Chiński skok w sprawności ogniwa krystalicznego

Chiński skok w sprawności ogniwa krystalicznego
Fot. Gramwzielone.pl
REKLAMA

Globalny lider w produkcji ogniw i modułów fotowoltaicznych JinkoSolar poinformował o ustanowieniu nowego rekordu sprawności monokrystalicznego ogniwa PV wykonanego w technologii PERC. Nowy wynik jest dużo lepszy niż poprzedni, który chiński producent podał zaledwie w ubiegły miesiącu.

W ubiegłym miesiącu JinkoSolar informował o ustanowieniu rekordowej sprawności laboratoryjnej próbki monokrystalicznego ogniwa fotowoltaicznego na poziomie 22,78 proc. Była to niejako odpowiedź na rekord podany do wiadomości kilka dni wcześniej przez innego chińskiego producenta Longi Green Energy, który informował o osiągnięciu sprawności monokrystalicznego ogniwa PERC na poziomie 22,43 proc.

Teraz JinkoSolar informuje o ogromnym postępie w pracach nad sprawnością ogniw krystalicznych i osiągnięciu rekordowego poziomu aż 23,45 proc. Poprawa aż o 0,67 pkt proc. w zaledwie miesiąc to wydarzenie bez precedensu w dotychczasowej historii technologii krystalicznej w fotowoltaice.

Chiński potentat poinformował również, przy okazji odbywających się w Szanghaju targów China International Industry Fair (CIIF), że systematycznie usprawnia i automatyzuje swoje linie produkcyjne, wdrażając m.in. technologie z zakresu Internetu Rzeczy, co ma obniżyć koszty, a jednocześnie przyspieszyć wdrażanie produktów charakteryzujących się lepszymi parametrami.

Na razie w przypadku monokrystalicznych ogniw produkowanych seryjnie JinkoSolar informuje o sprawności sięgającej nawet 21,3 proc. W przypadku ogniw polikrystalicznych rekordowa sprawność produkcyjnych ogniw ma sięgać 18,9 proc.

JinkoSolar zatrudnia na całym świecie około 15 tys. pracowników, produkując ogniwa i moduły fotowoltaiczne w pięciu fabrykach w Chinach, a także w Malezji, Portugalii i RPA.

Potencjał produkcyjny chińskiej firmy to 6 GW w zakresie bloków i płytek krzemowych, 4,5 GW w ogniwach oraz 7,5 GW w modułach fotowoltaicznych.

W II kwartale br. JinkoSolar odnotował sprzedaż modułów fotowoltaicznych na poziomie 2,884 GW, co jest wynikiem lepszym o 39,5 proc. od odnotowanego w I kwartale br. oraz aż o 68,1 proc. lepszym niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Przychody chińskiej firmy wyniosły w tym czasie ok. 1,17 mld dolarów i były wyższe o 37,2 proc. m/m oraz o 39,8 proc. r/r. Marża spadła do 10,5 proc. wobec 11,2 proc. w pierwszym kwartale oraz wobec 18,1 proc. w II kwartale 2016 r.

Wyniki za III kwartał Chińczycy mają podać w połowie tego miesiąca. Prognoza mówi o sprzedaży modułów na poziomie 2,1-3 GW. W całym 2017 r. JinkoSolar chce sprzedać moduły o łącznej mocy 8,5-9 GW. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Projekty PV do 1 MW

Sprzedam 2 projekty PV do 1 MW każdy z warunkami przyłączeniowymi. Projekty budowlane w trakcie real czytaj dalej...

Praca dla ekipy monterskiej w Holandii

Witam, Poszukujemy ekipy monterskiej/firmy do pracy przy instalacjach PV na terenie Holandii. czytaj dalej...

Poszukuje 1x generator V902MW do demontazu oraz lopaty do V 39

Poszukuje pilnie lopat do turbiny Vestas V39 ,Gamesa G58 oraz uzywanej turbiny V 90 2MW do demontazu czytaj dalej...

Okazja sprzedam projekt farmy wiatrowej 9MW z wszystkimi pozwoleniami i wykonanym wyprowadzeniem mocy w stacji GPZ

Witam mam do sprzedania spółkę celową z projektem farmy wiatrowej 9MW - 3 Vestasy V112_3MW na wieża czytaj dalej...