Engie zaoferuje PV i magazyny energii. Na jakich warunkach?

Engie zaoferuje PV i magazyny energii. Na jakich warunkach?
Fot. DualSun
REKLAMA

Engie to kolejny europejski koncern energetyczny, który zaoferuje swoim klientom montaż domowych instalacji fotowoltaicznych i magazynów energii.

Klienci francuskiego koncernu, którzy skorzystają z oferty „My Power”, mogą spłacać domowy system fotowoltaiczny z magazynem energii, uiszczając przez 10 lat miesięczną opłatę w wysokości 109 euro (w przypadku wycenionego na 11,3 tys. euro zestawu fotowoltaicznego o mocy 1,8 kW i magazynu energii o pojemności 2,5 kWh). Miesięczny koszt w przypadku wyboru opcji bez magazynu energii ma wynosić 70 euro.

Engie zakłada, że prosumenci na południu Francji w okresie od maja do września dzięki zestawowi „My Power” mogą niemal całkowicie zabezpieczyć swoje zapotrzebowanie na energię elektryczną, natomiast na północy Francji udział autokonsumpcji może sięgnąć w takim okresie ok. 2/3.

Francuski koncern wskazuje, że grupa jego potencjalnych klientów to 4,4 mln właścicieli francuskich domów.

Engie przywołuje przy tym badania opinii publicznej, zgodnie z którymi własną energię chciałoby produkować 2 z 3 Francuzów, a 88 proc. zwolenników prosumeryzmu chce wykorzystywać wyprodukowaną energię na własne potrzeby i nie wysyłać jej do sieci.

Panele fotowoltaiczne oferowane przez Engie dostarczy francuski producent DualSun.

Natomiast magazyny energii dostarczy niemiecki producent Sonnen. Klienci Engie będą mogli wybrać magazyn energii o pojemności od 2,5 kWh do 15 kWh.

Sonnen to największy europejski producent domowych magazynów energii. Ostatnio firma konsultingowa EuPD Research wyliczyła, że Sonnen dostarczył co piąty magazyn energii sprzedany w 2017 r. na największym europejskim rynku domowych magazynów energii, czyli w Niemczech, gdzie ubiegłoroczna sprzedaż takich urządzeń sięgnęła 37 tys. sztuk.

Na całym świecie niemiecka firma sprzedała dotąd ponad 30 tys. magazynów energii.

Teraz Sonnen zyska okazję, aby znacząco zwiększyć sprzedaż swoich urządzeń we Francji, dzięki współpracy z jednym z dwóch największych francuskich koncernów energetycznych, który tylko we Francji dostarcza energię pochodzącą wyłącznie ze źródeł odnawialnych dla 1,6 mln odbiorców, a łączna liczba klientów Engie w tym kraju sięga 4 mln.

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Kupię projekt elektrowni fotowoltaicznej z PNB i wygraną aukcją.

Kupię projekt elektrowni fotowoltaicznej z PNB i wygraną aukcją. Zainteresowani sprzedażą proszę pod czytaj dalej...

Firma poszukuje działek pod projekty PV

Firma KRD Global Group poszukuje działek do wydzierżawienia pod projekty fotowoltaiczne w całej Pols czytaj dalej...

V80/ 2 MW

Vestasy V-80, 2MW, sprzedamy czytaj dalej...

Micon 500+600kW+750kW

Micony 500, 600kW, DeWind 500kW, Wind World 750kW, do sprzedazy i demontazu do stycznia 2019 czytaj dalej...