Budowa tej elektrowni PV oznacza 20 tys. miejsc pracy

Budowa tej elektrowni PV oznacza 20 tys. miejsc pracy
Fot. Engie
REKLAMA

Władze Indii wydały zgodę na realizację gigantycznego parku fotowoltaicznego kilka razy większego niż zbudowana dotychczas największa na świecie elektrownia fotowoltaiczna.

Indyjski rząd wydał pozwolenie na budowę gigantycznego parku fotowoltaicznego w stanie Gujarat. Łączna moc paneli fotowoltaicznych miałaby wynieść aż 5 GW.

Aukcja na pierwszy gigawat mocy ma zostać ogłoszona już w przyszłym miesiącu, natomiast aukcja na kolejny etap wielkiego projektu PV ma zostać przeprowadzona w kolejnych miesiącach.

Władze stanu Gujarat liczą, że inwestycja będzie kosztować około 3,7 mld dolarów, a w trakcie konstrukcji zatrudnienie znajdzie 20 tys. osób.

Zanim jednak ta inwestycja zostanie oddana do użytku, wcześniej miano największej na świecie elektrowni fotowoltaicznej zyska inny projekt realizowany obecnie w Indiach. Park fotowoltaiczny w stanie Rajastan ma osiągnąć docelową moc 2,255 GW.

Na koniec 2017 roku potencjał elektrowni fotowoltaicznych w Indiach wzrósł do 20 GW, z czego 9,5 GW zainstalowano tylko w ubiegłym roku.

Indyjska fotowoltaika to przede wszystkim ogromne naziemne farmy PV, które są realizowane w ramach aukcji wdrażanych w poszczególnych stanach. Łączna moc takich instalacji w Indiach sięga 18,4 GW. Pozostały potencjał PV to instalacje dachowe.

Realizując kolejne wielkie projekty solarne, Indie przybliżą się do wyznaczonego przez władze tego kraju celu zainstalowanego potencjału odnawialnych źródeł energii na poziomie 175 GW do roku 2022. Na koniec 2017 r. indyjski potencjał OZE sięgał ok. 65 GW.

W tym roku koncern Coal India – największy na świecie producent węgla – przyznał, że zastąpienie paliw kopalnych energetyką odnawialną jest tylko kwestią czasu, a kluczowe dla nowej energetyki w opinii Coal India są technologie fotowoltaiki i magazynowania energii.

Niedawno plany realizacji niewiarygodnego projektu fotowoltaicznego na 200 GW ogłosiły rząd Arabii Saudyjskiej oraz japoński koncern SoftBank. Uruchomienie gigantycznej elektrowni PV ma nastąpić do roku 2030, a jej budowa ma przyczynić się do utworzenia około 100 tys. miejsc pracy.

Zrealizowany dotąd, największy na świecie park fotowoltaiczny – Tengger Desert Solar Park – posiada moc 1,54 GW i znajduje się w chińskiej prowincji Ningxia.

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (3)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Taka prawda |
No tak Kurtyka ,, dopilnuje" by nazbyt wiele nie powstało bo węgiel musi znajdować odbiorców.Stąd zamiast elektrowni na gigawaty będziemy mieli ,,aukcje" z elektrowniami PV na megawaty...
Tylewtemacie |
Chyba raczej na kilowaty , hehe
SPS |
"największy na świecie producent węgla... " - producent węglam, to brzmi ciekawie.

Giełda OZE

WindWorld WW 750/52 Kompletna Gondola -Części

Na sprzedaż kompletna gondola WW 750/52 dolne szafy,skrzydła czytaj dalej...

Kupię projekty farm fotowoltaicznych na każdym etapie

Kupimy projekty farm fotowoltaicznych na każdym etapie rozwoju czytaj dalej...

Działka pod fotowoltaikę

Mam do sprzedania lub wydzierżawienia działkę 1,3 ha pod farmę fotowoltaiczną .Działka jest zklokali czytaj dalej...

Nawiążemy współpracę z instalatorami PV

Nawiążemy współpracę z instalatorami na terenie całej Polski. Oprócz instalacji mamy do zaoferowania czytaj dalej...