Moduły Sharp coraz popularniejsze wśród inwestorów w Polsce

Moduły Sharp coraz popularniejsze wśród inwestorów w Polsce
Fot. Farma fotowoltaiczna Czyżyki 1. Fot. Coral
REKLAMA

Mijający 2017 rok firma Sharp może zaliczyć do wyjątkowo udanych, jeśli chodzi o dostawy swoich rozwiązań fotowoltaicznych na polski rynek. To na modułach polikrystalicznych Sharp NDRB275 wybudowano jedne z pierwszych farm fotowoltaicznych, które funkcjonują w ramach nowego systemu aukcyjnego.

–  To dla nas ważny krok. Stale umacniamy swoją pozycję w Polsce i w Europie Centralnej – mówi Janusz Sobek, Sales Manager CEE w firmie SHARP. – Do tej pory nasze moduły były doceniane głównie wśród inwestorów prywatnych. Od tego roku, dzięki świetnej współpracy z naszymi partnerami, firmami CORAB i CORAL, zdobyliśmy również mocną pozycję przy realizacji większych instalacji. Wspólnie udało nam się zrealizować farmy o łącznej mocy 5 MW. Najważniejsze, że przy wyborze dostawcy modułów czy konstrukcji, inwestorzy zaczęli dostrzegać inne argumenty niż wyłącznie cena. Kluczową rolę zaczęła odgrywać stabilność i doświadczenie producenta. Sharp działa na rynku PV nieprzerwanie od ponad 55 lat (sam Sharp Corporation powstał w 1912 roku, przyp. red.), będąc jednocześnie pionierem tej branży.

Generalnym wykonawcą wszystkich inwestycji była białostocka firma Coral. Przedsiębiorstwo istniejące na rynku od 1992 roku, szczególny nacisk kładzie na dobór sprawdzonych rozwiązań dla swoich klientów, zarówno przy fotowoltaice jak i automatyce przemysłowej.

 Sprawdzaliśmy wielu potencjalnych dostawców, ostatecznie wybraliśmy moduły Sharp NDRB275. Szczerze mówiąc, najbardziej zaskoczeni byliśmy terminowością i elastycznością dostaw z firmy Sharp, dzięki temu czas potrzebny na montaż modułów został skrócony do minimum. Pierwsze wyniki pomiarów dowiodły wysokiej jakości dostarczonego materiału, inwestorzy nie powinni się martwić o zakładaną produkcję energii – mówi Waldemar Perkowski, prezes firmy Coral.

Farmy fotowoltaiczne powstały na konstrukcjach Corab WS-007 dostarczonych przez olsztyńską firmę. Corab, jako jeden z nielicznych producentów systemów fotowoltaicznych w Europie przykłada duży nacisk na innowacyjność. Dlatego we współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim opracował dodatkowy system zabezpieczeń powłoki przed korozją dla elementów znajdujących się pod ziemią. Jedynie takie zabezpieczenie daje możliwość ochrony antykorozyjnej w każdych warunkach, zwłaszcza, gdy gleba jest kwaśna.

Właśnie dzięki rzetelności, uczciwości i poszanowaniu obowiązujących przepisów nasza firma istnieje już ponad 25 lat. To wartości, które cenią nasi partnerzy. Cieszą nas kolejne MW zrealizowane na modułach tak doświadczonej firmy jak Sharp. Dzięki temu pokazujemy inwestorom kierunek w którym powinni podążać, jeśli chcą mieć pewność dobrze zainwestowanych środków – mówi Henryk Biały, prezes zarządu Corab.

SHARP wprowadza na rynek kolejne rozwiązania, które zwiększają efektywność instalacji fotowoltaicznych. 

W tym roku wprowadzamy również kolejne rozwiązanie dedykowane dużym instalacjom, moduły monokrystaliczne o mocy 360 W i bardzo wysokiej sprawności. Pozwoli to na szybszy zwrot z inwestycji dzięki wyższym uzyskom energii – informuje przedstawiciel SHARP. – Nie zapominamy jednocześnie o mikroinstalacjach i klientach indywidualnych, oferując moduł w technologii back contact SHARP NQR256A o najwyższe w swojej klasie sprawności na świecie – 19,8 proc.

Więcej informacji o modułach fotowoltaicznych Sharp: http://www.sharp.pl/cps/rde/xchg/pl/hs.xsl/-/html/energy-solutions.htm

Kontakt: energy-info.pl@sharp.eu

artykuł sponsorowany

Zobacz również

Reklama

Baza firm

Znajdź instalatora w swojej okolicy + Dodaj firmę

Giełda OZE

kabel solarny 6 mm kw. TUV 1500 V cena 600 EUR/km

Kable solarne 2,5 -16 mm kw w kolorze czarnym, czerwonym i żółto-zielonym. Certyfikowane przez TUV R czytaj dalej...

panele 270W TIER1* cena 0,31 EUR

Dostawy kontenerowe prosto od producenta TIER 1* bezpośrednio na plac budowy. W celu omówienia szcze czytaj dalej...

Wydzierżawimy działki pod Farmy Fotowoltaiczne PV

Wydzierżawimy działki pod farmy fotowoltaiczne PV. Wymagana powierzchnia działki min 2 ha oraz brak czytaj dalej...

Sprzedam moduły PV: Suntech Recom Amerisolar

Sprzedamy moduły PV uznanych producentów . Jesteśmy bezpośrednim importerem. Poszukujemy przedstawic czytaj dalej...