InnoEnergy inwestuje w polską aplikację dla instalatorów PV

InnoEnergy inwestuje w polską aplikację dla instalatorów PV
Fot. Easy Solar
REKLAMA

Fundusz InnoEnergy zainwestował w poznańską spółkę EasySolar, która wdraża aplikację ułatwiającą projektowanie instalacji fotowoltaicznych.

Aplikacja EasySolar ma ułatwić i przyspieszyć proces projektowania instalacji fotowoltaicznych, a także proces ich sprzedaży. Aplikacja umożliwia zdalne wykonanie analizy konkretnego projektu zaledwie w ciągu kilku minut.

Aplikacja polskiej firmy zwróciła uwagę funduszu InnoEnergy, który inwestuje w europejskie startupy pracujące nad technologiami związanymi z niskoemisyjną gospodarką.

Jak informuje Marcin Dolata, CEO EasySolar, InnoEnergy zainwestował ponad 0,5 mln zł, obejmując 10 proc. udziałów w spółce.

Środki pozyskane od InnoEnergy mają pokryć koszty stworzenia całkowicie nowej wersji aplikacji EasySolar Premium. Jest to druga wersja aplikacji EasySolar, ale opracowana całkowicie od zera, z wykorzystaniem nowych technologii oraz posiadająca funkcje, których brakowało w wersji pierwszej. 

Obecnie dopracowujemy system i przygotowujemy go do testów na grupie 200-300 firm z całego świata. Obecnie zakładamy, że będzie to możliwe jeszcze w styczniu lub na początku lutego – informuje Marcin Dolata.

EasySolar informuje, że w dotychczasowej wersji aplikacji zarejestrowało się do tej pory prawie 2 tysiące użytkowników z Polski oraz ok. 7 tysięcy z zagranicy. – W pierwszej wersji aplikacji kilka firm wykonało ponad 1,5 tys. raportów, średnia dla aktywnych firm to ok 100-200 raportów rocznie – informuje CEO EasySolar.  

Poznańska firma zapowiada wejście ze swoją aplikację na rynki, które notują szybki rozwój fotowoltaiki, takie jak USA, Kanada czy Australia.  

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Kancelaria kupi projekty dla klienta- dużej korporacji PV

Kupimy projekty PV o mocy od 0.8-1 MW tylko (!) po aukcji . Oferty przyjmujemy tylko od właścicieli czytaj dalej...

Sprzedam projekty pV

Posiadamy projekty pV w różnej fazie rozwoju, poszukujemy inwestora zainteresowanego nawiązaniem wsp czytaj dalej...

Poszukujemy inwestorów do współpracy przy realizacji projektówPV

Poszukujemy inwestorów chcących uczestniczyć w realizacji projektów PV na aukcje w roku 2019-2020 po czytaj dalej...

Finansowanie farm PV oraz wiatrowych z wygranymi aukcjami.

Katana Konsulting zaprasza Inwestorów kupujących gotowe projekty OZE z wygranymi aukcjami do aplikow czytaj dalej...