytaj dalej...

poszukuje dochodowych rentownych projektów

Poszukuje dochodowego rentownej inwestycji oraz finansowania wiatrak, farmy słoneczne czytaj dalej...

Szafa bateryjna

Witam, poszukuję otwartych szaf/rack bateryjnych dla baterii Pylontech. Więcej informacji mailowo l czytaj dalej...