Nowa oferta dla prosumentów od Columbus Energy

Nowa oferta dla prosumentów od Columbus Energy
Fot. Columbus Energy
REKLAMA

Działająca na rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych spółka Columbus Energy S.A. wprowadziła do swojej oferty na początku tego miesiąca tzw. Abonament Elastyczny. Jak zapewnia spółka, nowa oferta zakłada najtańsze finansowanie na rynku dla fotowoltaiki.

W ramach nowej oferty finansowania instalacji fotowoltaicznych RRSO ma wynosić 4,49 proc. na stałej stopie procentowej na 8 lat, z ratą, która ma spłacać się z oszczędności uzyskanych dzięki własnej produkcji energii.

W połączeniu z genialnymi panelami monokrystalicznymi 290 W full black jesteśmy świadkami oferty, która może zmienić postrzeganie fotowoltaiki i jest wielkim ukłonem w stronę prosumentów – zapewnia Columbus Energy.

Dzięki dynamicznemu rozwojowi fotowoltaiki w ciągu ostatnich lat zmieniła się też świadomość rynku. Banki oferują kredyty celowe na instalacje fotowoltaiczne. Każdy z banków przedstawia portfolio z produktem finansowym wspierającym inwestycje w panele słoneczne – komentuje Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A.

W pierwszych trzech kwartałach 2017 roku spółka osiągnęła skonsolidowane przychody rzędu 22,4 mln zł netto. Skonsolidowany zysk brutto wyniósł w tym czasie 3,85 mln zł.

W trzecim kwartale ub.r. Columbus zakończył realizację 309 instalacji fotowoltaicznych w domach, a umowy podpisano z 629 klientami. W pierwszych trzech kwartałach 2017 r. wykonano około tysiąca instalacji PV.

W listopadzie spółka złożyła do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o zatwierdzenie prospektu emisyjnego sporządzonego w związku z ofertą publiczną dopuszczenia papierów wartościowych do obrotu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych. Jak zapewnia spółka, przeniesienie notowań akcji na rynek główny GPW stanowi jeden z jej głównych celów.

