Projekt Solartechnik szuka projektów farm fotowoltaicznych

Projekt Solartechnik szuka projektów farm fotowoltaicznych
Fot. Projekt-Solartechnik
REKLAMA

Grupa Projekt Solartechnik po niezwykle udanym roku planuje kolejne działania na polskim rynku odnawialnych źródeł energii. Będąca w trakcie przekształcania w spółkę akcyjną firma poszukuje projektów farm fotowoltaicznych na terenie całego kraju. O tym i o pozostałych planach spółki rozmawiamy z dyrektorem zarządzającym firmy, Kamilem Morawskim.

Projekt Solartechnik od lat jest kojarzony z dużym udziałem w krajowym rynku fotowoltaiki. Firma ma na koncie m.in. kompleksowe wykonawstwo największych obiektów fotowoltaicznych w Polsce. Jak ważnym segmentem waszej działalności jest rozwój projektów?

– Zakup, a następnie rozwój projektów fotowoltaicznych jest jedną z podstawowych działalności Grupy Projekt Solartechnik. Co istotne nie koncentrujemy się wyłącznie na projektach, które są gotowe do udziału w systemie aukcyjnym, ale rozpatrujemy zakup wszystkich projektów niezależnie od stadium ich rozwoju.

Kluczowym warunkiem jest jednak moc jednostkowa projektu na poziomie nieprzekraczającym 1 MW. Oczywiście zachęcamy do kontaktu również osoby posiadające projekty o większej mocy, jednak nie ukrywamy, gdzie leżą nasze priorytety.

Warto podkreślić, że projekty, które mieliście dotychczas okazję rozwijać, doczekały we wszystkich przypadkach pozytywnej realizacji. Swego rodzaju apogeum waszej działalności w tej materii były ostatnie aukcje OZE.

– To prawda. Do minionej aukcji podeszliśmy bardzo dobrze przygotowani. Wiedzieliśmy, że odpowiadamy nie tylko za własne projekty. Zaufali nam także nasi partnerzy, którzy zlecili nam zarówno rozwój ich projektów, jak i ich odpowiednią koordynację na etapie składania ofert. Nasza praca zaowocowała przyznaniem finansowania budowom o łącznej mocy niemal 50 MW.

Warto jednak podkreślić, że nie samo złożenie odpowiedniej oferty było ważne. Najważniejsza jest praca u podstaw, którą wykonujemy codziennie w naszym biurze projektowym. Takie sukcesy to najlepsza rekomendacja dla naszego zespołu projektantów.

W jaki sposób możecie zachęcić osoby posiadające projekty do ich odsprzedaży?

– Wydaje mi się, że czasami najprostsze odpowiedzi są tymi najbardziej poprawnymi. Niezależnie od tego co chcemy sprzedać, zawsze kluczową rolę odgrywają cena i warunki współpracy. A te Projekt Solartechnik zapewnia najlepsze w Polsce. Myślę, że innej rekomendacji nie potrzebujemy.

Jak wygląda współpraca z grupą Projekt Solartechnik? Jakie kroki należy podjąć, żeby sfinalizować sprzedaż projektu?

– Tak jak ustaliliśmy na początku rozmowy, obrót projektami to ważny segment działalności naszej firmy. W strukturach P+S Group znajduje się specjalna jednostka oddelegowana do obsługi klientów. Poza zespołem pracującym w centrali, mamy także grupę mobilnych pracowników, którzy obsługują powierzoną im część kraju. To właśnie oni spotykają się bezpośrednio z klientem w odpowiednim miejscu. Zazwyczaj na ich przyjazd nie trzeba czekać dłużej niż 2 dni robocze. Odpowiednią osobę do kontaktu wyznacza jednak centrala firmy i to z nią należy się skontaktować w pierwszym kroku.

Odpowiednie namiary to telefon +48 44 712 23 27 i adres e-mail biuro@projekt-solartechnik.pl .

Na zakończenie rozmowy chciałbym życzyć wszystkim szczęśliwego czasu Wielkiej Nocy spędzonego w rodzinnym gronie, z dala od tematów zawodowych. Gdy jednak wrócą Państwo do pracy, to pierwszy telefon proszę wykonać do naszej firmy. Najlepsze warunki już czekają.


artykuł sponsorowany

Zobacz również

Giełda OZE

Elektrownia fotowoltaiczna o mocy 0.998 MW. Pozwolenie na budowę z warunkami przyłączenia do sieci. Mazowsze.

Projekt położony w powiecie pułtuskim. Przyłącze do linii 15 kV na działce. Projekt , PnB i Warunki czytaj dalej...

Wydzierżawię działki pod farmy fotowoltaiczne

Wydzierżawimy działki niezacienione pod farmy fotowoltaiczne. Brak miejscowego planu zagospodarowani czytaj dalej...

Grunt z dzierżawą PV

Sprzedam grunt o pow 4ha z zawartą dzierżawą farmy foto na 30 lat z rocznym przychodem, bez kosztów czytaj dalej...

TERMIKA eco line - zestaw paneli fotowoltaiczny 2,70 kW

TERMIKA ECO LINE zajmuje się projektowaniem, montażem oraz sprzedażą systemów fotowoltaicznych. Nas czytaj dalej...