Solar-as-a-service. Nowa oferta na polskim rynku prosumenckim

Solar-as-a-service. Nowa oferta na polskim rynku prosumenckim
Ruslan Sklepovič, Modus Energy.
REKLAMA

Spółka Green Genius należąca do litewskiej grupy Modus Energy wprowadza na nasz rynek nowe rozwiązanie solar-as-a-service, w ramach którego ma oferować instalację systemu fotowoltaicznego bez kosztów po stronie klienta.

Oferta Green Genius ma objąć bezpłatną instalację paneli fotowoltaicznych wraz z całościowym serwisem, w tym ze zdalnym systemem monitoringu.

Spółka z grupy Modus Energy zapewnia, że jej klienci nie będą zobowiązani żadnymi deklaracjami, a po podpisaniu umowy będą mogli ją rozwiązać bez konsekwencji w każdej chwili, z zachowaniem 3-miesięcznego terminu wypowiedzenia. W tym czasie firma ma zdemontować instalację fotowoltaiczną na swój koszt.

W pierwszej kolejności firma z grupy Modus Energy ma zaoferować nowe rozwiązanie na Litwie i w Polsce.

Nie ma opłat wstępnych ani instalacyjnych. Są natomiast natychmiastowe korzyści: do 15 proc. niższe opłaty za prąd praktycznie od pierwszego dnia uruchomienia instalacji, uniezależnienie od wzrostu cen i dołączenie do grona producentów czystej energii – zapewnia spółka.

Jak wynika z informacji przekazanych przez Green Genius, spółka chce realizować mikroinstalacje objęte systemem opustów, w ramach którego prosumenci mogą odbierać w przeciągu roku nadwyżki energii wprowadzonej wcześniej do sieci.

Nowa usługa Green Genius jest dowodem, że każdy może dziś wytwarzać energię elektryczną ze słońca i oszczędzać pieniądze. Instalacja mini-elektrowni solarnej na dachu stała się tak prosta, jak przyłączenie Internetu. Więc nie ma już powodu, aby tego nie robić – komentuje Ruslan Sklepovich, członek zarządu grupy Modus Group, odpowiedzialny za projekty w zakresie energii odnawialnej.

Modus Energy działa także na polskim rynku dużych elektrowni fotowoltaicznych, które chce budować w ramach systemu aukcyjnego.

Litwini w ubiegłym miesiącu rozpoczęli budowę 12 elektrowni słonecznych za kwotę 11 mln euro. To pierwsze z 50 podobnych obiektów o łącznej wartości około 50 mln euro, które Modus Energy planuje zrealizować w naszym kraju.

Modus Energy AB to holding działający w sektorze odnawialnych źródeł energii, do którego należą spółki realizujące inwestycje w elektrownie biogazowe i słoneczne na terytorium Europy. Grupa inwestuje w projekty w zakresie OZE i obecnie realizuje budowę nowych elektrowni biogazowych i słonecznych także na Litwie, gdzie – jak podaje spółka – łączna moc na razie działających tam elektrowni słonecznych i biogazowych przekracza 19 MW, a osiągana przez biogazownie moc cieplna wynosi 8,34 MW.

red. gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (7)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Bart |
Domyślam się że klient ma dla nich płacić za wielkość wyprodukowanej energii x jakaś stawka co będzie nazwane np. czynszem. Ciekawe co na to URE skoro to wciąż sprzedaż energii a nie wynajem instalacji.
Radek |
Też mnie ciekawi konstrukcja prawna tego rozwiązania. Może jest to zrobione na zasadzie kredytu albo leasingu z ratami proporcjonalnymi do ilości wyprodukowanej energii?
IXI |
Próżno szukać w Internecie informacji na ten temat, jak i na temat tej firmy. Na razie jest to wyłącznie szum medialny.
CSE |
Prawdopodobnie ilość wyprodukowanej energii z zamontowanych paneli x 0,50zł/kWh przy taryfie G11 w rozliczeniu miesiecznym z dedykowanego licznika.Reszta ich nie interesuje.
CSE |
Polegli na mojej instalacji.Proponuja sztywne rozwiązania tech.Zero elastyczności w dostosowani do istniejacej instalacji.Preferuja czyste dachy.Szukaja laików.Nie chcą rozmawiać o szczegółach.technicznych.Obiecuja złte góryW końcu nic z tego nie wychodzi.Jak nie zarobia to rezygnuja.
CSE |
Polegli na mojej instalacji.Proponuja sztywne rozwiązania tech.Zero elastyczności w dostosowani do istniejacej instalacji.Preferuja czyste dachy.Szukaja laików.Nie chcą rozmawiać o szczegółach.technicznych.Obiecuja złte góryW końcu nic z tego nie wychodzi.Jak nie zarobia to rezygnuja.
TTTT |
sztywne rozwiązania tech to możliwość większych zakupów przez nich. To ma sens. Ważne abyś Ty też na tym zarabiał.

Giełda OZE

Kupie elektrownie wodną

Kupie elektrownie wodną lub lokalizacje powyżej 70kw w całej Polsce. Ofert prosze wysyłać na email H czytaj dalej...

KUPIMY projekty elektrowni fotowoltaicznych z PNB i wygraną aukcją

Jako firma specjalizująca się w rozwoju projektów PV na terenie Polski poszukujemy gotowych projektó czytaj dalej...

Działka GDAŃSK ul.Poleska 5036m.kw OZE

SPRZEDAM działkę w GDAŃSK dzielnica śródmieście ul. Poleska 5036 m.kw , możliwe warunki zabudowy mie czytaj dalej...

Zlece opracowania karty informacyinej

Karta info. do decyzji środowiskowej do pozwolenia na budowe farmy fotowoltaiczej lokalizacja połudn czytaj dalej...