Columbus idzie na GPW, ale nie zaproponuje nowych akcji

Columbus idzie na GPW, ale nie zaproponuje nowych akcji
Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy SA.
REKLAMA

Columbus Energy podtrzymuje plan wejścia na Giełdę Papierów Wartościowych, jednak już nie chce przy tej okazji przeprowadzić oferty publicznej nowej serii akcji.

Columbus Energy S.A., spółka notowana obecnie na rynku NewConnect, złożyła do KNF aktualizację prospektu emisyjnego sporządzonego w celu ubiegania się o dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych wszystkich akcji spółki.

Zarząd Columbusa oczekuje, że zmiana rynku notowań zwiększy zainteresowanie inwestorów spółką i pomoże w szybszym rozwoju oraz budowie wartości.

Jednocześnie spółka przekłada plany przeprowadzenia oferty publicznej akcji serii G. W tym celu zarząd Columbusa zamierza rekomendować walnemu zgromadzeniu akcjonariuszy uchylenie podjętej uchwały w sprawie przeprowadzenia emisji nowej serii akcji.

Podjęcie decyzji o przełożeniu nowej emisji akcji było możliwe dzięki ważnej zmianie w sposobie finansowania produktu Abonament na Słońce, gdzie spółka wdrożyła model pełnego finansowania klientów bezpośrednio z finansowania zewnętrznego. Model ten pozwala na utrzymanie obecnej dynamiki wzrostu przychodów bez potrzeby angażowania środków własnych jak odbywało się to wcześniej – komentuje Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A.

Columbus Energy przeprowadziła w ubiegłym roku 4 emisje obligacji, pozyskując z nich łącznie ponad 11 mln zł. Środki te zostały przeznaczone na realizację montaży instalacji fotowoltaicznych. Wszystkie serie wyemitowanych obligacji zostały już wprowadzone do obrotu na rynku Catalyst.

Spółka osiągnęła w 2017 r. przychody na poziomie skonsolidowanym w wysokości 30,66 mln zł i miała 2,59 mln zł zysku na działalności operacyjnej, notując wyraźny wzrost wyników finansowych w ujęciu rok do roku.

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl Artur Górski z Columbus Energy, w ubiegłym roku spółka zamontowała 1 343 instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 5733,14 kWp. Całkowita moc zamontowanych instalacji Columbus Energy do końca 2017 roku wyniosła 7,25 MWp. Spółka wylicza, że mogą one produkować rocznie energię o wartości 4,4 mln zł.

W ramach zaktualizowanej na przełomie 2016 i 17 r. strategii spółka przyjęła cel montażu do 2020 roku 34 tys. instalacji fotowoltaicznych, a do 2022 r. ponad 60 tys. instalacji fotowoltaicznych. Taka skala instalacji ma pozwolić na generowanie od 2020 r. zysku netto w wysokości 70 mln zł rocznie.

red. gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Ciekawy |
Czy nie ma ciekawszego zdjęcia dla zobrazowania dokonań firmy Columbus jak tylko tego przyjemniaczka?

Giełda OZE

Kancelaria kupi projekty dla klienta- dużej korporacji PV

Kupimy projekty PV o mocy od 0.8-1 MW tylko (!) po aukcji . Oferty przyjmujemy tylko od właścicieli czytaj dalej...

Sprzedam projekty pV

Posiadamy projekty pV w różnej fazie rozwoju, poszukujemy inwestora zainteresowanego nawiązaniem wsp czytaj dalej...

Poszukujemy inwestorów do współpracy przy realizacji projektówPV

Poszukujemy inwestorów chcących uczestniczyć w realizacji projektów PV na aukcje w roku 2019-2020 po czytaj dalej...

Finansowanie farm PV oraz wiatrowych z wygranymi aukcjami.

Katana Konsulting zaprasza Inwestorów kupujących gotowe projekty OZE z wygranymi aukcjami do aplikow czytaj dalej...