Renexpo: Rozstrzygnięto konkurs na Instalatora Roku 2017

Renexpo: Rozstrzygnięto konkurs na Instalatora Roku 2017
Laureaci konkursu Instalator Roku 2017. Fot. Corab
REKLAMA

Wczoraj na targach Renexpo w Warszawie rozstrzygnięto konkurs na Instalatora Roku 2017 branży fotowoltaicznej. 8 drużyn realizowało nie tylko o kompletną instalację fotowoltaiczną o mocy 3 kW, ale – co ważniejsze – o tytuł Instalatora Roku 2017. Na najwyższym stopniu podium stanęła firma Ekosun z Bielska Białej. Organizatorami konkursu były firmy Corab, Sharp oraz SolarEdge.

Przypomnijmy, że 8 firm zakwalifikowało się do pierwszego etapu konkursu. Zadaniem był montaż konstrukcji  Corab PB-062 oraz paneli marki Sharp NQ-R256 A. W pierwszym etapie, w którym wystartowały drużyny instalatorów z firm Elektro Masters, Brewa, Bison Energy, GV2 Energia, PV System, EkoSun, SunSol oraz Ozeris, znaczenie miała szybkość wykonania instalacji, dodatkowy czas był doliczany za popełnione błędy.

Jak ocenia Corab, organizator konkursu, każda z firm reprezentowała wysoki poziom zarówno pod względem wiedzy, ale również doświadczenia instalatorskiego.

Do wczorajszego finału etapu zakwalifikowały się firmy Ozeris, Bison Energy, SunSol oraz Ekosun. Zadanie polegało na montażu systemu na dach płaski PB-068, paneli Sharp, optymalizatorów mocy oraz falownika SolarEdge. Wyzwanie było tym trudniejsze, że komisja zaostrzyła kary za popełnione błędy. Rywalizacja było bardzo wyrównana – różnica czasów drużyny pierwszej i drugiej wyniosła 15 sekund. Po podliczeniu czasu i karnych sekund okazało się  że III miejsce zdobyła firma SunSol, drugie Bison Energy, a pierwsze miejsce i tytuł Instalatora Roku 2017 przypadło instalatorom z Ekosun.

Nagrodą za pierwsze miejsce była instalacja o mocy 3 kW na dowolnej konstrukcji Corab na dach płaski lub skośny, panele firmy Sharp oraz optymalizatory mocy i falownik firmy SolarEdge. Corab postanowił nagrodzić również II i III miejsce. Bison Energy oraz SunSol otrzymały również konstrukcję na dach skośny na instalację o mocy 3 kW. Komisja wyróżniła  również firmę Ozeris, która w obu etapach popełniła najmniej błędów.

Konkurs spełnił nasze oczekiwania. Nie tylko był formą promocji fotowoltaiki, ale również pozwolił na dzielenie się doświadczeniem i wiedzą. Każda z firm w tak nietypowej sytuacji wykazała się dużym doświadczeniem. Planujemy przyszłą edycję za rok. Zapraszamy – komentuje Paweł Wiktorowicz z firmy Corab i jeden z prowadzących konkurs.

Patronat nad konkursem objęło Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej PV.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (5)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
John_Snow |
Gratulacje dla Finalistów i Zwycięzców.
PV |
Świetna inicjatywa, branża tego potrzebuje. Brawa dla zwycięzców i organizatorów
Szyszko |
Widziałem ten konkurs. Żenada
Misza |
Czemu nie napiszecie czasów poszczególnych drużyn ?
Walek7003 |
No: " już kiedy losowali pacjentów wiedziałem, że przegramy, zanim przedarłem się przez warstwy tłuszczu..."

Giełda OZE

Enercon E40 500 kw Certyfikaty

Na sprzedaz Enercon E40 500 kw woj wielkopolskie ziemia dziierżawa osoby zainteresowane proszę czytaj dalej...

pracujący Vestas V47, zachodniopomorskie

sprzedam pracującą turbinę Vestas V47, zlokalizowana na terenie woj.zachodniopomorskiego, wszelkie i czytaj dalej...

Sprzedam warunki przyłączenia dla 4 elektrowni fotowoltaicznych (4 x 0,96 MW)

Sprzedam warunki przyłączenia dla 4 elektrowni fotowoltaicznych (4 x 0,96 MW). Warunki wydane są od czytaj dalej...

Elektrownia fotowoltaiczna o mocy 0.998 MW. Pozwolenie na budowę z warunkami przyłączenia do sieci. Mazowsze.

Projekt położony w powiecie pułtuskim. Przyłącze do linii 15 kV na działce. Projekt , PnB i Warunki czytaj dalej...