Columbus Energy idzie na GPW

Columbus Energy idzie na GPW
Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy SA.
REKLAMA

Columbus Energy może stać się pierwszą polską spółką skupiającą swoje działania na sektorze fotowoltaicznym, która będzie notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Spółka Columbus Energy S.A., która na razie jest notowana na rynku NewConnect i Catalyst, podpisała umowę z Domem Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. na przygotowanie i przeprowadzenie oferty publicznej oraz wprowadzenie jej akcji do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW w Warszawie. Spółka podaje, że zamierza niebawem przenieść notowania swoich akcji na rynek regulowany.

Podpisana umowa dotyczy przygotowania przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. prospektu emisyjnego dla akcji serii A, B, C, D, E oraz F, dopuszczanych i wprowadzanych do obrotu regulowanego prowadzonego przez GPW w Warszawie oraz dla akcji nowej emisji serii G oferowanych w ofercie publicznej i wprowadzenia do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW.

Columbus Energy planuje złożyć prospekt emisyjny do KNF-u w październiku br. po podjęciu stosownej uchwały przez walne zgromadzenie akcjonariuszy. Spółka chce zadebiutować na rynku regulowanym GPW w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Pracujemy już nad prospektem emisyjnym pewien czas i nadszedł moment, w którym zbliżamy się do jego złożenia do Komisji Nadzoru Finansowego. Niebawem odbędzie się walne zgromadzenie akcjonariuszy, które finalnie podejmie decyzję o wielkości emisji, ale szacujemy, że może to być 30 mln zł, które spółka wykorzysta w 100 proc. na rozwój przedsiębiorstwa i budowanie wartości dla akcjonariuszy. Jeśli cały proces przebiegnie sprawnie, to pierwszego notowania na rynku regulowanym GPW spodziewamy się już za kilka miesięcy – komentuje Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy S.A.

Columbus Energy zakończył pierwsze półrocze 2017 r. zyskiem netto na poziomie skonsolidowanym w wysokości 2,8 mln zł przy skonsolidowanych przychodach netto ze sprzedaży sięgających 15,4 mln zł. W II kw. 2017 r. spółka podpisała ponad 600 umów na montaż mikroinstalacji fotowoltaicznych i zrealizowała ponad 400 montaży w domach jednorodzinnych, w tym już tysięczną instalację w historii firmy.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (8)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Gf |
Pierwszą polską spółką notowaną od ponad roku na GPW i skupiającą swoje działania m.in. na sektorze fotowoltaicznym jest Grodno SA. Mozna zobaczyć jak ich kurs akcji zwyżkuje. Więc nie ma się co podniecać Columbusem, panowie i panie redaktorzy portalu. A o opłacalności pomysłów Columbusa dla ich klientów można poczytać w sieci. I nie są to pozytywne informacje.
troll |
super zwiazek z fotowoltaika, sprzedaz paneli bedac magazynem z siecia sprzedazy... ale wy tego Columbusa nie lubicie tutaj ...
olo |
Odszczekacie takie komentarze :)
Gf |
Troll mało wiesz. Grodno jest nie tylko hurtem ale także wykonawcą zlecającym instalacje firmom, które z nimi współpracują. I nie wrzuca klientów na miny związane np. z abonamentem na słońce.
Krzysiek |
Popracujcie nad obsługą klient, klient musi być świadomy co oferujecie. Mniej naciskania, więcej tłumaczenia .
Pv |
@Gf ktoś kiedyś coś słyszał, że Grodno robi coś w PV? Siedzę w tym biznesie 5 lat i pierwsze słyszę
PVRad |
Grodno to dystrybucja SolarWorld - po ich upadku handlują QCellsem i JA Solar. W dystrybucji też Fronius i SolarLog. Mają panele na stanie hurtowni
Mkiolp |
Columbus = szkoda klientów...

Giełda OZE

sprzedamy 2 farmy pv z dotacją UE

sprzedamy 2 farmy pv z dotacja, woj lubelskie, spolki celowe, czytaj dalej...

poszukujemy farm pv z dotacja UE

poszukujemy projektow farm pv z dotacja UE - wojewodztwo lubelskie czytaj dalej...

kupimy projekty pv z dotacja

kupimy gotowe, przygotowane projekty farmy pv z dofinansowaniem unijnym, najlepiej woj lubleskie czytaj dalej...

Call Center do współpracy

Firma o ugruntowanej pozycji na rynku w związku z rozwojem struktur sprzedaży nawiąże współpracę z C czytaj dalej...