Znamy „Instalatora Roku 2018”

Znamy „Instalatora Roku 2018”
Finaliści konkursu Instalator roku 2018. Fot. Corab
REKLAMA

Podczas Targów Enex w Kielcach najlepsze firmy instalatorskie rywalizowały o tytuł "Instalatora Roku 2018" oraz nagrodę w postaci instalacji fotowoltaicznej o wartości ponad 18 tys. zł. Rywalizację wygrała firma Solar House.

Organizatorami konkursu „Instalator Roku 2018”, który przeprowadzono podczas kieleckich targów Enex, były: polski producent konstrukcji fotowoltaicznych Corab oraz Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej Polska PV wraz z partnerami Q.Cells, SolarEdge i Jean Mueller Polska.

W rozgrywce finałowej wzięło udział osiem firmy instalatorskich, które – jak wskazują organizatorzy – reprezentowały wysoki poziom wiedzy i umiejętności: Solar House, PVGE PV Instalator Polska, SunSol, Helios Power, Global Sun, PV System, Eco Energy oraz EnerSolar.

Do zadań w pierwszym etapie należał montaż konstrukcji na blachodachówkę firmy Corab, optymalizatorów mocy Solaredge oraz modułów Q.Cells. Na tym etapie najlepsza okazała się firma SunSol z Gdańska.

Do finału przystąpiło pięć najlepszych drużyn. Ostatecznie tytuł „Instalatora Roku 2018” przypadł firmie Solar House z miejscowości Jaślany.

Dwie pozostałe drużyny – Eco Energy z Wyszogrodu i PV System z miejscowości Świlcza – otrzymały nagrody w postaci konstrukcji Corab na instalacje o mocy 3 kWp.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (5)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
John_Snow |
Gratulacje dla Uczestników i Zwycięzców. Aspekt edukacyjny dla obserwujących oczywisty, a dla zwycięzcy także efekt marketingowy.
ciekawski |
Co było kryterium "najlepszości" - szybkość wykonania zadania?
uczestnik_enex |
wysoki poziom wiedzy i umiejętność ????????? szkoda że nawet wtyk nie umieli zarabiać :(((( bardzo słaby poziom instalatorów.
Corab |
Pierwszym kryterium była szybkość wykonania zadań. Jednak za popełnienie błędu komisja doliczała karne sekundy. Wygrany musiał wykonać zadania najszybciej z jak najmniejszą ilością błędów. Proszę pamiętać, że instalatorzy rywalizowali pod presją czasu a na ręce patrzyli nie tylko sędziowie ale i dziesiątki widzów. Im bliżej finału tym większe występowały emocje i tym trudniej było uniknąć nawet podstawowych błędów. Docenić należy odwagę drużyn i ich chęć sprawdzenia się w tych nie do końca realnych warunkach. Jeżeli macie pomysły jak uatrakcyjnić zawody w przyszłym roku to czekamy na wszystkie sugestie: instalator@corab.com.pl
Obserwator rynku pv |
Sam konkurs to niezła farsa, a główmy celem jest wyłącznie promowanie wątpliwej jakości produktów firmy na C.

Giełda OZE

Pompa ciepła All in one 3-12,4 kW

Najciekawsza z naszej oferty pompa ciepła ,z racji na rozwiązanie techniczne Cena netto /sztuka 9 czytaj dalej...

Analiza opłacalności farm PV – 385 za 1 MWh w aukcji jesień 2018 – czy to się opłaca ?

Czy Wiesz jaki wpływ na opłacalność farmy fotowoltaicznej ma limit pomocy publicznej, czy cena 385 z czytaj dalej...

1 MW na gotowo od 650.000,00 € / 2.790.000,00 PLN

Z nasza firma budowa instalacji PV o mocy od 1MW kosztuje 650.000,00 €. Zapraszamy do wspolpracy : czytaj dalej...

SZUKAM EKIP do montażu KOLEKTORÓW SŁONECZNYCH

Zlecę montaż instalacji solarnych na budynkach mieszkalnych na terenie powiatu Myszków, woj, Śląskie czytaj dalej...