SolarEdge zaoferuje nowy falownik z zasilaniem awaryjnym

SolarEdge zaoferuje nowy falownik z zasilaniem awaryjnym
Fot. SolarEdge
REKLAMA

Wywodzący się z Izraela lider w produkcji optymalizatorów mocy i falowników fotowoltaicznych wdroży na rynek europejski, w tym także w Polsce, nowy falownik, który ma optymalizować konsumpcję energii wytworzonej z fotowoltaiki, w tym przechowanej w domowym magazynie energii, ale także posiada funkcję zasilania awaryjnego.

Jakie są zalety nowego urządzenia o nazwie StorEdge, które zaoferuje izraelska firma? To przede wszystkim jedno urządzenie obsługujące instalację fotowoltaiczną, magazyn energii (jest kompatybilne z bateriami RESU producenta LG Chem), a także posiadające funkcję zasilania awaryjnego w czasie przerw w dostawach energii, co zwiększa bezpieczeństwo energetyczne.

SolarEdge podkreśla, że nowy inwerter został zaprojektowany tak, aby wyeliminować wysokie napięcia i prądy podczas instalacji, konserwacji oraz podczas akcji ratowniczych.

Nowy falownik ma również maksymalizować własną konsumpcję energii z fotowoltaiki, w tym z wykorzystaniem baterii w okresach braku produkcji energii z PV.

Urządzenie posiada wbudowany monitoring statusu baterii, produkcji z PV, zasilania awaryjnego oraz danych o konsumpcji, zarówno z sieci jak i z baterii, a także danych o ilości energii oddanej do sieci.

Nowy falownik ma być dostępny w Polsce w tym samym czasie, w którym pojawi się również w innych europejskich krajach.

Z uwagi na fakt, że spełnia on restrykcyjne wymagania niemieckie, z powodzeniem będzie mógł być montowany w Polsce, gdzie obecnie brak jest regulacji w tym zakresie, ale spełnienie norm niemieckich zapewnia, że praca w trybie backup nie będzie w żaden sposób wpływać na sieć – komentuje Michał Marona z SolarEdge.

Mimo dostosowania do niemieckich norm współpracy z siecią, wdrożenie tego urządzenia na polski rynek może napotkać na bariery wynikające z nowych wymagań IRiESD, które od 1 kwietnia br. chcą wprowadzić operatorzy sieci dystrybucyjnych w zakresie mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Jednym z proponowanych przez OSD wymogów jest ograniczenie możliwości przyłączania mikroinstalacji w przedziale mocy 3-40 kW tylko z zastosowaniem falowników trójfazowych (jedno- bądź trójfazowe urządzenia będzie można stosować do maksymalnej mocy 3 kW).

SolarEdge chce wkrótce zaoferować na naszym rynku także inne nowości. Chodzi o kompaktowe, lekkie falowniki o mocach rzędu 1 kW, 1,5 kW lub 2 kW, które mają być dostępne na początku drugiego kwartału br., a także o falowniki z funkcją ładowania samochodów elektrycznych, które na razie są dostępne tylko w USA, ale w drugiej połowie 2018 r. mają być oferowane również w Europie.

Ostatnio firma z Izraela pochwaliła się świetnymi wynikami sprzedaży za 2017 rok, w którym wypracowała przychody na 607 mln dolarów, czyli o 24 proc. wyższe niż w roku 2016. W ubiegłym roku izraelska firma sprzedała urządzenia odpowiadające potencjałowi 2,5 GW(AC).

Przeciętna, całoroczna marża wyniosła 35,4 proc. wobec średniej marży 32,8 proc. w roku 2016.

Zysk operacyjny w ujęciu GAAP wyniósł 91,1 mln dolarów i był wyższy o 28 proc. niż rok wcześniej.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (6)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
zwęglona zielona pyra |
A mielismy ogrzewać domy fotowoltaika. 3KW nie wystarczy
alladyn-solar-batt |
Do zwęglona zielona pyra: naprawdę uwierzyłeś goebbelsowskiej akwizycji PiS i Witczyka? Tutaj NIE chodzi o rozwiązania dla Kowalskiego,lecz o to by mamić Kowalskiego iż rozwiązania otrzyma. Bo otrzyma - lecz od podspółek z BigEnergy. Tym jednak potrzeba jeszcze nieco czasu bo są niegotowe.
alladyn-solar-batt |
Do zwęglona zielona pyra: naprawdę uwierzyłeś goebbelsowskiej akwizycji PiS i Witczyka? Tutaj NIE chodzi o rozwiązania dla Kowalskiego,lecz o to by mamić Kowalskiego iż rozwiązania otrzyma. Bo otrzyma - lecz od podspółek z BigEnergy. Tym jednak potrzeba jeszcze nieco czasu bo są niegotowe.
zwęglona zielona pyra |
Alladyn, już drugą zime palę węglem, a chciałem pompą i słońcem. Politykom nie wierzę już od lat
Bart |
Inwertery storedge z mozliwoscia podlaczenia baterii np LG chem istnieja od lat... problem w tym ze byly jednofazowe...czyli wedlug proponowanych zmian powyzej 3kw odpadaja... czy to nowe urzadzenie bedzie obslugiwalo 3 fazy?
Polkoks Elektronics |
-falowniki.org - Naprawa Falowników -Naprawa Paneli Operatorskich - Zapraszamy do Współpracy !

Giełda OZE

Dzierżawa działki pod fotowoltaikę

Wydzierżawię działkę 3,5 ha pod farmę fotowoltaiczną. Działka zlokalizowana ok 100 km od Warszawy, w czytaj dalej...

Generalny wykonawca farm fotowoltaicznych

Jesteśmy wykonawcą dużych farm fotowoltaicznych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w budowie dużyc czytaj dalej...

Sprzedam projekt 3 x Vestas V80 woj. Łódzkie

Sprzedam projekt 3 x Vestas V80 woj. Łódzkie. Otwarty dziennik budowy. Zapraszam czytaj dalej...

Zlecę zaprojektowanie farmy PV 2MW

proszę o podanie ceny (+-) i terminu realizacji na w/w adres czytaj dalej...