Corab i Sharp zacieśniają współpracę

Corab i Sharp zacieśniają współpracę
Fot. Corab
REKLAMA

Ponad 5 MW farm fotowoltaicznych i kilka MW mikroinstalacji PV zrealizowała w ubiegłym roku firma Corab z producentem modułów SHARP. Plany na ten rok są zdecydowanie ambitniejsze. Obie marki od 1991 roku nieprzerwanie ze sobą współpracują. Najpierw z sukcesami w elektronice, a od kilku lat w fotowoltaice.

Wyniki sprzedaży modułów w 2017 r. stawiają Corab w gronie największych dystrybutorów marki SHARP. Sprzęt posłużył do budowy kilku farm fotowoltaicznych oraz wielu mikroinstalacji. Panele jednego z najstarszych producentów w branży PV (firma Sharp zajmuje się fotowoltaiką nieprzerwanie od ponad 55 lat), który od lat znajduje się na liście Tier 1 Bloomberg New Energy Finance (BNEF) wykorzystano na farmach fotowoltaicznych o mocy 1 MW m.in. w Olecku, Jaskrze, Czyżykach czy Dubinach. Każda z tych instalacji została zbudowana na konstrukcji Corab WS-007. Generalnym wykonawcą wszystkich farm fotowoltaicznych była firma Coral z Choroszczy.

Rok 2017 był dla nas bardzo pracowity, a 2018 r. zapowiada się jeszcze lepiej. Cieszą nas planowane inwestycje, które pokazują, że branża PV ma się w Polsce dobrze. Dostarczamy konstrukcje i sprzęt do wielu ciekawych projektów. O naszej pozycji świadczy m.in. ilość wykorzystanych w dużych projektach modułów  SHARP w 2017 r., które realizowaliśmy z firmą Coral – mówi Paweł Wiktorowicz odpowiedzialny za fotowoltaikę w firmie Corab.

Dlaczego największe marki ufają Corab?

Corab jest zaufanym partnerem w biznesie, z którym współpracują największe marki. Do największych zagranicznych partnerów przemawia stabilność finansowa firmy z ponad 27-letnim doświadczeniem w produkcji i dystrybucji. Nie bez znaczenia jest również stosowanie się do zasad fair play oraz duża skuteczność w działaniu.

Siłą firmy Corab jest wiarygodność i jej pozycja na rynku, dlatego tak wiele dużych projektów wspólnie realizujemy. Wierzymy, że ten rok będzie rekordowy – komentuje Janusz Sobek, Sales Manager CEE Sharp w Polsce.

Systemy Corab pierwsze zyskały rekomendację SHARP

Konstrukcje Corab jako pierwsze uzyskały oficjalną zgodę SHARP do montażu paneli fotowoltaicznych na krótkim boku. Systemy zostały sprawdzone przez dział techniczny producenta modułów, który oficjalnie stwierdził, iż zgadza się na taki montaż. Ścisłą współpracę tych dwóch marek można obserwować w wielu ciekawych inicjatywach. SHARP był m.in. partnerem w konkursie Instalator Roku 2017 czy wspólnie z firmą Corab na największych targach w Warszawie, Poznaniu czy Bielsku Białej. Ponadto SHARP angażuje się w akcje edukacyjne w ramach Akademii Corab.

Więcej informacji na temat systemów montażowych i modułów PV znajdziecie Państwo na stronach internetowych Sharp i Corab.

Kontakt: energy-info.pl@sharp.eu


artykuł sponsorowany

Zobacz również

Giełda OZE

Kupię projekt elektrowni fotowoltaicznej z PNB i wygraną aukcją.

Kupię projekt elektrowni fotowoltaicznej z PNB i wygraną aukcją. Zainteresowani sprzedażą proszę pod czytaj dalej...

Firma poszukuje działek pod projekty PV

Firma KRD Global Group poszukuje działek do wydzierżawienia pod projekty fotowoltaiczne w całej Pols czytaj dalej...

V80/ 2 MW

Vestasy V-80, 2MW, sprzedamy czytaj dalej...

Micon 500+600kW+750kW

Micony 500, 600kW, DeWind 500kW, Wind World 750kW, do sprzedazy i demontazu do stycznia 2019 czytaj dalej...