DNV GL wskazał producenta najlepszych modułów PV

DNV GL wskazał producenta najlepszych modułów PV
Fot. Trina Solar
REKLAMA

Globalna firma konsultingowa DNV GL po raz kolejny przeprowadziła testy dostępnych na rynku modułów fotowoltaicznych. Znowu najlepszy wynik uzyskał w nich chiński producent Trina Solar.

DNV GL prowadzi testy modułów fotowoltaicznych od 2014 roku i co roku publikuje zaktualizowane wyniki. Moduły są sprawdzane pod kątem wahań temperatury, wilgoci, obciążeń mechanicznych i potencjalnej degradacji, czyli spadku uzysków energii pod wpływem starzenia się modułów i pogarszania się ich parametrów.

Dotychczas sprawdzono pond 300 modułów dostarczonych przez ponad 50 producentów. W badaniach uwzględniono m.in. moduły 9 z 10 największych producentów na świecie i ponad 70 proc. producentów zaliczanych do grona Tier-1.

Wygranym testów przeprowadzonych przez DNV GL tym razem, już po raz czwarty, okazał się chiński producent Trina Solar.

Do końca 2017 r. Trina Solar zrealizowała dostawy modułów fotowoltaicznych o łącznej mocy ponad 32 GW, co jest najlepszym wynikiem w globalnej branży fotowoltaicznej.

W ubiegłym roku chiński producent dostarczył moduły o mocy ok. 9 GW, co dało mu drugą pozycję wśród największych producentów modułów PV za ubiegł rok. Większą sprzedażą mógł się pochwalić tylko Jinko Solar.

Obecnie znajdujące się w ofercie Trina Solar moduły fotowoltaiczne osiągają sprawność w przypadku technologii monokrystalicznej 19,2 proc., a w przypadku technologii polikrystalicznej 17,4 proc. – takie wartości podaje na swojej stronie internetowej chiński producent.

W  tym roku działający na rynku fotowoltaicznym od 20 lat producent pochwalił się osiągnięciem rekordu sprawności ogniwa fotowoltaicznego, które wykonano w technologii IBC. 

Trina Solar podała, że na wykonanym przez nią ogniwie fotowoltaicznym o powierzchni 243,18 cm2 odnotowano rekordową sprawność rzędu 25,04 proc., którą potwierdzono w laboratoriach japońskiego instytutu JET.

W monokrystalicznym ogniwie fotowoltaicznym typu n, które poddano badaniom, stwierdzając rekordową sprawność, wykorzystano technologię IBC (Interdigitated Back Contact).

Trina Solar wylicza, że to już 18. osiągnięty przez nią, światowy rekord sprawności ogniwa fotowoltaicznego.

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (5)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Marta |
Jest szansa, że są gdzieś dostępne informacje jak wypadli pozostali producenci?:)
coming-prosument |
https://www.dnvgl.com/energy/publications/index.html
sol |
Nieprawda! To dopiero PGE wskaże najlepsze moduły, ale to za jakiś czas bo dopiero zaczyna. http://gramwzielone.pl/energia-sloneczna/31392/pge-uruchomi-laboratorium-fotowoltaiczne.
Deuter |
Powie ktoś jak najtaniej kupić panele PV i czy jest sens inwestować w drogi inwerter czy lepiej kupić tani?
sol |
To jest odwieczne pytanie. Jeśli chodzi o panele to odpowiedź już masz, chyba że wierzysz tylko PGE. Ale jak tak, to musisz czekać, aż kolejny prezes (bo zmiany też są szybkie) poda swój ranking. Ale poważnie: lepiej się trzymać górnej półki cenowej i firm, które mają staż ponad 10-15 lat na tym rynku. No to masz taką krótką podpowiedź, ale PGE to będzie bada, badał, pewnie jeszcze ze trzy lata, bo tyle musi wywieszać informację do dotacji.

Giełda OZE

Kancelaria kupi projekty dla klienta- dużej korporacji PV

Kupimy projekty PV o mocy od 0.8-1 MW tylko (!) po aukcji . Oferty przyjmujemy tylko od właścicieli czytaj dalej...

Sprzedam projekty pV

Posiadamy projekty pV w różnej fazie rozwoju, poszukujemy inwestora zainteresowanego nawiązaniem wsp czytaj dalej...

Poszukujemy inwestorów do współpracy przy realizacji projektówPV

Poszukujemy inwestorów chcących uczestniczyć w realizacji projektów PV na aukcje w roku 2019-2020 po czytaj dalej...

Finansowanie farm PV oraz wiatrowych z wygranymi aukcjami.

Katana Konsulting zaprasza Inwestorów kupujących gotowe projekty OZE z wygranymi aukcjami do aplikow czytaj dalej...