Instalacje fotowoltaiczne dla najbiedniejszych Brytyjczyków

Instalacje fotowoltaiczne dla najbiedniejszych Brytyjczyków
Foto. Trina Solar
REKLAMA

W ramach projektu wspieranego przez brytyjski rząd i samorządy, a także finansowanego przez fundusz należący do rządu Holandii najbiedniejsi Brytyjczycy obniżą swoje rachunki za energię dzięki zamontowaniu na dachach ich domów instalacji fotowoltaicznych. Nie poniosą przy tym żadnych kosztów związanych z montażem.

Fundusz Maas Capital związany z bankiem ABN AMRO, w którym 75 proc. udziałów posiada holenderski rząd, zainwestuje 160 mln funtów w projekt mający na celu montaż instalacji fotowoltaicznych na dachach domów, w których mieszkania wynajmują rodziny z najniższymi dochodami.

W związku z montażem paneli fotowoltaicznych nie poniosą żadnych kosztów, natomiast wykorzystanie energii słonecznej obniży ich rachunki. Brytyjski rząd szacuje, że łączne oszczędności dzięki zastąpieniu części konsumowanej energii energią z PV wyniosą w przeliczeniu na pojedyncze gospodarstwo domowe średnio około 240 funtów rocznie – tak szacuje brytyjski Departament Handlu Zagranicznego.

W czasie realizacji projektu i już na etapie operacyjnym powstać ma w sumie około tysiąca etatów. Pracę w ten sposób mają znaleźć m.in. weterani wojenni.  

Z 800 tysięcy rodzin, które zyskają dostęp do energii z instalacji fotowoltaicznych, około 290 tys. ma mieszkać w północno-wschodniej części kraju, w takich miastach jak Oldham i Bradford. 

W pierwszej połowie 2017 r. w Wielkiej Brytanii powstały instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 900 MW. Większość z nich uruchomiono do końca I kwartału br. w związku z zamykaniem systemu zielonych certyfikatów dla farm fotowoltaicznych, których uruchomienie przed 31 marca umożliwiało objęcie preferencyjnym wsparciem.

Na koniec I półrocza łączny potencjał fotowoltaiki w Wielkiej Brytanii wzrósł do 12,72 GW, na co składa się około 922 tys. systemów fotowoltaicznych. 5,89 GW to farmy fotowoltaiczne o jednostkowej mocy ponad 5 MW. Łączny potencjał mikroinstalacji o jednostkowej mocy do 4 kW sięga 2,5 GW. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (2)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
TTT |
Świetne rozwiązanie, połączenie eko- edukacji z pracą i oszczędnościami , może w Polsce wpadnie ktoś na taki pomysł aby stworzyć coś podobnego , a może kolejny program pod nazwą : "3 kW + "
sol |
Program 500+ plus nie jest skierowany do najuboższych rodzin, ale do wszystkich rodzin z dziećmi do lat 18. Dzieci są w tym przypadku tylko jednostkami przeliczeniowymi jak np. ha w rolniczych dotacjach (chociaż rolnik powinien wydać te pieniądze na działalność). A brytyjski program jest to pomoc społeczna dla ubogich mająca na celu obniżenie opłat za energię elektryczną. Instalacje nie będą do nich należały, natomiast zaoszczędzone w ten sposób pieniądze już tak. Podobieństwo obu programów jest takie, że jedni i drudzy mogą uzyskane środki wydać wedle własnej woli.

Giełda OZE

Sprzedam projekt 200 kW z pozwoleniem na budowę

Sprzedam projekt elektrowni fotowoltaicznej o mocy 200kW, zlokalizowanej w woj. małopolskim. Projekt czytaj dalej...

PROJEKTY PV i FW

Wykonujemy projekty instalacji PV i FW z pełną procedurą administracyjną łącznie z Pozwoleniem na Bu czytaj dalej...

Firma Montażowa

Firma zajmująca się montażem instalacji fotowoltaicznych, przyjmie zlecenia w kraju i zagranicą. Jes czytaj dalej...

Poszukuję Inwestora 2MW PV i 2MW Biogazownia

Inwestycja zlokalizowna w okolicach Zielonej Gory, posiadamy 3 lokalizacje pod biogazownie łącznie m czytaj dalej...