Projekt Solartechnik szuka projektów farm fotowoltaicznych

Projekt Solartechnik szuka projektów farm fotowoltaicznych
Fot. Projekt-Solartechnik
REKLAMA

Grupa Projekt Solartechnik po niezwykle udanym roku planuje kolejne działania na polskim rynku odnawialnych źródeł energii. Będąca w trakcie przekształcania w spółkę akcyjną firma poszukuje projektów farm fotowoltaicznych na terenie całego kraju. O tym i o pozostałych planach spółki rozmawiamy z dyrektorem zarządzającym firmy, Kamilem Morawskim.

Projekt Solartechnik od lat jest kojarzony z dużym udziałem w krajowym rynku fotowoltaiki. Firma ma na koncie m.in. kompleksowe wykonawstwo największych obiektów fotowoltaicznych w Polsce. Jak ważnym segmentem waszej działalności jest rozwój projektów?

– Zakup, a następnie rozwój projektów fotowoltaicznych jest jedną z podstawowych działalności Grupy Projekt Solartechnik. Co istotne nie koncentrujemy się wyłącznie na projektach, które są gotowe do udziału w systemie aukcyjnym, ale rozpatrujemy zakup wszystkich projektów niezależnie od stadium ich rozwoju.

Kluczowym warunkiem jest jednak moc jednostkowa projektu na poziomie nieprzekraczającym 1 MW. Oczywiście zachęcamy do kontaktu również osoby posiadające projekty o większej mocy, jednak nie ukrywamy, gdzie leżą nasze priorytety.

Warto podkreślić, że projekty, które mieliście dotychczas okazję rozwijać, doczekały we wszystkich przypadkach pozytywnej realizacji. Swego rodzaju apogeum waszej działalności w tej materii były ostatnie aukcje OZE.

– To prawda. Do minionej aukcji podeszliśmy bardzo dobrze przygotowani. Wiedzieliśmy, że odpowiadamy nie tylko za własne projekty. Zaufali nam także nasi partnerzy, którzy zlecili nam zarówno rozwój ich projektów, jak i ich odpowiednią koordynację na etapie składania ofert. Nasza praca zaowocowała przyznaniem finansowania budowom o łącznej mocy niemal 50 MW.

Warto jednak podkreślić, że nie samo złożenie odpowiedniej oferty było ważne. Najważniejsza jest praca u podstaw, którą wykonujemy codziennie w naszym biurze projektowym. Takie sukcesy to najlepsza rekomendacja dla naszego zespołu projektantów.

W jaki sposób możecie zachęcić osoby posiadające projekty do ich odsprzedaży?

– Wydaje mi się, że czasami najprostsze odpowiedzi są tymi najbardziej poprawnymi. Niezależnie od tego co chcemy sprzedać, zawsze kluczową rolę odgrywają cena i warunki współpracy. A te Projekt Solartechnik zapewnia najlepsze w Polsce. Myślę, że innej rekomendacji nie potrzebujemy.

Jak wygląda współpraca z grupą Projekt Solartechnik? Jakie kroki należy podjąć, żeby sfinalizować sprzedaż projektu?

– Tak jak ustaliliśmy na początku rozmowy, obrót projektami to ważny segment działalności naszej firmy. W strukturach P+S Group znajduje się specjalna jednostka oddelegowana do obsługi klientów. Poza zespołem pracującym w centrali, mamy także grupę mobilnych pracowników, którzy obsługują powierzoną im część kraju. To właśnie oni spotykają się bezpośrednio z klientem w odpowiednim miejscu. Zazwyczaj na ich przyjazd nie trzeba czekać dłużej niż 2 dni robocze. Odpowiednią osobę do kontaktu wyznacza jednak centrala firmy i to z nią należy się skontaktować w pierwszym kroku.

Odpowiednie namiary to telefon +48 44 712 23 27 i adres e-mail biuro@projekt-solartechnik.pl .

Na zakończenie rozmowy chciałbym życzyć wszystkim szczęśliwego czasu Wielkiej Nocy spędzonego w rodzinnym gronie, z dala od tematów zawodowych. Gdy jednak wrócą Państwo do pracy, to pierwszy telefon proszę wykonać do naszej firmy. Najlepsze warunki już czekają.


artykuł sponsorowany

Zobacz również

Giełda OZE

4x1MW PV

3x1MW + 0,87MW Elektrownie Słoneczne z Pozwoleniem na budowę. Przyłącz na działce. Cena netto zawi czytaj dalej...

Poszukujemy firmy instalatorskie (sektor OZE)

Poszukujemy firmy instalatorskie do współpracy biznesowej przy budowie instalacji PV na terenie całe czytaj dalej...

Kupimy projekty farm PV w fazie RTB

Jesteśmy zainteresowani kupnem projektów farm PV, które uzyskały pozwolenie na przyłączenie do sieci czytaj dalej...

Panele Tier1 - Astronergy CHSM dla projektów

Oferujemy moduły Tier1 Astronergy poli/monokrystaliczne. Tylko ilości kontenerowe. Marka uzyskała s czytaj dalej...