Sunroof obejmie kolejne europejskie kraje

Sunroof obejmie kolejne europejskie kraje
Fot. Google Sunroof / E.ON

Opracowana przez Google mapa Sunroof pokazuje możliwości umieszczenia instalacji fotowoltaicznych na dachach domów. Dotychczas w Europie projekt Sunroof obejmował swoim zasięgiem wyłącznie największy europejski rynek fotowoltaiczny, czyli Niemcy. Teraz Sunroof zostanie rozszerzony także na inne europejskie kraje.

Wprowadzenie bezpłatnej usługi Google Sunroof w Europie to efekt współpracy amerykańskiego koncernu z niemiecką grupą energetyczną E.ON. Obie firmy wdrożyły mapy Sunroof rok temu, oferując możliwość sprawdzenia warunków produkcji energii z fotowoltaiki na dachach budynków w największych niemieckich miastach.

Użytkownicy platformy w Niemczech oprócz oszacowania potencjału instalacji fotowoltaicznej, którą można umieścić na ich dachu, uzyskali od razu możliwość skonfigurowania systemu PV z domowym magazynem energii Aura, który oferuje E.ON, a także mogą skorzystać z usługi E.ON SolarCloud.

REKLAMA

W ramach tej usługi niemieccy prosumenci mogą wprowadzić dowolną ilość energii do sieci, która będzie dla nich stanowić formę wirtualnego magazynu energii. Energię z niego będzie można odebrać nie tylko w domu, ale również w innych miejscach poboru energii elektrycznej, co jest ukłonem choćby w stronę właścicieli aut elektrycznych. Więcej na ten temat: Prosumenci dostaną od E.ON możliwość zmagazynowania energii w sieci.

REKLAMA

E.ON informuje, że w ciągu pierwszego roku funkcjonowania Google Sunroof w Niemczech o indywidulaną analizę możliwości instalacji systemu fotowoltaicznego na dachu wystąpiło ponad 10 tys. użytkowników. Niemiecki koncern zapewnia, że ta funkcjonalność istotnie przyczynia się do wzrostu sprzedaży jej segmentu fotowoltaicznego.

Teraz Google i E.ON rozszerzą mapy Sunroof na inne europejskie kraje – w pierwszej kolejności na Wielką Brytanię, a następnie na Włochy – a więc odpowiednio na trzeci i drugi największy rynek fotowoltaiczny w Europie pod względem zainstalowanego dotychczas potencjału elektrowni fotowoltaicznych.

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.