Chińczycy znowu zwiększyli sprawność ogniw monokrystalicznych

Chińczycy znowu zwiększyli sprawność ogniw monokrystalicznych
Fot. Longi Green Energy Technology
REKLAMA

Chiński producent ogniw i modułów fotowoltaicznych Longi Solar po raz kolejny w ostatnich miesiącach pochwalił się podniesieniem sprawności monokrystalicznego ogniwa fotowoltaicznego.

Longi Solar informuje o osiągnięciu nowego rekordu sprawności monokrystalicznego ogniwa fotowoltaicznego w technologii PERC na poziomie aż 23,6 proc.

Wcześniej, w październiku 2017 roku, firma Longi Solar ogłosiła, że test przeprowadzony przez niemieckie laboratorium Fraunhofer ISE CalLab potwierdził wydajność konwersji monokrystalicznych ogniw PERC na poziomie 22,71 proc., co wówczas stanowiło światowy rekord, a zaledwie dziesięć dni później Longi Solar ponownie pobił rekord sprawności ogniw, osiągając wynik znacznie wyższy, bo wynoszący aż 23,26 proc.

Chińska firma zapewnia, że obecnie jej celem jest zwiększenie sprawności seryjnie produkowanych ogniw PERC do poziomu 22 proc.

Zaledwie pod koniec stycznia br. Longi Solar informował natomiast o ustanowieniu rekordu sprawności monokrystalicznego modułu fotowoltaicznego złożonego z 60 ogniw PERC typu p, na poziomie 20,41 proc.

W komercyjnej ofercie Longi Solar są na razie dostępne monokrystaliczne moduły o deklarowanych sprawnościach sięgających ok. 19 proc.

Longi posiada obecnie potencjał produkcji modułów fotowoltaicznych rzędu 5 GW oraz ogniw na poziomie 2,5 GW. Chińska firma zapewnia, że jest ponadto największym na świecie producentem płytek krzemowych typu monokrystalicznego, które wykorzystuje się do produkcji ogniw.

W 2016 r. Chińczycy wypracowali przychody na poziomie 1,67 mld dolarów, a wartość swoich aktywów wyceniają na 2,78 mld dolarów.

W tym miesiącu inny czołowy producent ogniw i modułów fotowoltaicznych z Chin, Trina Solar, podał, że na wykonanym przez nią ogniwie fotowoltaicznym o powierzchni 243,18 cm2 odnotowano rekordową sprawność rzędu 25,04 proc., którą potwierdzono w laboratoriach japońskiego instytutu JET.

W monokrystalicznym ogniwie fotowoltaicznym typu n, które poddano badaniom, stwierdzając rekordową sprawność, wykorzystano technologię IBC (Interdigitated Back Contact).

Na liście dziesięciu największych producentów modułów fotowoltaicznych za 2017 r., którą przedstawił PV Tech, Longi Solar zajmuje 7. miejsce, Trina Solar jest wiceliderem, ustępując miejsca tylko innej firmie z Chin Jinko Solar.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (4)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
IXI |
Niemcy muszą te sprawności w swoim laboratorium potwierdzać, bo inaczej nikt by Chińczykom nie wierzył.
Agat |
Jeszcze tak musi być ale już niedługo. Chińczycy rozwijają się szybciej niż staruchy z Europy. Dodatkowy balast to chmara lekarzy, inżynierów i specjalistów w postaci nachodźców z BW.
EcoSolar.pl |
@IXI Większość bo można szacować, że pewnie ponad 90% produkcji fotowoltaiki pochodzi z Chin. Niemcy jak chcą być wiarygodni to muszą swoje wyniki potwierdzać w Chinach. Na pewno nie odwrotnie!!!
EcoSolar.pl |
@IXI Większość bo można szacować, że pewnie ponad 90% produkcji fotowoltaiki pochodzi z Chin. Niemcy jak chcą być wiarygodni to muszą swoje wyniki potwierdzać w Chinach. Na pewno nie odwrotnie!!!

Giełda OZE

Pompa ciepła All in one 3-12,4 kW

Najciekawsza z naszej oferty pompa ciepła ,z racji na rozwiązanie techniczne Cena netto /sztuka 9 czytaj dalej...

Analiza opłacalności farm PV – 385 za 1 MWh w aukcji jesień 2018 – czy to się opłaca ?

Czy Wiesz jaki wpływ na opłacalność farmy fotowoltaicznej ma limit pomocy publicznej, czy cena 385 z czytaj dalej...

1 MW na gotowo od 650.000,00 € / 2.790.000,00 PLN

Z nasza firma budowa instalacji PV o mocy od 1MW kosztuje 650.000,00 €. Zapraszamy do wspolpracy : czytaj dalej...

SZUKAM EKIP do montażu KOLEKTORÓW SŁONECZNYCH

Zlecę montaż instalacji solarnych na budynkach mieszkalnych na terenie powiatu Myszków, woj, Śląskie czytaj dalej...