SolarEdge w kwartał sprzedał 2 mln optymalizatorów mocy

SolarEdge w kwartał sprzedał 2 mln optymalizatorów mocy
Fot. SolarEdge
REKLAMA

Izraelski producent pochwalił się dobrymi wynikami za III kwartał 2017 r., informując m.in. o sprzedaży ponad 2 mln optymalizatorów mocy stosowanych w instalacjach fotowoltaicznych. W sumie sprzedaż tych urządzeń od czasu, gdy wprowadzono ten produkt w 2010 roku, przekracza już 20 mln.

W III kwartale br. SolarEdge odnotował przychody na poziomie 166,6 mln dolarów, co jest wynikiem lepszym o 22 proc. w porównaniu do wcześniejszego kwartału i o 30 proc. lepszym w porównaniu do III kwartału 2016 r.

To także wynik lepszy niż prognoza opublikowana po II kwartale, w której zapowiadano wygenerowanie w III kwartale przychodów w przedziale 166-165 mln dolarów.

Zysk netto (GAAP) wyniósł 28 mln dolarów wobec 22,5 mln dolarów we wcześniejszym kwartale oraz wobec 15,6 mln dolarów w III kwartale ubiegłego roku. Marża wyniosła 34,9 proc. wobec 34,6 proc. w II kwartale oraz wobec 32,6 proc. przed rokiem.

Oprócz optymalizatorów mocy SolarEdge sprzedał w minionym kwartale inwertery o mocy 676 MW (AC) wobec sprzedaży na poziomie 563 MW w II kwartale oraz 455 MW w I kwartale 2017 r.

Izraelska firma podkreśla zmniejszenie zależności swojego biznesu od rynku amerykańskiego. Udział sprzedaży na rynkach poza USA miał wzrosnąć w III kwartale do 51 proc.

Tymczasem kilka dni temu Izraelczycy poinformowali, że we współpracy z koreańskim LG wprowadzą właśnie na rynek amerykański moduł fotowoltaiczny z wbudowanym optymalizatorem mocy w wersji P370 lub P800. LG dostarczy w tym celu moduły fotowoltaiczne serii NeON, których sprawność sięga 21,1 proc.

SolarEdge zakłada, że w IV kwartale 2017 r. uda się mu wygenerować sprzedaż na poziomie 175-185 mln dolarów przy marży rzędu 33-35 proc. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (2)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
IXI |
Załączone zdjęcie jest z Izraela.
ProfZbieraczZnaczków |
OPtymalizator mocy PV w polskich warunkach to niepotrzebne zwiększenie kosztów instlacji PV. Zdecydowanie w Poscle za te same pieniądze lepiej kupić większą liczbę modułów PV (jeżeli jest miejsce) lub moduły większej mocy (jeżeli nmamy ograniczone miejsce). W miejsach zacienionych lepiej po prostu nie montować modułów bo "I Salomon z pustego nie naleje" - takie mamy doświadczenia. Nie wiem jak w innych krajach ale u nas się to po prostu nie opłaca...

Giełda OZE

Kancelaria kupi projekty dla klienta- dużej korporacji PV

Kupimy projekty PV o mocy od 0.8-1 MW tylko (!) po aukcji . Oferty przyjmujemy tylko od właścicieli czytaj dalej...

Sprzedam projekty pV

Posiadamy projekty pV w różnej fazie rozwoju, poszukujemy inwestora zainteresowanego nawiązaniem wsp czytaj dalej...

Poszukujemy inwestorów do współpracy przy realizacji projektówPV

Poszukujemy inwestorów chcących uczestniczyć w realizacji projektów PV na aukcje w roku 2019-2020 po czytaj dalej...

Finansowanie farm PV oraz wiatrowych z wygranymi aukcjami.

Katana Konsulting zaprasza Inwestorów kupujących gotowe projekty OZE z wygranymi aukcjami do aplikow czytaj dalej...