Litwini chcą wydać na projekty PV w Polsce 45 mln euro

Litwini chcą wydać na projekty PV w Polsce 45 mln euro
Fot. Alan Levine, flickr cc
REKLAMA

Litewski milioner Kestutis Martinkenas zapowiada inwestycje na polskim rynku fotowoltaicznym i zdobycie w nim udziału na poziomie kilkunastu procent.

Jak informuje „Puls Biznesu”, powołując się na litewską agencję informacyjną Leta/BNS, jeden z najbogatszych przedsiębiorców na Litwie Kestutis Martinkenas, działający dotąd w branży motoryzacyjnej i nieruchomości, za pośrednictwem swojej spółki Modus Energija chce wejść na polski rynek fotowoltaiczny.

Litwini chcą zainwestować na polskim rynku fotowoltaicznym w sumie 45 mln euro, przejmując projekty fotowoltaiczne  o łącznej mocy około 50 MW. Realizacja tych inwestycji ma im dać udział w rynku na poziomie 12 proc.

Litewska firma już inwestuje w fotowoltaikę w innych europejskich krajach. Na swojej stronie internetowej wymienia Litwę, Łotwę, Białoruś i Hiszpanię. W tych krajach ma realizować projekty o łącznej mocy ponad 20 MW.

W Polsce litewska firma ma działać pod nazwą Modus Sun.

Link do artykułu w „Pulsie Biznesu”.

red. gramwzielone.pl 

Zobacz również

Komentarze (3)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
alladyn-solar-batt |
Tylko czekam na ten piękny dzień, gdy przeczytamy tutaj, iż Umowy dotyczące zbycia energii wyprodukowanej przez Modus Sun były od samego początku nieważne, stąd podmiot ten jako taki co uzyskał nienależne mu przychody- musi je zwrócić wraz z odsetkami.....Znacie li Umowę pomiędzy Polską a Litwą o ochronie wzajemnych inwestycji analogicznie silną jak między Polską a USA? Proszę mi wskazać zapisy, które uchronią to coś przed katastrofą.Nadto-nowelizacja Ustawy Prawo Energetyczne będzie bardzo pouczająca. Z czysto księgowego punktu widzenia już samo wpuszczenie takiego podmiotu i obrabowanie po kilku latach działalności (video casus lecz Energa) zapewni z pewnością źródła dochodów budżetowych bo przecież światowa koniunktura nie potrwa w nieskończoność a 500+ inne podobne datki dla jałmużnika mają skutki po stronie wydatków.
Now |
Nie jestem za tym by na polski rynek energetyczny wpuszczać obcych. Szczególnie OZE. Polska będzie mieć problem z limitami co2, a Litwini chcą wykorzystać okazję.Tego mi jeszcze brakuje dotować kieszenie wspaniałych sąsiadów.
pv |
nic nie szkodzi na przeszkodzie, żeby polskie firmy inwestowały w OZE w Polsce. niestety, żadna duża polska firma energetyczna nie jest tym zainteresowana, bo zajmuje się węglem ... i sytuacja będzie podobna jak w Niemczech gdzie RWE czy EON przegapiło rynek i teraz dopiero próbują gonić. To samo jest/było z wiatrem w Polsce. także albo PGE tego świata zaczną działać albo będziemy mieć powtórkę historii.

Giełda OZE

Szukamy działek min 2 ha pod Farmy Fotowoltaiczne PV

Wydzierżawimy działki pod farmy fotowoltaiczne PV. Wymagana powierzchnia działki od 2 ha oraz brak M czytaj dalej...

Sprzedam projekt farmy fotowoltaicznej o mocy 1MW

Sprzedam spółkę celową, projekt farmy fotowoltaicznej o mocy 1 MW wraz z pozwoleniem na budowę oraz czytaj dalej...

Farma PV o mocy 0,993 MW. dotacja 2,3 mln- przed podpisaniem umowy

Sprzedam spółkę celową dedykowaną budowie i obsłudze farmy fotowoltaicznej o mocy 0,993MW. Spółka o czytaj dalej...

grunt pod farme pv lub wiatrak lubelskie

wydzierżawię grunt pod farmę 1. 6 ha lub 3 ha PV lub wiatrak wieś Szczałb gmina Krzywda pow Łuków b czytaj dalej...