Sharp strategicznym partnerem firmy Coral w projektach farm PV

Sharp strategicznym partnerem firmy Coral w projektach farm PV
Farma fotowoltaiczna w Jaskrze. Fot. Coral
REKLAMA

W 2017 roku firma Coral jako generalny wykonawca wybudowała m.in. pięć farm fotowoltaicznych o mocy 1 MW każda (Jaskra, Jaśki, Dubiny, Czyżyki 1 i Czyżyki 2). Są to pierwsze farmy fotowoltaiczne funkcjonujące w ramach nowego systemu aukcyjnego. Jednym z wymogów stawianych producentom przez system aukcyjny jest dotrzymanie zobowiązania utrzymania deklarowanego poziomu produkcji w całym okresie rozliczeniowym. Jest więc bardzo istotne, by elektrownie fotowoltaiczne biorące udział w systemie aukcyjnym były wykonane w sposób minimalizujący ryzyko wystąpienia obniżonej produkcji, awarii i przestojów.

– Jako firma z 25-letnią historią swoją ofertę budujemy przede wszystkim na doborze optymalnych komponentów od zaufanych dostawców. To, co proponujemy naszym klientom, to przede wszystkim wysokie bezpieczeństwo i opłacalność inwestycji. W obecnych warunkach rynkowych, gdzie w większości przypadków o wyborze decyduje jedynie kryterium cenowe, pokazujemy inwestorom, iż kluczowym elementem każdego przedsięwzięcia powinna być jakość, stabilność producentów zainstalowanych urządzeń oraz doświadczenie i wiarygodność generalnego wykonawcy – mówi Waldemar Perkowski, prezes firmy Coral.

Nie mniej ważne jest również stosowanie materiałów i urządzeń gwarantujących wysoką efektywność i nieprzerwane działanie w projektowanym okresie eksploatacji.

– Wybierając moduły fotowoltaiczne, postawiliśmy na rozwiązania najstarszej i najbardziej doświadczonej firmy w branży. Sharp jest nieprzerwanie związany z rynkiem PV od ponad 55 lat (sam firma istnieje od ponad 100 przyp. red.). Przynależność do Bloomberg Tier 1, stabilność finansowa, gwarancje udzielane bezpośrednio klientowi końcowemu oraz sprawdzona technologia zadecydowały o naszym wyborze – mówi Andrzej Sobolewski, dyrektor Działu Energii Słonecznej firmy Coral. – Postanowiliśmy więc zacieśnić współpracę pomiędzy naszą firmą i firmą Sharp, wybierając ją na naszego strategicznego dostawcę. Z tych samych powodów oferujemy naszym klientom sprawdzone systemy montażowe produkowane przez olsztyński Corab i inwertery Huawei.

Dzięki partnerskim relacjom z producentami, kluczowe elementy (moduły fotowoltaiczne, konstrukcje, inwertery, stacja transformatorowa, kable energetyczne) trafiają bezpośrednio na plac budowy, co pozwala na optymalizację kosztów budowy elektrowni.

Analiza wyników produkcji utwierdza w przekonaniu, że wybór tych kluczowych komponentów jest jak najbardziej uzasadniony. Poniższe zestawienie (Rys. 1) dowodzi, iż przy prawidłowo zaprojektowanym systemie, podobnych warunkach pogodowych i odpowiednio dobranych komponentach wszystkie instalacje mogą pracować wzorcowo.
 

1. Porównanie produkcji energii w dniu 28 marca 2018 r. Źródło: Coral

Wiosna 2018 r. cieszy słońcem. Dzięki temu inwestorzy mogą z optymizmem analizować krzywe produkcji. Przykładem niech będą wykresy wygenerowane w dniu 18 marca 2018 r. W tym dniu otrzymane charakterystyki są zbliżone do teoretycznych, niezależnie od lokalizacji, choć elektrownie dzieli odległość do 160 km w linii prostej.

Kliknij, aby powiększyć.

2. Porównanie produkcji pięciu elektrowni fotowoltaicznych. Źródło: Coral.

Kliknij, aby powiększyć.

