Columbus pozyskał ponad 4,5 mln zł z emisji obligacji

Columbus pozyskał ponad 4,5 mln zł z emisji obligacji
Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy SA.
REKLAMA

Columbus Energy S.A., spółka notowana na rynku NewConnect, z zakończonej emisji obligacji pozyskała 4,53 mln zł. Ten kapitał chce przeznaczyć na sfinansowanie montażu kolejnych instalacji fotowoltaicznych w ramach programu abonamentowego.

W ramach publicznej oferty obligacji serii D Columbus Energy S.A. dokonał przydziału o łącznej wartości nominalnej wynoszącej 4,535 mln zł. Jak informuje spółka, chodzi o 2-letnie zabezpieczone obligacje z oprocentowaniem stałym wynoszącym 8,4 proc. w skali roku, a kupon odsetkowy będzie wypłacany kwartalnie. Columbus Energy S.A. zamierza wprowadzić obligacje serii D do obrotu na rynku Catalyst.

Pozyskane przez spółkę środki mają zostać przeznaczone na finansowanie obrotowe montażu instalacji fotowoltaicznych w ramach programu abonamentowego. Oferującym obligacje był Polski Dom Maklerski S.A.

W tym roku Columbus Energy przeprowadził już 4 emisje obligacji i pozyskała z nich łącznie ponad 11 mln zł. Środki te zostały przeznaczone na realizację montaży instalacji fotowoltaicznych. Obligacje serii A oraz serii B zadebiutowały na rynku Catalyst na początku września br.

Spółka planuje również przeprowadzenie oferty publicznej oraz wprowadzenie akcji do obrotu na rynku regulowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Przed nami złożenie prospektu emisyjnego do KNF-u celem przeniesienia notowań na rynek regulowany oraz IPO, czego spodziewamy się na początku 2018 roku – deklaruje Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A.

Spółka zanotowała w pierwszym półroczu 2017 r. zysk netto na poziomie skonsolidowanym w wysokości 2,8 mln zł przy skonsolidowanych przychodach netto ze sprzedaży wynoszących 15,4 mln zł. Columbus Energy S.A. zapewnia, że cały czas zwiększa sprzedaż instalacji fotowoltaicznych zarówno w ramach programu abonamentowego, jak i finansowanych za gotówkę.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Projekty PV do 1 MW

Sprzedam 2 projekty PV do 1 MW każdy z warunkami przyłączeniowymi. Projekty budowlane w trakcie real czytaj dalej...

Praca dla ekipy monterskiej w Holandii

Witam, Poszukujemy ekipy monterskiej/firmy do pracy przy instalacjach PV na terenie Holandii. czytaj dalej...

Poszukuje 1x generator V902MW do demontazu oraz lopaty do V 39

Poszukuje pilnie lopat do turbiny Vestas V39 ,Gamesa G58 oraz uzywanej turbiny V 90 2MW do demontazu czytaj dalej...

Okazja sprzedam projekt farmy wiatrowej 9MW z wszystkimi pozwoleniami i wykonanym wyprowadzeniem mocy w stacji GPZ

Witam mam do sprzedania spółkę celową z projektem farmy wiatrowej 9MW - 3 Vestasy V112_3MW na wieża czytaj dalej...