W 2017 r. Columbus Energy S.A. przeprowadził 4 emisje obligacji, pozyskując z nich łącznie ponad 11 mln zł. Środki te zostały przeznaczone na realizację instalacji fotowoltaicznych. Obligacje serii A oraz serii B zadebiutowały na rynku Catalyst na początku września ub.r.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (18)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
ożle |
Nabijanie ludzi w butelkę :/
ożle |
Nabijanie ludzi w butelkę :/
John_Snow |
No ale wg tego artykułu już ok 1000 osób już się nabrało. Na zdjęciach na FB wszyscy uśmiechnięci, niektórzy do SPA jadą. Widać, że model biznesowy działa, co z tego, że przez brak elementarnej znajomości ekonomii klientów. Czy od Amber Gold coś się w ludzkiej świadomości zmieniło ? Ludzie widać lubią jak się ich oszukuje, że są wybrańcami, że robią interes życia...
zadowolony |
Może wytłumaczycie ludziom na czym polega to ich nabijanie w butelkę. Bo jak dla mnie to widzę że oferta jest świetna kredyt na 4,5% w żadnym banku takiego nie dostanę a instalację spłacam z oszczędności na prądzie, ja się nie dziwię że ludzie kupują a i dodatkowo robią na dobrym sprzęcie.
John_Snow |
Do zadowolony: http://globenergia.pl/abonament-na-fotowoltaike-dziekuje-nie-przeplacam/
lanister |
w butelke to nabija FOTON i INNOGY ta oferta jest dużo tańsza na lepszym elementach
toma |
brawo John_Snow, podsyłanie globenergia z prezesem Szymańskim jako niezależnego źródła informacji to jak bazowanie na komentarzach Lisa w kwestii uchodźców ;))))
Majkel |
Wiecie skąd biorą się klienci na tak nieopłacalne inwestycje? Z BRAKU EDUKACJI. Czy aż tak trudno policzyć sobie zwrot z inwestycji? Uwzględnić choćby wzięcie sobie 3-strefowej taryfy jeśli już nie stać kogoś na jednorazowy wydatek na fotowoltaikę? Czym innym jest to, co można klientowi przedstawić, co zawiera taka oferta. Miał ktoś z tym styczność?
wlasnaelektrownia |
Moja oferta dla klientów to RRSO 3% do 10 lat, dodatkowo umorzenie 10% i genialne panele full black 315W i Fronius lub SolarEdge. Więc moim klientom niestraszna oferta Columbusa.
IXI |
Nie wiem, jak obecnie ale dotychczasowa ofert Columbusa nie była opłacalna wcale (ze względu na indeksację ewentualny zysk możliwy był do osiągnięcia wyłącznie w pierwszym czy drugim roku; potem tylko się dopłaca do interesu). Przerabiałem ją osobiście i pisałem już o tym, więc nie chcę się powtarzać. Skupmy się na nowej ofercie, której na tę chwilę jeszcze nie znam.
John_Snow |
do toma: a może zanim zaczniesz krytykować ten artykuł z linku to podważ chociaż jedną cyfrę z przytoczonej tam analizy ? kłopot, co ? trudniej niż zwyzywać Szymańskiego od Lisów ... do Majkel: pełna zgoda, brak edukacji ekonomicznej jest kluczowy dla powodzenia takiego biznesu jak ten opisany.
toma |
nie znam calej oferty Columbusa, ale bledne zarowno masz RRSO i cene poczatkowa jak i dlugosc splaty ...
Lidia |
typowe dla Columbusa - tani sprzęt klasy KIA za cene Mercedesa... przecież oni na tanim Zeversolarze jadą i panelach no name :)
Deuter |
Majkel 3 strefowa taryfa? Przerabiałem kiedyś 2 strefową. Nijak sie nie da napompować zuzycia w nocy (jesli się nie ma ogrzewania prądem, co jest przeciez bez sensu) takiego, żeby ta taryfa się opłacała zakłądając że dzienny prąd kosztuje ponad 80gr/kWh. I to mimo czarowania w rodzaju włączamy coś tam zawsze po 13 czy po 22 żeby było w tańszej taryfie. Teraz mam G11 i jestem 2 razy szcześliwszy
olo |
Dzisiaj oferta Columbusa to 4,49% RSSO na 8 lat bez indeksacji i prowizji. Dostałem oferte też promocyjną bez opłaty instalacyjnej. Dużo się tam zmieniło od 2 lat.
IXI |
@olo - Na portalu Columbusa nic nie podają konkretnego. A ja nie lubię firm w stylu: "zostaw kontakt, my do ciebie oddzwonimy". Wolałbym już na wstępie wiedzieć, czy warto im zostawić kontakt?
kate |
A czy wie ktoś czy firma Caldoris jeszcze jest bo mam od nich zestaw i chciałam serwis zrobić . jakaś głucha cisza..
kate |
A czy wie ktoś czy firma Caldoris jeszcze jest bo mam od nich zestaw i chciałam serwis zrobić . jakaś głucha cisza..

Giełda OZE

Dzierżawa działki pod fotowoltaikę

Wydzierżawię działkę 3,5 ha pod farmę fotowoltaiczną. Działka zlokalizowana ok 100 km od Warszawy, w czytaj dalej...

Generalny wykonawca farm fotowoltaicznych

Jesteśmy wykonawcą dużych farm fotowoltaicznych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w budowie dużyc czytaj dalej...

Sprzedam projekt 3 x Vestas V80 woj. Łódzkie

Sprzedam projekt 3 x Vestas V80 woj. Łódzkie. Otwarty dziennik budowy. Zapraszam czytaj dalej...

Zlecę zaprojektowanie farmy PV 2MW

proszę o podanie ceny (+-) i terminu realizacji na w/w adres czytaj dalej...