Japończycy szykują wielki projekt solar+storage

Japończycy szykują wielki projekt solar+storage
Fot. Softbank
REKLAMA

Konsorcjum japońskich firm zbuduje ogromną farmę fotowoltaiczną, z której energia będzie częściowo gromadzona przez jeden z największych na świecie bateryjnych magazynów energii. Inwestycja zostanie zrealizowana na wyspie Hokkaido.

Japońskie koncerny Softbank i Mitsubishi stoją za projektem ogromnej farmy fotowoltaicznej o mocy 102,3 MW, która powstanie na terenie 132 hektarów, w miejscu, w którym zostanie zbudowany również litowo-jonowy magazyn energii o pojemności 27 MWh.

Budowa parku fotowoltaicznego o nazwie Softbank Yakumo rozpocznie się w kwietniu przyszłego roku, a jego uruchomienie ma nastąpić w roku 2020.

Farma fotowoltaiczna Softbank Yakumo ma produkować w skali roku około 106 GWh energii elektrycznej. Część będzie gromadzona w magazynie energii, co złagodzi wpływ fluktuacji wytwarzania na sieć energetyczną.

Obie japońskie firmy posiadają w tym projekcie po 50 proc. udziałów. Softbank i Mitsubishi zrealizowały ostatnio wspólnie inny projekt dużej farmy fotowoltaicznej o mocy 32,2 MW, która powstała w prefekturze Kagoshima.

Natomiast w 2015 r. również na wyspie Hokkaido Softbank we współpracy z Mitsui zrealizował ogromną farmę fotowoltaiczną o mocy 111 MW. Farma fotowoltaiczna o nazwie Softbank Tomatoh Anping Solar Park rozpoczęła wytwarzanie w grudniu 2015 r. i stała się największym projektem PV zrealizowanym dotąd w Japonii.

Japoński Softbank jest bardzo aktywny również na zagranicznych rynkach OZE, m.in. uczestnicząc w konsorcjach startujących w aukcjach dla fotowoltaiki organizowanych w Indiach czy w regionie Zatoki Perskiej.

Ostatnio japoński koncern podpisał z saudyjskim funduszem FIP porozumienie zakładające budowę w Arabii Saudyjskiej farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 3 GW wraz z magazynami energii. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
sławomir |
e tam wungla nie umiały kopać , to stawiajom

Giełda OZE

3kW OFF GRID /ON GRID :zestawy hybrydowe PV: TRINA SOLAR 270W +SKYMAX Hybrid (EN50438)

Kolejny huragan zerwał przewody energetyczne? Brak prądu... ..UPS przestał działać? Aby zabezpiecz czytaj dalej...

SPRZEDAM PRĄD

Sprzedam energię elektryczną z farmy wiatrowej. Produkcja 3000-5000 MW rocznie. Preferowana stała ce czytaj dalej...

Sprzedaż 100 udziałów sp.z.o.o , OZE fotovoltaica łącznie 4,7 MW, dotacje ,aukcje

Spółka z.o.o sprzeda 100 udziałów Spółka działa od 4 lat na rynku OZE , prowadzi obecnie 4 projekty czytaj dalej...

Przygotowanie Pełnej Dokumentacji Projektowej Farma Fotowoltaiczna

Przygotowujemy pełną dokumentację projektową do budowy Elektrowni Fotowoltaicznych wraz z kwalifikac czytaj dalej...