InnoEnergy inwestuje w polską aplikację dla instalatorów PV

InnoEnergy inwestuje w polską aplikację dla instalatorów PV
Fot. Easy Solar
REKLAMA

Fundusz InnoEnergy zainwestował w poznańską spółkę EasySolar, która wdraża aplikację ułatwiającą projektowanie instalacji fotowoltaicznych.

Aplikacja EasySolar ma ułatwić i przyspieszyć proces projektowania instalacji fotowoltaicznych, a także proces ich sprzedaży. Aplikacja umożliwia zdalne wykonanie analizy konkretnego projektu zaledwie w ciągu kilku minut.

Aplikacja polskiej firmy zwróciła uwagę funduszu InnoEnergy, który inwestuje w europejskie startupy pracujące nad technologiami związanymi z niskoemisyjną gospodarką.

Jak informuje Marcin Dolata, CEO EasySolar, InnoEnergy zainwestował ponad 0,5 mln zł, obejmując 10 proc. udziałów w spółce.

Środki pozyskane od InnoEnergy mają pokryć koszty stworzenia całkowicie nowej wersji aplikacji EasySolar Premium. Jest to druga wersja aplikacji EasySolar, ale opracowana całkowicie od zera, z wykorzystaniem nowych technologii oraz posiadająca funkcje, których brakowało w wersji pierwszej. 

Obecnie dopracowujemy system i przygotowujemy go do testów na grupie 200-300 firm z całego świata. Obecnie zakładamy, że będzie to możliwe jeszcze w styczniu lub na początku lutego – informuje Marcin Dolata.

EasySolar informuje, że w dotychczasowej wersji aplikacji zarejestrowało się do tej pory prawie 2 tysiące użytkowników z Polski oraz ok. 7 tysięcy z zagranicy. – W pierwszej wersji aplikacji kilka firm wykonało ponad 1,5 tys. raportów, średnia dla aktywnych firm to ok 100-200 raportów rocznie – informuje CEO EasySolar.  

Poznańska firma zapowiada wejście ze swoją aplikację na rynki, które notują szybki rozwój fotowoltaiki, takie jak USA, Kanada czy Australia.  

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

sprzedamy 2 farmy pv z dotacją UE

sprzedamy 2 farmy pv z dotacja, woj lubelskie, spolki celowe, czytaj dalej...

poszukujemy farm pv z dotacja UE

poszukujemy projektow farm pv z dotacja UE - wojewodztwo lubelskie czytaj dalej...

kupimy projekty pv z dotacja

kupimy gotowe, przygotowane projekty farmy pv z dofinansowaniem unijnym, najlepiej woj lubleskie czytaj dalej...

Call Center do współpracy

Firma o ugruntowanej pozycji na rynku w związku z rozwojem struktur sprzedaży nawiąże współpracę z C czytaj dalej...