Sprawność ogniw PERC coraz wyższa. Nowy rekord

Sprawność ogniw PERC coraz wyższa. Nowy rekord
Fot. Longi Green Energy Technology
REKLAMA

Chiński producent modułów fotowoltaicznych Longi Green Energy Technology potwierdza swoje aspiracje dotyczące znalezienia się w  gronie liderów globalnego rynku PV. Longi ogłosił nowy rekord sprawności krystalicznego ogniwa fotowoltaicznego w technologii PERC.

Chińska firma podała, że niemiecki instytut Fraunhofer ISE zweryfikował rekordową sprawność wyprodukowanego przez nią monokrystalicznego ogniwa fotowoltaicznego w technologii PERC, na poziomie 22,71 proc., co – jak podkreśla Longi – jest światowym rekordem.

To kolejny rekord sprawności monokrystalicznych ogniw PERC, o którego osiągnięciu Chińczych informują w tym roku. W kwietniu br. osiągnęli sprawność rzędu 22,17 proc., a pod koniec sierpnia poprawili ten wynik, dochodząc do poziomu 22,43 proc.

Longi zapowiada jednocześnie podniesienie sprawności ogniw mono PERC do ponad 23 proc. „w najbliższej przyszłości”.

Chińczycy podkreślają, że technologię monokrystalicznych ogniw PERC o niewiele mniejszej sprawności wprowadzają już do produkcji.

Ogniwa o średniej sprawności ponad 22 proc. Longi ma wdrożyć na swoje linie produkcyjne do końca tego roku i zapowiada wprowadzenie na rynek w przyszłym roku modułów złożonych z 60 ogniw o jednostkowej mocy 340-345 W.

Longi w ostatnich latach zbliża się do czołówki największych producentów modułów fotowoltaicznych na świecie, osiągając na koniec 2016 r. potencjał produkcji rzędu 5 GW. Oprócz modułów chińska firma produkuje bloki krzemowe (do 7,5 GW w skali roku), płytki krzemowe (również 7,5 GW), a także ogniwa fotowoltaiczne na liniach o potencjale produkcji do 2,5 GW.

Wartość swoich aktywów Longi szacuje na 2,8 mld dolarów, a przychody w ubiegłym roku sięgnęły 1,67 mld dolarów.

Chińska firma podkreśla, że tylko w I połowie br. jej wydatki na badania i rozwój nowych technologii odpowiadały wartości 7 proc. wygenerowanych przychodów.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (2)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
SPS |
Sprawność jako taka dla użytkownika końcowego jest niewiele znaczącym parametrem. Dlaczego nie robi się testów i porównań uzysków energii w różnych warunkach oświetleniowych? To byłoby znacznie bardziej miarodajne i przydatne przy wyborze paneli PV.
alladyn-solar-batt |
Do SPS: to prawda, że byłoby miarodajne i przydatne.Niemniej zważ dwie sprawy: laboratorium, które mogłoby zasymulować postulowane warunki oświetleniowe byłoby kilkukrotnie droższe od obecnie stosowanego w dziś wystandaryzowanych testach.Po drugie - gdzie szukać pieniędzy, którymi wybierający szastają nie mając takich testów z jednej strony, z drugiej -gdy testy takie zaproponować to wówczas wybierający a to nie chcą za takie (o wiele bardziej rozbudowane ) testy zapłacić a na domiar złego testy tak prowadzone najczęściej wskażą panele ,,nie najtańsze z najtańszych"?

Giełda OZE

Poszukujemy firm wykonawczych do budowy instalacji fotowoltaicznych

W związku z rozwojem projektu fotowoltaicznego Engie Zielona Energia Sp. z o.o. poszukuje firm wykon czytaj dalej...

Dotacja 85% na OZE+maszyny i urządzenia

Nowość na polskim rynku finansowym i OZE dla sektora MŚP i dużych firm Maszyny i urządzenia + OZE = czytaj dalej...

Fotowoltaika z dotacją 85% Warmia i Mazury

Czas na instalację fotowoltaiczną w Twojej firmie ! Dotacja na Warmii i Mazurach nawet 85% !!! Nie w czytaj dalej...

Lubuskie dotacje na OZE w 2018 roku

W związku z anulowaniem ogłoszonego konkursu dotacji na budowę instalacji OZE o mocy do 2 MWp w fo czytaj dalej...