Innogy zrealizuje projekty PV za ponad 400 mln euro

Innogy zrealizuje projekty PV za ponad 400 mln euro
Fot. innogy
REKLAMA

Niemiecki koncern energetyczny znacząco zwiększy portfel inwestycji fotowoltaicznych, pozyskując australijskie projekty PV o łącznej mocy 460 MW. Inwestycje w odnawialnych źródłach energii, które realizuje niemiecki koncern, liczone są na ok. 5 GW.

Australia to jeden z najbardziej perspektywicznych i najlepiej rozwijających się rynków odnawialnych źródeł energii. Okazje biznesowe, które tworzy australijski rynek OZE, dostrzegł teraz niemiecki koncern energetyczny innogy.

innogy przejmie dwa projekty fotowoltaiczne, które są realizowane w australijskim stanie Nowa Południowa Walia i których łączna moc sięga 460 MW. Sfinalizowanie transakcji ma nastąpić, po zyskaniu zgody australijskich władz, w II kwartale br.

W przypadku pierwszego z projektów o nazwie Limondale, którego moc sięga 347 MW, budowa ma się rozpocząć już w kolejnym kwartale, a uruchomienie produkcji energii z całej elektrowni PV zaplanowano na koniec przyszłego roku.

Z kolei budowa drugiej farmy fotowoltaicznej „Hilliston” o mocy 115 MW ruszy w III kwartale i również powinna zostać sfinalizowana do końca 2019 r.

Innogy podaje, że łączny koszt tych inwestycji, wraz z kosztem zakupu projektów, wyniesie ponad 400 mln euro.

Za budowę jako EPC będzie odpowiadać niemiecka firma Belectric – specjalizująca się w budowie elektrowni fotowoltaicznych i magazynów energii, a od ubiegłego roku należąca do grupy innogy. Belectric będzie też odpowiadać za serwisowanie australijskich elektrowni fotowoltaicznych.

Belectric ma już na koncie realizację projektów fotowoltaicznych w Australii, a na całym świecie niemiecka firma zbudowała elektrownie PV o mocy przekraczającej 2 GW.

Innogy zaznacza, że analizuje realizację kolejnych inwestycji w PV na rynku australijskim, ale zainteresowane jest także projektami z zakresu lądowej energetyki wiatrowej i bateryjnego magazynowania energii.

Pod koniec ubiegłego roku niemiecki koncern energetyczny poszerzył swój portfel inwestycji w energetyce odnawialnej o projekty farm wiatrowych w USA na łączną moc ponad 2 GW.

Więcej na temat inwestycji realizowanych przez innogy w obszarze odnawialnych źródeł energii w artykule: Innogy szykuje 5 GW w energetyce odnawialnej.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Ziemia pod PV lub wiatr. Działki; 20, 30, 40 i 56 ha

Ziemia pod PV lub wiatr. Działki; 20, 30, 40 i 56 ha. Klasa ziemi IV-VI. Lubelskie i Podkarpackie. D czytaj dalej...

Sprzedam projekt FW 1 MW z pozwoleniem na budowę

Sprzedam projekt FW 1 MW z pozwoleniem na budowę. kontakt 607 64 64 64 czytaj dalej...

Sprzedaż dokumentacji pod budowę elektrowni PV 0,5 MW z wygraną aukcją (394 zł)

Sprzedam pełną dokumentację wraz z pozwoleniem na budowę i wygraną aukcją ( 394 zł.) na budowę elekt czytaj dalej...

Ekipa montażowa poszukuje zleceń

Doświadczona ekipa montażowa poszukuje zleceń na montaże PV. Zlecenia w centralnej Polsce bez kosztó czytaj dalej...