3. Porównanie charakterystyki natężenia promieniowania słonecznego (ang. Total Irradiance W/m2) i mocy (ang. Active Power kW) wygenerowanej przez elektrownię fotowoltaiczną w Jaskrze. Źródło: Coral.

Porównując natężenie promieniowania słonecznego i produkcji w analizowanym dniu 18 marca, można zauważyć, że maksymalny poziom natężenia promieniowania słonecznego o wartości 900 W/m2 odpowiadał mocy 880kW i osiągnął maksymalną wartość zestawu zainstalowanych inwerterów. Oznacza to, że elektrownia pracowała z optymalną mocą z wysokim wskaźnikiem efektywności PR (ang. Performance Ratio), którego średnia wartość znacząco przekracza projektowany poziom 80 proc. (Rys. 4). Wnioski z analizy potwierdzają wyniki uzyskane dla pozostałych elektrowni fotowoltaicznych.

4, Dane historyczne produkcji w marcu i odpowiadające jej wskaźniki efektywności PR.

Nie jest przypadkiem, że QSPVStowarzyszenie na Rzecz Jakości i Bezpieczeństwa Pracy Instalacji Fotowoltaicznych – swój pierwszy certyfikat przyznało firmie Coral.  Wielką zaletą i przewagą konkurencyjną firmy jest doświadczony i zgrany zespół projektowy, profesjonalny dział realizacji inwestycji i dział serwisu. Swoje doświadczenie Coral nabył świadcząc szeroki zakres usług w branży elektrycznej od ponad 25 lat (rok zał. 1992).

– Obecnie Coral kojarzony jest na rynku z wysokim poziomem kompetencji, jakością i terminowością świadczonych usług, w których kluczowym czynnikiem jest precyzja wykonania  mówi Janusz Sobek, Sales Manager CEE w firmie Sharp. – Dokładnie tak samo jest przy produkcji modułów, gdzie odpowiedni dobór komponentów i doświadczenie zapewniają długą i bezawaryjną pracę, a Sharp, jak większość japońskich firm, od zawsze główny nacisk kładzie na jakość. Najlepsze podzespoły nie będą mogły w pełni wykazać swoich cech wyróżniających się na tle konkurencyjnych produktów, jeśli nie będą skonfigurowane i zamontowane w profesjonalny sposób. Dlatego Sharp poszukuje wykonawców, których wiedza, doświadczenie i dbałość o szczegóły gwarantują satysfakcję i wymierne korzyści dla inwestorów, którzy nam zaufają.

Zależy nam na tym, aby klienci podejmowali decyzje w sposób świadomy, na podstawie rzetelnych informacji, dlatego oferujemy wszystkim potencjalnym klientom bezpłatne szkolenia na temat realizacji projektów fotowoltaicznych połączone ze zwiedzaniem jednej z naszych farm PV.

Więcej informacji na temat firmy Coral i szkoleń dla inwestorów znajdziecie Państwo pod adresem: http://coral.com.pl/aktualnosc/prezentacja_farmy/

Przykładowe realizacje:

Jaskra, 999,35kW
 
Jaśki, 999,9kW
 

Dubiny, 998,8kW
 

Czyżyki 1, 998,8kW

Czyżyki 2, 998,8kW


artykuł sponsorowany

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Kupię projekt elektrowni fotowoltaicznej z PNB i wygraną aukcją.

Kupię projekt elektrowni fotowoltaicznej z PNB i wygraną aukcją. Zainteresowani sprzedażą proszę pod czytaj dalej...

Firma poszukuje działek pod projekty PV

Firma KRD Global Group poszukuje działek do wydzierżawienia pod projekty fotowoltaiczne w całej Pols czytaj dalej...

V80/ 2 MW

Vestasy V-80, 2MW, sprzedamy czytaj dalej...

Micon 500+600kW+750kW

Micony 500, 600kW, DeWind 500kW, Wind World 750kW, do sprzedazy i demontazu do stycznia 2019 czytaj dalej...