D. Zieliński, Columbus Energy: priorytetem GPW

D. Zieliński, Columbus Energy: priorytetem GPW
Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy SA.
REKLAMA

Columbus Energy S.A., spółka notowana obecnie na rynku NewConnect, złożyła do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o zatwierdzenie prospektu emisyjnego sporządzonego w związku z ofertą publiczną dopuszczenia do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych. 

Spółka działająca w branży mikroinstalacji fotowoltaicznych poinformowała o złożeniu w Komisji Nadzoru Finansowego wniosku o zatwierdzenie prospektu emisyjnego sporządzonego w związku z ofertą publiczną dopuszczenia akcji zwykłych na okaziciela serii A, B, C, D, E, F, G oraz praw do akcji zwykłych na okaziciela serii G do obrotu na rynku regulowanym GPW w Warszawie.

Columbus Energy S.A. zamierza przeprowadzić ofertę publiczną w ramach emisji akcji serii G oraz zmienić rynek notowań z NewConnect na rynek regulowany GPW. Spółka zapewnia, że przeniesienie notowań jej akcji na GPW przełoży się na umocnienie pozycji rynkowej w branży oraz osiągnięcie większej dynamiki rozwoju.

– Przeniesienie notowań na rynek regulowany GPW to nasz absolutny priorytet. Jest to jedna z rzeczy, która jest kluczowa, abyśmy wizerunek i wiarygodność mogli budować na solidnym fundamencie. Mamy nadzieję, że dzięki zmianie rynku notowań zainteresowanie naszą spółką na rynku kapitałowym przeniesie się na inny, dużo wyższy poziom. Planujemy podczas przeniesienia przeprowadzenie IPO, jednak jego finalna wysokość zostanie ustalona po przeprowadzeniu badania popytu – komentuje Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A.

W 2017 r. Columbus Energy przeprowadził już 4 emisje obligacji, pozyskując z nich łącznie ponad 11 mln zł. Środki te zostały przeznaczone na realizację instalacji fotowoltaicznych u swoich klientów. Obligacje serii A oraz serii B zadebiutowały na rynku Catalyst na początku września br.

Spółka zakończyła pierwsze półrocze 2017 r. zyskiem netto na poziomie skonsolidowanym w wysokości 2,8 mln zł przy skonsolidowanych przychodach netto ze sprzedaży sięgających 15,4 mln zł.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (9)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Utanapishtin |
Giełda to hazard, nie jest wiarygodna. Na takiej bazie chcą budować wiarygodny wizerunek? :/
M. |
To firma skrzat. GPW to nie miejsce dla takich hazardzistów.
qqq |
Dla uwiarygodnienia swojej pozycji i oferty GPW to bardzo dobre rozwiązanie, No bo na logikę to nie jest realne aby firma notowana na giełdzie, robiła klientów w bambuko na instalacjach z abonamentem. Z drugiej strony będzie kasa z emisji akcji.
Olo |
Columbus ma jakis uklad z prtalem, bo ciegle tylko o nich pisza?
alladyn-solar-batt |
Do Olo układ nazywa się: Bilety Narodowego Banku Polskiego. Poprostu Gazeta Giełdy ,,Parkiet'' przejęła? Gram w zielone i stąd ma to odzwierciedlenie w budowaniu P&R Columbusowi
tomo |
robią dużo, są duzi to dużo piszą, nie ma innej fotowoltaiki na GPW.
Gf |
Do Tomo. Grodno S.A. - jedna z największych polskich sieci dystrybucji osprzętu elektrycznego m.in. fotowoltaicznego.Główny dystrybutor Froniusa, SMA, ABB, Qcells, Ja Solar i innych mniej znanych marek. Od dwóch lat na GPW.
Załamany |
Ludzie Columbus to mały gigant na czterech nogach gdzie wie już ma złamane. Nie wiem czy ktoś się orientuje jakie on składa oferty klientom ?? Moze to nie Amber Gold (nie ta skala) ale tak skończy ! Wyciagnie pieniądze od ludków i za chwilę go nie będzie !! No ale dziś tak się robi biznes.
PV |
Nie ma jak dobre słowo od kolegów z branży. Witamy w Polsce

Giełda OZE

Enercon E40 500 kw Certyfikaty

Na sprzedaz Enercon E40 500 kw woj wielkopolskie ziemia dziierżawa osoby zainteresowane proszę czytaj dalej...

pracujący Vestas V47, zachodniopomorskie

sprzedam pracującą turbinę Vestas V47, zlokalizowana na terenie woj.zachodniopomorskiego, wszelkie i czytaj dalej...

Sprzedam warunki przyłączenia dla 4 elektrowni fotowoltaicznych (4 x 0,96 MW)

Sprzedam warunki przyłączenia dla 4 elektrowni fotowoltaicznych (4 x 0,96 MW). Warunki wydane są od czytaj dalej...

Elektrownia fotowoltaiczna o mocy 0.998 MW. Pozwolenie na budowę z warunkami przyłączenia do sieci. Mazowsze.

Projekt położony w powiecie pułtuskim. Przyłącze do linii 15 kV na działce. Projekt , PnB i Warunki czytaj dalej...