Kolejna edycja konkursu "Instalator Roku"

Kolejna edycja konkursu "Instalator Roku"
Konkurs Instalator Roku 2017. Fot. Corab
REKLAMA

Dzisiaj ruszają zgłoszenia do kolejnej edycji Instalatora Roku branży fotowoltaicznej. Sam konkurs odbędzie się podczas targów Enex w Kielcach. Inicjatywa organizowana jest przez producenta systemów fotowoltaicznych Corab oraz Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej Polska PV. Wydarzenie ma za zadanie nie tylko przekazywać wiedzę, ale również promować dobre praktyki wśród instalatorów. 

Branża fotowoltaiczna choć młoda w Polsce rozwija się coraz prężniej. Na przestrzeni ostatnich kilku lat zdobywała wiedze i umiejętności. W sieci krążą niestety nadal fotografie niewłaściwie wykonanych instalacji fotowoltaicznych. Corab wraz z partnerami postanowili pójść o krok dalej i stąd konkurs na „Instalatora Roku”. To nie tylko sprawdzenie wiedzy, umiejętności i dobrych praktyk, ale przede wszystkim rozrywka i kolejna forma promocji fotowoltaiki w naszym kraju.

W 2017 roku "Instalatorem Roku" została firma Ekosun z Bielska-Białej, a na podium stanęły także warszawski Bison Energy oraz SunSol z Gdańska.

– Cieszy nas duże zainteresowanie konkursem ze strony odwiedzających targi, ponieważ rodzi to nadzieję, że potencjalni klienci zaczną bardziej zwracać uwagę na jakość usług świadczonych przez firmy instalatorskie a kryterium ceny straci najwyższy priorytet  – mówi Patrycjusz Kopacz, kierownik ds. technicznych i logistyki w firmie Ekosun.

Z przesłaniem "Instalatora Roku" zgadza się również firma SunSol. Podobnie jak organizatorzy, mają nadzieję, że promowanie dobrych praktyk przyniesie korzyść branży.

– Wierzymy, że "Instalator Roku" jest ważna inicjatywą, biorąc pod uwagę sygnały dochodzące z rynku odnośnie słabej jakości wykonawstwa przez niektóre firmy. SunSol od początku działalności kładł duży nacisk na dokładność wykonania, tym chętniej wzięliśmy udział w edycji 2017 i jesteśmy zainteresowani edycją 2018. Mamy nadzieję, że dobre praktyki instalacyjne staną się normą na jeszcze świeżym rynku polskim – stwierdził Michał Kitkowski, prezes zarządu SunSol.

Jednym z ważnych aspektów konkursu jest wymiana doświadczeń. Zdobyta wiedza pozwala nie tylko na oferowanie lepszych produktów i usług.

– "Instalator Roku" to przede wszystkim możliwość wymiany wzajemnych doświadczeń. Każde spotkanie instalatorów spotykających się z różnymi problemami, zarówno technicznymi, jak i formalnymi, wpływa dobrze na rozwój rynku i podnoszenie jakości świadczonych usług. Dzięki takim inicjatywom instalatorzy i producenci podzespołów, mogą się wiele od siebie nauczyć, tak aby poprawić lub udoskonalić swoje finalne produkty  komentuje mgr inż. Tomasz Pijarczyk, członek zarządu Bison Energy Sp. z o.o.

Nagrodą w 2017 r. za pierwsze miejsce była instalacja o mocy 3 kW. Corab postanowił nagrodzić również II i III miejsce. Bison Energy oraz SunSol oprócz upominków otrzymały również dowolne konstrukcje na dach skośny na instalacje o mocy 3 kW. Komisja wyróżniła także firmę Ozeris, która w obu etapach popełniła najmniej błędów.

red. gramwzielone.pl                                                                                        

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Reklama

Baza firm

Znajdź instalatora w swojej okolicy + Dodaj firmę

Giełda OZE

Sprzedam elektrownie wodna

SPRZEDAM MAŁĄ ELEKTROWNIĘ WODNĄ w miejscowości Goryń gmina Jastrzębia, powiat radomski, rzeka Radom czytaj dalej...

Sprzedam projekt 0,9MW -Umowa przyłączeniowa i pozwolenie na budowę

Sprzedam projekt farmy PV 0,9MW.Umowa przyłączeniowa i pozwolenie na budowę.Lokalizacja-Dolny Śląsk. czytaj dalej...

SPRZEDAM ELEKTROWNIĘ WIATROWĄ ENERCON E-53

Elektrownia wiatrowa ENERCON E-53. Rok uruchomienia 2013. czytaj dalej...

15 MW PV pod Aukcję dużych farm

15 MW PV pod Aukcję 2018 dla dużych farm. Spodziewana pula w Aukcji 1000-1300 MW. Lubelskie. Teren 3 czytaj dalej...