Farmy fotowoltaiczne ReneSoli na 55 MW do sierpnia 2018 r.

Farmy fotowoltaiczne ReneSoli na 55 MW do sierpnia 2018 r.
Fot. Renesola
REKLAMA

Wywodzący się z Chin deweloper, a jednocześnie producent paneli fotowoltaicznych, jest jednym z największych beneficjentów pierwszych dwóch aukcji dla nowych projektów OZE. Zabezpieczył w nich prawo do sprzedaży energii łącznie dla 55 projektów naziemnych farm fotowoltaicznych o jednostkowej mocy zbliżonej do 1 MW.

Kancelaria Solivan Pontes, która doradzała szwajcarskiemu funduszowi Sequoia Investment Management przy finansowaniu polskiego portfela farm fotowoltaicznych ReneSoli, informuje, że chiński deweloper zamierza uruchomić pierwsze 15 farm fotowoltaicznych, dla których zabezpieczył wsparcie w polskim systemie aukcyjnym, do lutego 2018 r.

Natomiast wszystkie farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 55 MW, które obejmie aukcyjny system rozliczeń, mają rozpocząć produkcję energii do sierpnia przyszłego roku.

Kancelaria Solivan Pontes zapewnia, że transakcja obejmująca polskie projekty fotowoltaiczne ReneSoli jest pierwszym tak dużym finansowaniem typu „project finance” w ramach nowo wdrożonych systemów wsparcia aukcyjnego w Europie Środkowo-Wschodniej.

W pierwszej aukcji dla nowych projektów OZE o mocy do 1 MW, która odbyła się 30 grudnia 2016 r. i w której oferty mogli złożyć inwestorzy planujący budowę farm fotowoltaicznych o mocy do 1 MW, ReneSola zagwarantowała sobie prawo do sprzedaży energii z 13 farm fotowoltaicznych.

W aukcji grudniowej Chińczycy zabezpieczyli prawo do sprzedaży energii po cenie 408,8 zł/MWh, czyli po najwyższej z cen, które zgłoszono w przypadku wszystkich ofert zakwalifikowanych do wsparcia w dotychczasowych aukcjach dla nowych projektów OZE.

Natomiast w drugiej aukcji z 29 czerwca br. ReneSola zapewniła sobie prawo do sprzedaży energii aż z 42 projektów, każdy o mocy 1 MW, oferując ceny w przedziale 385-392 zł/MWh.

W sierpniu br. chińska firma informowała o wyborze wykonawcy projektów, które realizuje w Polsce. W formule EPC te instalacje zrealizuje Electrum. Budowa pierwszych farm PV już rozpoczęła się koło Zgorzelca.

Więcej o aktywności ReneSola w sektorze fotowoltaicznym w artykule: ReneSola: projekty fotowoltaiczne w Polsce na 55 MW.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (2)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
TobiSZOŁ |
godło Teraz Polska normalnie.
sol |
I mazurek Dąbrowskiego w wykonaniu chińskim.

Reklama

Baza firm

Znajdź instalatora w swojej okolicy + Dodaj firmę

Giełda OZE

PILNIE zlecę montaż KOLEKTORÓW SŁONECZNYCH

Zlecę montaż instalacji solarnych w budynkach mieszkalnych na terenie powiatu Myszkowskiego. Zape czytaj dalej...

Sprzedam kartę Fronius Data Menager 2.0

Sprzedam kartę wifi do inwertera Fronius. Nowa, nigdy nie używana. Pozostałość po inwestycji - stąd czytaj dalej...

Doświadczona ekipa monterów PV

Jesteśmy doświadczoną ekipą monterów PV (również solary i pompy ciepła). Wykonamy zlecone instalacj czytaj dalej...

Wykonanie, budowa PV

Firma z doświadczeniem przyjmie zlecenie budowy na terenie Polski instalacji fotowoltaicznych (z wył czytaj dalej...