Jakie panele fotowoltaiczne będą dostępne w I kwartale?

Jakie panele fotowoltaiczne będą dostępne w I kwartale?
Q.Cells
REKLAMA

Dla producentów i dystrybutorów paneli fotowoltaicznych rok 2018 to czas wyzwań. Nie tylko pod kątem zapewnienia dostępności, poprawiania wydajności produktów czy strategii dotyczących zniesienia cła antydumpingowego. Czego spodziewać się Nowym Roku?

Wyzwania na rok 2018

Corab jako producent systemów fotowoltaicznych i dystrybutor renomowanych marek paneli: m.in. Q.Cells, Sharp, Ja Solar również przygotowuje się na wyzwania, jakie stoją przed branżą.

– 2017 był to rok sukcesów w postaci zrealizowanych planów sprzedażowych i ciekawych projektów farmowych. Jesteśmy przygotowani na wyzwania, jakie przed nami stoją. W styczniu dostępne są panele 280 W renomowanego producenta – Q.Cells. Jeszcze w tym kwartale dostępne będę również 285W oraz mono 300W i JA Solar z optymalizatorem mocy SolarEdge o mocy 270W. Przypominamy, że stale dostępne są panele SHARP  275 W – mówi Paweł Wiktorowicz, odpowiedzialny za fotowoltaikę w firmie Corab.

Większość producentów gwarantuje pełną dostępność paneli fotowoltaicznych od II/IV kwartału, zaś Q.Cells już od II/III kwartału. Stałe obniżanie cła antydumpingowego, aby z końcem roku znieść je całkowicie to kolejny aspekt, z którym branża musi się zmierzyć.

Ponadto klienci oczekują również stałej poprawy wydajności modułów. W tym celu Q.Cells wprowadził nową technologię Q.ANTUM DUO. Jeszcze lepsza optyka i wydajność na małej powierzchni. Połączono koncepcję komorową Q.ANTUM z 6 magistralami na komorach półformatowych z innowacyjną techniką przyłączenia. Jeszcze większa wydajność przy niskim i wysokim nasłonecznieniu.

Akcje edukacyjne nadal są potrzebne

Moduły fotowoltaiczne z kradzieży, uszkodzone czy bez potrzebnej dokumentacji, błędy w montażu – to tylko nieliczne sygnały, które docierały do opinii publicznej w 2017 roku. Choć świadomość inwestorów i instalatorów stale wzrasta, nadal takie sytuacje się zdarzają. Corab w ramach działań Akademii Corab rozszerzy agendę szkoleń m.in. panele fotowoltaiczne. Dążenie do zwiększania świadomości i pogłębiania wiedzy jest właściwym kierunkiem. 

artykuł sponsorowany

Zobacz również

Giełda OZE

Projekty PV do 1 MW

Sprzedam 2 projekty PV do 1 MW każdy z warunkami przyłączeniowymi. Projekty budowlane w trakcie real czytaj dalej...

Praca dla ekipy monterskiej w Holandii

Witam, Poszukujemy ekipy monterskiej/firmy do pracy przy instalacjach PV na terenie Holandii. czytaj dalej...

Poszukuje 1x generator V902MW do demontazu oraz lopaty do V 39

Poszukuje pilnie lopat do turbiny Vestas V39 ,Gamesa G58 oraz uzywanej turbiny V 90 2MW do demontazu czytaj dalej...

Okazja sprzedam projekt farmy wiatrowej 9MW z wszystkimi pozwoleniami i wykonanym wyprowadzeniem mocy w stacji GPZ

Witam mam do sprzedania spółkę celową z projektem farmy wiatrowej 9MW - 3 Vestasy V112_3MW na wieża czytaj dalej...