Columbus potroił liczbę nowych umów na instalacje PV

Columbus potroił liczbę nowych umów na instalacje PV
Fot. Columbus Energy
REKLAMA

Specjalizująca się w montażu domowych instalacji fotowoltaicznych firma Columbus Energy S.A. w pierwszym kwartale 2018 r. wypracowała przychody na poziomie ponad 9 mln zł, notując w tym czasie trzykrotny wzrost podpisanych umów.  

Columbus Energy zwiększył jednostkowe przychody netto ze sprzedaży w I kwartale 2018 r. do poziomu 9,115 mln zł wobec 6,374 mln zł w analogicznym okresie ub. roku, notując ponad 256 tys. zł zysku netto.

Spółka podpisała w tyym czasie ponad 900 nowych umów na montaż instalacji fotowoltaicznych, notując prawie trzykrotny wzrost w ujęciu rok do roku.

Columbus zapewnia, że 95 proc. instalacji jest obecnie finansowanych przez instytucje finansowe, co pozytywnie wpływa na jego stabilność i płynność finansową.

Jesteśmy najlepiej rozwiniętą organizacją w Polsce, która procesowo dostarcza rozwiązania systemów fotowoltaicznych. Końcówka pierwszego kwartału udowodniła to, a aktualny wzrost sprzedaży i poprawiające się procesy wewnętrzne powodują, że ten rok powinien być najlepszym w historii. Dzisiaj Columbus Energy dostarcza swoje usługi nie tylko do segmentu instalacji domowych, ale do całego rynku odbiorców, również biznesowych – komentuje Dawid Zieliński, prezes Spółki Columbus Energy S.A.

Spółka dodaje, że cały czas analizuje otoczenie rynkowe i zmieniające się trendy w branży energetycznej zarówno w Polsce, jak i na świecie. W tym celu w minionym kwartale powołała zespół R&D, który w oparciu o innowacyjne technologie ma wykreować nowe produkty i usługi.

Zmienia się klimat wokół fotowoltaiki. To technologia, która jest elementem ekosystemu powiązanego z elektromobilnością i magazynami energii. Trendy światowe i europejskie jasno wskazują, że nacisk na branżę samochodów elektrycznych jest niesamowity, a za tym idą innowacje w technologiach takich jak Vehicle to Grid, czy Vehicle to Home. Właśnie tutaj Columbus Energy w przyszłości widzi swoją rolę jako integratora technologii dla masowego rynku – wyjaśnia prezes Zieliński.

Akcjonariusze Columbus Energy S.A. podjęli w tym miesiącu uchwałę w sprawie scalenia akcji w stosunku 7:1. Prospekt emisyjny złożony przez spółkę w związku z ubieganiem się o dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wszystkich jej akcji jest obecnie procedowany przez Komisję Nadzoru Finansowego. Emitent odstąpił również od przeprowadzenia emisji akcji przy zmianie rynku notowań.

Columbus Energy S.A. osiągnął w 2017 r. przychody na poziomie skonsolidowanym w wysokości 30,66 mln zł oraz 2,59 mln zł zysku na działalności operacyjnej. Spółka przeprowadziła w 2017 r. cztery emisje obligacji, pozyskując z nich łącznie ponad 11 mln zł. Te środki zostały przeznaczone na realizację montaży instalacji fotowoltaicznych. Wszystkie serie wyemitowanych obligacji zostały już wprowadzone do obrotu na rynku Catalyst.

W ubiegłym roku firma zrealizowała 1 343 instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 5733,14 kWp.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (7)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
orzełbiały |
i super. tak trzymać!!
tymo |
brawo Columbus !
IXI |
Firma wydmuszka. Niedawno na pewnym szkoleniu poznałem dwóch przedstawicieli tej firmy, którzy przyznali (nie podając nazwy firmy ale łatwo było się domyślić), że CE działa w stosunku do klientów nieetycznie. Lecz ważniejsze, że od etyki są finanse. Ich oferta, po prostu się nie opłaca. Taniej wziąć kredyt komercyjny w banku.
dixon |
IXI - 100% prawda. Ta firma to bardzo słabej jakości sprzęt i słabe zaplecze techniczne, bardzo drogie instalaje "wciskane" na wsiach i w małych miastach, tyle, że "na raty". Podobne działanie jak firm sprzedających tam agd.
mistrzunio |
dixon farmazon jesteś: LONGI 300W monokryształy FULL BLACK i Zever od SMA to słabe komponenty? tylko takie montują. Sam mam. A odnośnie finansowania @IXI pajacu: 4,5% na 8 lat. DROGO?
James |
Ktoś na to się jeszcze łapie? Instalacja warta 20000zł w ich abonamencie na 15 lat kosztuje 50000zł.
slawko |
potwierdzam przedmówców, jak ktoś policzy ten ich abonament to wychodzi 2.5 razy więcej do spłaty. wiadomo, marketing czyni cuda i dobra gadka plus raty na 15 lat i klient w garści. a i kredyt 4.5% na 8 lat to drogo. do tego dochodząca obowiązkowe przeglądy płatne przez cały okres spłaty. na dzień dzisiejszy my proponujemy klientom finansowanie na poziomie 3.6% bez płatnych obowiązkowych przeglądów oraz bez prowizji.

Giełda OZE

zlecę montaże ok 200 kw mikro instalacji PV

Zlecę montaż ok 200 kw mikro instalacji PV ( 3 x 5 kw , 2 x 6 kw , 2 x 7 kw , 6 x 9 kw , 2 x 15 k czytaj dalej...

Poszukuje dla klienta projektów dochodowych

Witam poszukuje dla klienta projektów dochodowych rentownych farmy słoneczne wiatra czytaj dalej...

Oferta współpracy w zakresie inwestycji w OZE

OFERTA WSPÓŁPRACY W ZAKRESIE INWESTYCJI W OZE - najwyższy standard, atrakcyjna cena, szybkie terminy czytaj dalej...

Kupimy projekty farm wiatrowych lub funkcjonujące farmy wiatrowe

Kupimy: 1) projekty farm wiatrowych od 2 MW do wybudowania na nowych turbinach wiatrowych z pozwo czytaj dalej...