SolarEdge w kwartał sprzedał 2 mln optymalizatorów mocy

SolarEdge w kwartał sprzedał 2 mln optymalizatorów mocy
Fot. SolarEdge
REKLAMA

Izraelski producent pochwalił się dobrymi wynikami za III kwartał 2017 r., informując m.in. o sprzedaży ponad 2 mln optymalizatorów mocy stosowanych w instalacjach fotowoltaicznych. W sumie sprzedaż tych urządzeń od czasu, gdy wprowadzono ten produkt w 2010 roku, przekracza już 20 mln.

W III kwartale br. SolarEdge odnotował przychody na poziomie 166,6 mln dolarów, co jest wynikiem lepszym o 22 proc. w porównaniu do wcześniejszego kwartału i o 30 proc. lepszym w porównaniu do III kwartału 2016 r.

To także wynik lepszy niż prognoza opublikowana po II kwartale, w której zapowiadano wygenerowanie w III kwartale przychodów w przedziale 166-165 mln dolarów.

Zysk netto (GAAP) wyniósł 28 mln dolarów wobec 22,5 mln dolarów we wcześniejszym kwartale oraz wobec 15,6 mln dolarów w III kwartale ubiegłego roku. Marża wyniosła 34,9 proc. wobec 34,6 proc. w II kwartale oraz wobec 32,6 proc. przed rokiem.

Oprócz optymalizatorów mocy SolarEdge sprzedał w minionym kwartale inwertery o mocy 676 MW (AC) wobec sprzedaży na poziomie 563 MW w II kwartale oraz 455 MW w I kwartale 2017 r.

Izraelska firma podkreśla zmniejszenie zależności swojego biznesu od rynku amerykańskiego. Udział sprzedaży na rynkach poza USA miał wzrosnąć w III kwartale do 51 proc.

Tymczasem kilka dni temu Izraelczycy poinformowali, że we współpracy z koreańskim LG wprowadzą właśnie na rynek amerykański moduł fotowoltaiczny z wbudowanym optymalizatorem mocy w wersji P370 lub P800. LG dostarczy w tym celu moduły fotowoltaiczne serii NeON, których sprawność sięga 21,1 proc.

SolarEdge zakłada, że w IV kwartale 2017 r. uda się mu wygenerować sprzedaż na poziomie 175-185 mln dolarów przy marży rzędu 33-35 proc. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (2)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
IXI |
Załączone zdjęcie jest z Izraela.
ProfZbieraczZnaczków |
OPtymalizator mocy PV w polskich warunkach to niepotrzebne zwiększenie kosztów instlacji PV. Zdecydowanie w Poscle za te same pieniądze lepiej kupić większą liczbę modułów PV (jeżeli jest miejsce) lub moduły większej mocy (jeżeli nmamy ograniczone miejsce). W miejsach zacienionych lepiej po prostu nie montować modułów bo "I Salomon z pustego nie naleje" - takie mamy doświadczenia. Nie wiem jak w innych krajach ale u nas się to po prostu nie opłaca...

Giełda OZE

Poszukujemy firm wykonawczych do budowy instalacji fotowoltaicznych

W związku z rozwojem projektu fotowoltaicznego Engie Zielona Energia Sp. z o.o. poszukuje firm wykon czytaj dalej...

Dotacja 85% na OZE+maszyny i urządzenia

Nowość na polskim rynku finansowym i OZE dla sektora MŚP i dużych firm Maszyny i urządzenia + OZE = czytaj dalej...

Fotowoltaika z dotacją 85% Warmia i Mazury

Czas na instalację fotowoltaiczną w Twojej firmie ! Dotacja na Warmii i Mazurach nawet 85% !!! Nie w czytaj dalej...

Lubuskie dotacje na OZE w 2018 roku

W związku z anulowaniem ogłoszonego konkursu dotacji na budowę instalacji OZE o mocy do 2 MWp w fo czytaj dalej...