Instalator Roku 2018. Znamy uczestników i skład jury

Instalator Roku 2018. Znamy uczestników i skład jury
Fotolia
REKLAMA

Podczas rozpoczynających się 28 lutego br. w Kielcach targów Enex będzie można kibicować drużynom rywalizującym o tytuł Instalatora Roku 2018. Wartość głównej nagrody sięga 18 tys. zł.

Nad właściwym przebiegiem konkursu Instalator Roku 2018 będzie czuwać komisja w składzie: Bogdan Szymański (SBF Polska PV), Paweł Wiktorowicz (Corab), Michał Marona (SolarEdge), Szymon Kuriański (Q.Cells) oraz Zbigniew Błażejewski (JEAN MUELLER). 

Organizacyjnie temat Instalatora mamy prawie domknięty. Znamy już uczestników, zadania oraz nagrody. Szykujemy ostatnie elementy potrzebne w rozgrywkach. Nie możemy się już doczekać – mówi Piotr Wiktorowicz z firmy Corab.

O tytuł Instalatora Roku 2018 będą rywalizować SunSol, Eco Energy, PV System, Helios Power, Solar House, PV Instalator, Enersolar oraz Global Sun.

Misja drugiej edycji konkursu na „Instalatora Roku” nie zmieniła się. Inicjatywa ma promować dobre praktyki instalatorskie i wskazywać poprawność montażu.

Przewidziane są dwa etapy – rozgrywka eliminacyjna i finałowa. Podczas eliminacji dwie drużyny jednocześnie będą montować system na blachodachówkę, Corab B-027, optymalizatory mocy SolarEdge, moduły fotowoltaiczne Q.Cells oraz wyprowadzą okablowanie DC wraz z konektorami MC4.

Finał będzie sprawdzał wiedzę elektryczną. Zadaniami będą m.in. podłączenie falownika SolarEdge, a także montaż zabezpieczeń AC i DC.

Jakie korzyści może dać udział w konkursie? – Rodzi to nadzieję, że potencjalni klienci zaczną bardziej zwracać uwagę na jakość usług świadczonych przez firmy instalatorskie, a kryterium ceny straci priorytet – komentuje Patrycjusz Kopacz, kierownik ds. technicznych i logistyki w firmie Ekosun – zwycięzcy konkursu „Instalator Roku 2017”.

Portal Gramwzielone.pl jest patronem medialnym konkursu "Instalator Roku 2018".

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (8)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Jan |
No tak. Duze pieniadze niech zaplaci klient a bedzie mial naprawde dobrze. Co to za dziwne sformulowania. Tzn. ze nie mozna kupic tanio i miec dobrze. NIEPRAWDA
Magda |
Rynek pv rosnie a oszustow coraz wiecej.
IXI |
Ja jestem instalatorem roku, bo sam sobie zmontowałem instalację PV oraz solarną. I zrobiłem to dobrze :-)
Adam |
Trochę tak bo za dobrych pracowników trzeba zapłacić, a jeśli wliczamy koszt „bezpłatnego” serwisu w usługę to koszty MUSZA być większe .
Adrian |
Ja się zgadzam. Cena jest ważna, ale powinna odnosić się do jakości. Polowanie na okazje za wszelką cenę kończy się często źle zamontowaną instalacją, problemami z podłączeniem do sieci czy utratą gwarancji. Jak ze wszystkim, zachowajmy rozsądek.
INSTALATOR PV 2017 |
konkurs na instalatora roku 2018 w lutym 2018 ????? ciekawe ..... czy konkurs dotyczy instalacji wykonanych w 2017 roku czy bieżących w 2018 ????
Edziu |
INSTALATOR PV 2017 w konkursie nie biorą udziału wykonane już instalacje, to jest organizowane na zasadzie konkursu i podczas targów na bieżąco każdy skłąda własną instalacje pod okiem jury. o wyniku decydują skłądniowe punkty.
INSTALATOR PV 2017 |
a i wszytko jasne czyli to nie konkurs INSTALATOR ROKU 2018 tylko INSTALATOR TARGÓW E...X 2018 na konstrukcji CORAB tak się to chyba powinno nazywać by nie wprowadzać w błąd czytających .......

Giełda OZE

Kancelaria kupi projekty dla klienta- dużej korporacji PV

Kupimy projekty PV o mocy od 0.8-1 MW tylko (!) po aukcji . Oferty przyjmujemy tylko od właścicieli czytaj dalej...

Sprzedam projekty pV

Posiadamy projekty pV w różnej fazie rozwoju, poszukujemy inwestora zainteresowanego nawiązaniem wsp czytaj dalej...

Poszukujemy inwestorów do współpracy przy realizacji projektówPV

Poszukujemy inwestorów chcących uczestniczyć w realizacji projektów PV na aukcje w roku 2019-2020 po czytaj dalej...

Finansowanie farm PV oraz wiatrowych z wygranymi aukcjami.

Katana Konsulting zaprasza Inwestorów kupujących gotowe projekty OZE z wygranymi aukcjami do aplikow czytaj dalej...