Solar-as-a-service. Nowa oferta na polskim rynku prosumenckim

Solar-as-a-service. Nowa oferta na polskim rynku prosumenckim
Ruslan Sklepovič, Modus Energy.
REKLAMA

Spółka Green Genius należąca do litewskiej grupy Modus Energy wprowadza na nasz rynek nowe rozwiązanie solar-as-a-service, w ramach którego ma oferować instalację systemu fotowoltaicznego bez kosztów po stronie klienta.

Oferta Green Genius ma objąć bezpłatną instalację paneli fotowoltaicznych wraz z całościowym serwisem, w tym ze zdalnym systemem monitoringu.

Spółka z grupy Modus Energy zapewnia, że jej klienci nie będą zobowiązani żadnymi deklaracjami, a po podpisaniu umowy będą mogli ją rozwiązać bez konsekwencji w każdej chwili, z zachowaniem 3-miesięcznego terminu wypowiedzenia. W tym czasie firma ma zdemontować instalację fotowoltaiczną na swój koszt.

W pierwszej kolejności firma z grupy Modus Energy ma zaoferować nowe rozwiązanie na Litwie i w Polsce.

Nie ma opłat wstępnych ani instalacyjnych. Są natomiast natychmiastowe korzyści: do 15 proc. niższe opłaty za prąd praktycznie od pierwszego dnia uruchomienia instalacji, uniezależnienie od wzrostu cen i dołączenie do grona producentów czystej energii – zapewnia spółka.

Jak wynika z informacji przekazanych przez Green Genius, spółka chce realizować mikroinstalacje objęte systemem opustów, w ramach którego prosumenci mogą odbierać w przeciągu roku nadwyżki energii wprowadzonej wcześniej do sieci.

Nowa usługa Green Genius jest dowodem, że każdy może dziś wytwarzać energię elektryczną ze słońca i oszczędzać pieniądze. Instalacja mini-elektrowni solarnej na dachu stała się tak prosta, jak przyłączenie Internetu. Więc nie ma już powodu, aby tego nie robić – komentuje Ruslan Sklepovich, członek zarządu grupy Modus Group, odpowiedzialny za projekty w zakresie energii odnawialnej.

Modus Energy działa także na polskim rynku dużych elektrowni fotowoltaicznych, które chce budować w ramach systemu aukcyjnego.

Litwini w ubiegłym miesiącu rozpoczęli budowę 12 elektrowni słonecznych za kwotę 11 mln euro. To pierwsze z 50 podobnych obiektów o łącznej wartości około 50 mln euro, które Modus Energy planuje zrealizować w naszym kraju.

Modus Energy AB to holding działający w sektorze odnawialnych źródeł energii, do którego należą spółki realizujące inwestycje w elektrownie biogazowe i słoneczne na terytorium Europy. Grupa inwestuje w projekty w zakresie OZE i obecnie realizuje budowę nowych elektrowni biogazowych i słonecznych także na Litwie, gdzie – jak podaje spółka – łączna moc na razie działających tam elektrowni słonecznych i biogazowych przekracza 19 MW, a osiągana przez biogazownie moc cieplna wynosi 8,34 MW.

red. gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (7)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Bart |
Domyślam się że klient ma dla nich płacić za wielkość wyprodukowanej energii x jakaś stawka co będzie nazwane np. czynszem. Ciekawe co na to URE skoro to wciąż sprzedaż energii a nie wynajem instalacji.
Radek |
Też mnie ciekawi konstrukcja prawna tego rozwiązania. Może jest to zrobione na zasadzie kredytu albo leasingu z ratami proporcjonalnymi do ilości wyprodukowanej energii?
IXI |
Próżno szukać w Internecie informacji na ten temat, jak i na temat tej firmy. Na razie jest to wyłącznie szum medialny.
CSE |
Prawdopodobnie ilość wyprodukowanej energii z zamontowanych paneli x 0,50zł/kWh przy taryfie G11 w rozliczeniu miesiecznym z dedykowanego licznika.Reszta ich nie interesuje.
CSE |
Polegli na mojej instalacji.Proponuja sztywne rozwiązania tech.Zero elastyczności w dostosowani do istniejacej instalacji.Preferuja czyste dachy.Szukaja laików.Nie chcą rozmawiać o szczegółach.technicznych.Obiecuja złte góryW końcu nic z tego nie wychodzi.Jak nie zarobia to rezygnuja.
CSE |
Polegli na mojej instalacji.Proponuja sztywne rozwiązania tech.Zero elastyczności w dostosowani do istniejacej instalacji.Preferuja czyste dachy.Szukaja laików.Nie chcą rozmawiać o szczegółach.technicznych.Obiecuja złte góryW końcu nic z tego nie wychodzi.Jak nie zarobia to rezygnuja.
TTTT |
sztywne rozwiązania tech to możliwość większych zakupów przez nich. To ma sens. Ważne abyś Ty też na tym zarabiał.

Giełda OZE

Elektrownia fotowoltaiczna o mocy 0.998 MW. Pozwolenie na budowę z warunkami przyłączenia do sieci. Mazowsze.

Projekt położony w powiecie pułtuskim. Przyłącze do linii 15 kV na działce. Projekt , PnB i Warunki czytaj dalej...

Wydzierżawię działki pod farmy fotowoltaiczne

Wydzierżawimy działki niezacienione pod farmy fotowoltaiczne. Brak miejscowego planu zagospodarowani czytaj dalej...

Grunt z dzierżawą PV

Sprzedam grunt o pow 4ha z zawartą dzierżawą farmy foto na 30 lat z rocznym przychodem, bez kosztów czytaj dalej...

TERMIKA eco line - zestaw paneli fotowoltaiczny 2,70 kW

TERMIKA ECO LINE zajmuje się projektowaniem, montażem oraz sprzedażą systemów fotowoltaicznych. Nas czytaj dalej...