Elektrownie Next kupią energię z polskich farm fotowoltaicznych ReneSoli

Elektrownie Next kupią energię z polskich farm fotowoltaicznych ReneSoli
Farma fotowoltaiczna ReneSoli w gminie Dobryszyce. Fot. ReneSola
REKLAMA

Od tego miesiąca Elektrownie Next będą odbierać energię z części elektrowni fotowoltaicznych, które wywodzący się z Chin deweloper ReneSola buduje w naszym kraju. Umowa obejmie instalacje, których łączna moc wyniesie 35 MW i które mają zostać oddane do użytku jeszcze w tym roku.

Elektrownie Next to spółka należąca do grupy Next Kraftwerke budującej jedną z największych wirtualnych elektrowni w Europie i specjalizującej się w krótkoterminowym obrocie energią odnawialną.

Firma Elektrownie Next będzie odkupywać od ReneSoli energię elektryczną i przejmie zarządzanie portfelem, bilansowanie oraz prognozowanie produkcji z instalacji fotowoltaicznych.

Chodzi o projekty o łącznej mocy 35 MW, dla których wywodzący się z Chin deweloper zabezpieczył wsparcie w przeprowadzonych dotychczas dwóch aukcjach dla projektów o jednostkowej mocy do 1 MW i które mają zostać oddane do użytku jeszcze w tym roku.

Elektrownie Next zaznaczają, że w przypadku wygranej w aukcji wynagrodzenie za produkowaną energię w wysokości ceny aukcyjnej będzie zagwarantowane przez 15 lat, a różnicę między rynkową ceną referencyjną TGeBase i ceną aukcyjną pokryje Zarządca Rozliczeń S.A.

Elektrownie Next mają zagwarantować, że producent energii odnawialnej w systemie aukcyjnym zawsze otrzyma cenę aukcyjną, a spółka przejmie wszystkie ryzyka rynkowe – w tym wynikające z bilansowania. Elektrownie Next mają zapewnić również swoim klientom wyliczenie obowiązkowego ujemnego salda.

ReneSola jest jednym z największych beneficjentów dotychczasowych aukcji dla nowych projektów OZE, które odbyły się dotąd w naszym kraju. Chińczycy zabezpieczyli w aukcjach z 30 grudnia 2016 r. prawa do sprzedaży energii po zaoferowanej cenie dla 13 farm fotowoltaicznych o mocy do 1 MW.

W kolejnej aukcji, z 29 czerwca 2017 r., złożyli skutecznie aż 42 oferty również na farmy fotowoltaiczne o mocy do 1 MW.

Pod koniec ubiegłego roku chińska firma potwierdziła, że farmy fotowoltaiczne o mocy 14 MW były już wówczas w trakcie budowy i powinny zostać podłączone do sieci w I kwartale 2018 r. Pozostałe 41 MW ReneSola chce uruchomić w drugiej połowie tego roku.

Ile ReneSola ma zarabiać na produkcji energii z farm fotowoltaicznych w Polsce, ale także w innych krajach, w których realizuje swoje projekty? Więcej na ten temat w artykule: Ile ReneSola zarobi na sprzedaży energii z PV w Polsce, Turcji i Tajlandii?

red. gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Light |
Nareszcie dzięki PIS-owi aukcje wygrały firmy z Chin. Tak trzymać Panie Prezesie a będziemy prawdziwa potęgą. Wykończyliście Polskie małe firmy z branży OZE, zniszczyliście prawo, totalna demolka. Aktualna władza jest bezwzględnie najlepsza dla Polski ale dowodów na to brak!

Giełda OZE

Kancelaria kupi projekty dla klienta- dużej korporacji PV

Kupimy projekty PV o mocy od 0.8-1 MW tylko (!) po aukcji . Oferty przyjmujemy tylko od właścicieli czytaj dalej...

Sprzedam projekty pV

Posiadamy projekty pV w różnej fazie rozwoju, poszukujemy inwestora zainteresowanego nawiązaniem wsp czytaj dalej...

Poszukujemy inwestorów do współpracy przy realizacji projektówPV

Poszukujemy inwestorów chcących uczestniczyć w realizacji projektów PV na aukcje w roku 2019-2020 po czytaj dalej...

Finansowanie farm PV oraz wiatrowych z wygranymi aukcjami.

Katana Konsulting zaprasza Inwestorów kupujących gotowe projekty OZE z wygranymi aukcjami do aplikow czytaj dalej...