Rekordowy rok niemieckiego producenta falowników

Rekordowy rok niemieckiego producenta falowników
Fot. Kaco
REKLAMA

Niemiecki producent falowników fotowoltaicznych Kaco dotychczas pozostawał w cieniu swojego większego konkurenta wywodzącej się również z Niemiec firmy SMA. Niemiecka firma w ubiegłym roku odnotowała jednak dynamiczny rozwój, o czym świadczą jej ubiegłoroczne wyniki sprzedaży.

Przychody Kaco w 2017 roku wyniosły 162 mln euro, co oznacza wzrost o 51 proc. w porównaniu do przychodów odnotowanych za rok 2016.

Kaco podaje, że w 2017 roku sprzedał najwięcej falowników fotowoltaicznych w swojej niemal 20-letniej historii.

Producent z Neckarsulm zrealizował w ub.r. dostawy inwerterów w ilości odpowiadającej potencjałowi nominalnemu na poziomie 2 GW, a także otrzymał zamówienia na urządzenia o łącznej mocy 2,5 GW.

Dla porównania SMA miał sprzedać w ubiegłym roku falowniki o łącznym potencjale 8,5 GW i odnotować przychody rzędu 890 mln euro.

Od początku swojej działalności Kaco sprzedało falowniki fotowoltaiczne odpowiadające zainstalowanemu potencjałowi około 12 GW.

Największy udział w sprzedaży odnotowanej w ubiegłym roku przez Kaco miał, dostępny od dwóch lat, stringowy inwerter 50 kVA Blueplanet 50.0 TL3. Dotychczasowa sprzedaż tego modelu sięga 1 GW.

Spółka odnotowuje nadal rosnącą popularność falowników stringowych w zastosowaniach w obszarze dużych farm fotowoltaicznych. Temu trendowi Niemcy chcą wyjść naprzeciw dostarczając nowy falownik stringowy 125 kVA Blueplanet 125 TL3, pracujący w warunkach 1500 V.

W informacji na temat wyników za ubiegły rok Kaco przekonuje, że wygrywa z rosnącą chińską konkurencją dzięki wyższej jakości. – „Made in Germany” nadal pokonuje na świecie „made in China” – i to nie bez powodu – zapewnia CEO niemieckiej firmy Ralf Hofmann.

Niemiecka firma weszła też w obszar integracji falowników z magazynami energii i wprowadziła na rynek urządzenie o nazwie 50 kVa Blueplanet Gridsave 50.0 TL3-S, mające zastosowanie między magazynem energii złożonym np. z baterii litowo-jonowych i siecią, której pracę może wspomagać, np. regulując jej częstotliwość.

Kaco informuje, że od początku 2018 roku zebrał już zamówienia na kilka tysięcy takich urządzeń, a pierwsze zainstalowano w Korei Południowej, gdzie wspierają pracę sieci, wykorzystując do tego zgromadzoną energię słoneczną, nawet po zachodzie słońca.

red. gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (2)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Instalator PV |
aż dziw bierze jakim cudem ???? jak ktoś miał do czynienia z KACO i z obsługą serwisową tego produktu przez producenta to wie o czym mówię czas naprawy od 3 do 6 miesięcy lub bliżej nie okreslony ..... i nie mówię tu o małych urządzeniach a o dużych modelach 60 kW ...... nie polecam
alladyn-solar-batt |
Niemiecki przemysł coraz częściej produkuje na zasadach oszustwa. Przykre.

Giełda OZE

Kupie elektrownie wodną

Kupie elektrownie wodną lub lokalizacje powyżej 70kw w całej Polsce. Ofert prosze wysyłać na email H czytaj dalej...

KUPIMY projekty elektrowni fotowoltaicznych z PNB i wygraną aukcją

Jako firma specjalizująca się w rozwoju projektów PV na terenie Polski poszukujemy gotowych projektó czytaj dalej...

Działka GDAŃSK ul.Poleska 5036m.kw OZE

SPRZEDAM działkę w GDAŃSK dzielnica śródmieście ul. Poleska 5036 m.kw , możliwe warunki zabudowy mie czytaj dalej...

Zlece opracowania karty informacyinej

Karta info. do decyzji środowiskowej do pozwolenia na budowe farmy fotowoltaiczej lokalizacja połudn czytaj dalej...