Bartoszyce szukają wykonawcy instalacji PV na 140 kWp

Bartoszyce szukają wykonawcy instalacji PV na 140 kWp
Foto. Wayne National Forest, flickr cc
REKLAMA

W położonej w województwie warmińsko-mazurskim gminie Bartoszyce powstaną elektrownie fotowoltaiczne o łącznej mocy ponad 140 kW. Gmina szuka wykonawców tych instalacji.

Warmińsko-mazurska gmina ogłosiła przetarg na budowę siedmiu instalacji fotowoltaicznych, które mają powstać na budynkach użyteczności publicznej i których łączna moc wyniesie 140,4 kWp.

O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność obejmuje „społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych”.

Warunek to ponadto zaprojektowanie i wybudowanie przynajmniej trzech dachowych instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 120 kW, o wartości minimum 600 tys. zł.

Termin składania ofert mija 26 marca br., a o wyborze wykonawcy zdecyduje kryterium ceny (60 proc.) i okresu gwarancji (40 proc.).

Inwestycje w fotowoltaikę w gminie Bartoszyce zostaną dofinansowane ze środków Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, z działania 4.2 Efektywność energetyczna i wykorzystanie OZE.

Obecnie w ramach RPO dla Warmii i Mazur w zakresie konkursów związanych z produkcją energii odnawialnej są oceniane wnioski złożone w naborze dedykowanym inwestycjom w efektywność energetyczną i OZE w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, w ramach konkursu RPWM.04.02.00-IZ.00-28-001/17.

Ocenę formalna w tym konkursie przeszły aplikacje 52 firm. Łączny koszt planowanych przez nie inwestycji wynosi 63,7 mln zł, a wnioskowane dofinansowanie sięga łącznie 37,58 mln zł i mieści się w przyjętym budżecie, którego wysokość określono wstępnie na 38,22 mln zł. Maksymalne dofinansowanie może pokryć 85 proc. kosztów kwalifikowanych.

Dotacje w woj. warmińsko-mazurskim w 2018 r.

W tym roku w ramach RPO dla Warmii i Mazur przewiduje się w zakresie OZE nabór wniosków w konkursie z działania 4.1 Wspieranie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.  Nabór zaplanowano wstępnie na wrzesień, a budżet konkursu ma wynieść 77,45 mln zł.

Przewiduje się też nabór w ramach działania 4.2 Efektywność energetyczna i wykorzystanie OZE w MŚP. Zaplanowano go na czerwiec, a budżet określono na 28,8 mln zł.

Zaplanowano też trzy nabory wniosków w ramach działania 4.3 Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków. Budżety pierwszych dwóch naborów, dedykowanych inwestycjom w sektorze publicznym, mają wynieść 1,11 mln zł i 107,45 mln zł. Na październik zaplanowano jeszcze nabór wniosków w zakresie inwestycji w budynkach mieszkalnych z budżetem rzędu 46,05 mln zł.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (6)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
a |
"integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych" LGBT??
Agat |
W dzisiejszych czasach mogą to być biali, heteroseksualni mężczyźni...
Andrzej_USA |
Ciekawe pod co tam tym razem polaczki ustawili przetarg,durne 8000pa z brukbetu/selfy czy złomowate falowniki polskiego Spirwentu, czy też Steca plastikowa która waży do 10kg :)
mm |
No to już bym się przyjrzał, kto z Bartoszyc albo okolic w niedawnej perspektywie czasowej założył firmę czy spółkę spełniające wspomniane kryterium "integracji"... I pewnie po nitce dojdziemy do "koryta"
Kalym |
Patrząc na przetargi dla fotowoltaki rzeczywiście nasuwają się pytania, np. dlaczego falownik ma ważyć tyle a nie więcej (co najmniej jakby to miało największe znaczenie). A takich zapisów w przetargach jest mnóstwo.
Paweł |
@ Kalym - bo przetargi w polsce to największa patologia jaką znam i to z dotacji UE, czyki każdy z nas podatników będzie musiał wczesniej czy póżniej oddać za te chore ustawki.

Giełda OZE

WindWorld WW 750/52 Kompletna Gondola -Części

Na sprzedaż kompletna gondola WW 750/52 dolne szafy,skrzydła czytaj dalej...

Kupię projekty farm fotowoltaicznych na każdym etapie

Kupimy projekty farm fotowoltaicznych na każdym etapie rozwoju czytaj dalej...

Działka pod fotowoltaikę

Mam do sprzedania lub wydzierżawienia działkę 1,3 ha pod farmę fotowoltaiczną .Działka jest zklokali czytaj dalej...

Nawiążemy współpracę z instalatorami PV

Nawiążemy współpracę z instalatorami na terenie całej Polski. Oprócz instalacji mamy do zaoferowania czytaj dalej...