Japończycy szykują wielki projekt solar+storage

Japończycy szykują wielki projekt solar+storage
Fot. Softbank
REKLAMA

Konsorcjum japońskich firm zbuduje ogromną farmę fotowoltaiczną, z której energia będzie częściowo gromadzona przez jeden z największych na świecie bateryjnych magazynów energii. Inwestycja zostanie zrealizowana na wyspie Hokkaido.

Japońskie koncerny Softbank i Mitsubishi stoją za projektem ogromnej farmy fotowoltaicznej o mocy 102,3 MW, która powstanie na terenie 132 hektarów, w miejscu, w którym zostanie zbudowany również litowo-jonowy magazyn energii o pojemności 27 MWh.

Budowa parku fotowoltaicznego o nazwie Softbank Yakumo rozpocznie się w kwietniu przyszłego roku, a jego uruchomienie ma nastąpić w roku 2020.

Farma fotowoltaiczna Softbank Yakumo ma produkować w skali roku około 106 GWh energii elektrycznej. Część będzie gromadzona w magazynie energii, co złagodzi wpływ fluktuacji wytwarzania na sieć energetyczną.

Obie japońskie firmy posiadają w tym projekcie po 50 proc. udziałów. Softbank i Mitsubishi zrealizowały ostatnio wspólnie inny projekt dużej farmy fotowoltaicznej o mocy 32,2 MW, która powstała w prefekturze Kagoshima.

Natomiast w 2015 r. również na wyspie Hokkaido Softbank we współpracy z Mitsui zrealizował ogromną farmę fotowoltaiczną o mocy 111 MW. Farma fotowoltaiczna o nazwie Softbank Tomatoh Anping Solar Park rozpoczęła wytwarzanie w grudniu 2015 r. i stała się największym projektem PV zrealizowanym dotąd w Japonii.

Japoński Softbank jest bardzo aktywny również na zagranicznych rynkach OZE, m.in. uczestnicząc w konsorcjach startujących w aukcjach dla fotowoltaiki organizowanych w Indiach czy w regionie Zatoki Perskiej.

Ostatnio japoński koncern podpisał z saudyjskim funduszem FIP porozumienie zakładające budowę w Arabii Saudyjskiej farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 3 GW wraz z magazynami energii. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
sławomir |
e tam wungla nie umiały kopać , to stawiajom

Giełda OZE

Enercon E40 500 kw Certyfikaty

Na sprzedaz Enercon E40 500 kw woj wielkopolskie ziemia dziierżawa osoby zainteresowane proszę czytaj dalej...

pracujący Vestas V47, zachodniopomorskie

sprzedam pracującą turbinę Vestas V47, zlokalizowana na terenie woj.zachodniopomorskiego, wszelkie i czytaj dalej...

Sprzedam warunki przyłączenia dla 4 elektrowni fotowoltaicznych (4 x 0,96 MW)

Sprzedam warunki przyłączenia dla 4 elektrowni fotowoltaicznych (4 x 0,96 MW). Warunki wydane są od czytaj dalej...

Elektrownia fotowoltaiczna o mocy 0.998 MW. Pozwolenie na budowę z warunkami przyłączenia do sieci. Mazowsze.

Projekt położony w powiecie pułtuskim. Przyłącze do linii 15 kV na działce. Projekt , PnB i Warunki czytaj dalej...