Engie zaoferuje PV i magazyny energii. Na jakich warunkach?

Engie zaoferuje PV i magazyny energii. Na jakich warunkach?
Fot. DualSun
REKLAMA

Engie to kolejny europejski koncern energetyczny, który zaoferuje swoim klientom montaż domowych instalacji fotowoltaicznych i magazynów energii.

Klienci francuskiego koncernu, którzy skorzystają z oferty „My Power”, mogą spłacać domowy system fotowoltaiczny z magazynem energii, uiszczając przez 10 lat miesięczną opłatę w wysokości 109 euro (w przypadku wycenionego na 11,3 tys. euro zestawu fotowoltaicznego o mocy 1,8 kW i magazynu energii o pojemności 2,5 kWh). Miesięczny koszt w przypadku wyboru opcji bez magazynu energii ma wynosić 70 euro.

Engie zakłada, że prosumenci na południu Francji w okresie od maja do września dzięki zestawowi „My Power” mogą niemal całkowicie zabezpieczyć swoje zapotrzebowanie na energię elektryczną, natomiast na północy Francji udział autokonsumpcji może sięgnąć w takim okresie ok. 2/3.

Francuski koncern wskazuje, że grupa jego potencjalnych klientów to 4,4 mln właścicieli francuskich domów.

Engie przywołuje przy tym badania opinii publicznej, zgodnie z którymi własną energię chciałoby produkować 2 z 3 Francuzów, a 88 proc. zwolenników prosumeryzmu chce wykorzystywać wyprodukowaną energię na własne potrzeby i nie wysyłać jej do sieci.

Panele fotowoltaiczne oferowane przez Engie dostarczy francuski producent DualSun.

Natomiast magazyny energii dostarczy niemiecki producent Sonnen. Klienci Engie będą mogli wybrać magazyn energii o pojemności od 2,5 kWh do 15 kWh.

Sonnen to największy europejski producent domowych magazynów energii. Ostatnio firma konsultingowa EuPD Research wyliczyła, że Sonnen dostarczył co piąty magazyn energii sprzedany w 2017 r. na największym europejskim rynku domowych magazynów energii, czyli w Niemczech, gdzie ubiegłoroczna sprzedaż takich urządzeń sięgnęła 37 tys. sztuk.

Na całym świecie niemiecka firma sprzedała dotąd ponad 30 tys. magazynów energii.

Teraz Sonnen zyska okazję, aby znacząco zwiększyć sprzedaż swoich urządzeń we Francji, dzięki współpracy z jednym z dwóch największych francuskich koncernów energetycznych, który tylko we Francji dostarcza energię pochodzącą wyłącznie ze źródeł odnawialnych dla 1,6 mln odbiorców, a łączna liczba klientów Engie w tym kraju sięga 4 mln.

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Reklama

Baza firm

Znajdź instalatora w swojej okolicy + Dodaj firmę

Giełda OZE

Projekty PV gotowe do jesiennej aukcji-pakiet 24,3 MW

Sprzedam pakiet 26 projektów PV umieszczonych w 5 spółkach celowych o łącznej mocy 24,3 MW. Projekt czytaj dalej...

Sprzedam projekty PV do 1 MW do jesiennej aukcji

Sprzedam projekty PV o mocy do 1 MW gotowe do najbliższej aukcji. 10 projektów w spółkach celowych. czytaj dalej...

Grunt pod Fotowoltaikę - dzierżawa

Wydzierżawię grunt pod farmę fotowoltaiczną lub inne inwestycje. Podstawowe informacje dotyczące czytaj dalej...

Poszukujemy gruntów pod farmy fotowoltaiczne

Wydzierżawimy działki pod farmy fotowoltaiczne. Wymagana powierzchnia działki min 2 ha oraz brak MPZ czytaj dalej...