Innogy Polska z umowami na mikroinstalacje na ponad 1 MW

Innogy Polska z umowami na mikroinstalacje na ponad 1 MW
Fot. innogy Polska
REKLAMA

W efekcie ostatniego naboru wniosków na dofinansowanie na domowe instalacje OZE, który przeprowadził Urząd m.st. Warszawy, firma innogy Polska zawarła umowy na wykonanie mikroinstalacji fotowoltaicznych o mocy niemal 1,1 MW.

W 2017 roku do warszawskiej sieci elektroenergetycznej zarządzanej przez innogy Stoen Operator przyłączono mikroinstalacje fotowoltaiczne o mocy prawie 2 MW, a w tym samym okresie innogy Polska zrealizowała inwestycje fotowoltaiczne o łącznej mocy 1,5 MW.

Innogy zapewnia, że rok 2018 w obszarze montażu mikroinstalacji fotowoltaicznych zapowiada się również dobrze, m.in. za sprawą dofinansowania na odnawialne źródła energii przydzielanego przez Urząd Miasta Warszawy, w ramach którego mieszkańcy stolicy mogli ubiegać się o dofinansowanie do kwoty nawet 15 tys. zł.

W stosunku do ubiegłorocznego naboru z marca 2017 r. innogy odnotowała blisko 10-procentowy wzrost sprzedaży instalacji fotowoltaicznych, a ich łączna moc w ramach podpisanych umów wynosi niespełna 1,1 MW. Spółka zaznacza, że zaobserwowała znaczący wzrost zainteresowania ze strony podmiotów biznesowych oraz spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Przeciętna wielkość zakontraktowanych instalacji to 5-6 kW, ale największe mają nawet 20 kW.

Innogy zaznacza, że niezależnie od programu dotacyjnego z Urzędu m.st. Warszawy klienci indywidualni mogą kupić instalację fotowoltaiczną m.in. w systemie ratalnym. Oferta umożliwia sfinansowanie nawet 100 proc. wartości inwestycji. 

Obsługujący sieć dystrybucyjną na terenie Warszawy i okolic innogy Stoen Operator poinformował portal Gramwzielone.pl, że w całym 2017 r. przyłączył 370 mikroinstalacji fotowoltaicznych o mocy 1,978 MW. Dodatkowo przyłączono też jedną większą instalację fotowoltaiczną o mocy 65 kW.

Najwięcej mikroinstalacji fotowoltaicznych innogy Stoen Operator przyłączył w ostatnim kwartale 2017 r. Zrealizowano wówczas 245 przyłączeń na łączną moc 1,285 MW.

Inwestycje w domowe instalacje OZE w stolicy to w dużej mierze efekt dotacji przyznawanych już od kilku lat przez stołeczny ratusz.

Liczba wniosków na przedsięwzięcia z zakresu odnawialnych źródeł energii – fotowoltaiki, pomp ciepła czy kolektorów słonecznych – w Warszawie co roku wzrasta. Urząd m.st. Warszawy podaje, że w 2016 r. przyznano 170 takich dotacji, a w ubiegłym roku aż 546. Łączna kwota dofinansowania tych inwestycji przekroczyła 6,3 mln złotych.

Większość z tych dotacji związanych jest z montażem instalacji fotowoltaicznych. Stołeczny magistrat wylicza, że w ubiegłym roku z miejskim wsparciem realizowano 461 tego typu projektów na łączną kwotę 5,1 mln zł.

Pierwszy tegoroczny nabór wniosków o dotacje na proekologiczne projekty realizowane przez mieszkańców Warszawy zakończył się w I kwartale. Kolejny nabór powinien rozpocząć się z początkiem września br.

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (2)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
olo |
Columbus Energy podpisuje 2 MWp miesięcznie. Gratulacje :P
vcd |
Raczej naciąga ludzi na podpisanie..

Giełda OZE

Dzierżawa działki pod fotowoltaikę

Wydzierżawię działkę 3,5 ha pod farmę fotowoltaiczną. Działka zlokalizowana ok 100 km od Warszawy, w czytaj dalej...

Generalny wykonawca farm fotowoltaicznych

Jesteśmy wykonawcą dużych farm fotowoltaicznych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w budowie dużyc czytaj dalej...

Sprzedam projekt 3 x Vestas V80 woj. Łódzkie

Sprzedam projekt 3 x Vestas V80 woj. Łódzkie. Otwarty dziennik budowy. Zapraszam czytaj dalej...

Zlecę zaprojektowanie farmy PV 2MW

proszę o podanie ceny (+-) i terminu realizacji na w/w adres czytaj dalej...