Renesola wybrała wykonawcę 14 farm fotowoltaicznych

Renesola wybrała wykonawcę 14 farm fotowoltaicznych
Fot. Renesola
REKLAMA

Chiński deweloper jest jednym z liderów pod względem wygranych w przeprowadzonych dotychczas aukcjach dla OZE. Teraz pierwsze projekty farm fotowoltaicznych Renesoli w Polsce są bliższej realizacji. Wybrano głównego wykonawcę tych inwestycji.

Niedawno chiński deweloper i producent modułów fotowoltaicznych Renesola zabezpieczył prawo do rozliczeń kolejnych projektów fotowoltaicznych w ramach systemu aukcyjnego. To efekt aukcji przeprowadzonej 29 czerwca br. przez Urząd Regulacji Energetyki. 

W aukcji z 29 czerwca Renesola zapewniła sobie prawo do sprzedaży energii aż z 42 projektów, każdy o mocy 1 MW, oferując ceny w przedziale 385-392 zł/MWh.

Wcześniej, w pierwszej aukcji z 30 grudnia 2016 r., w której oferty mogli złożyć inwestorzy planujący budowę farm fotowoltaicznych o mocy do 1 MW, Renesola zagwarantowała sobie prawo do sprzedaży energii z 13 farm fotowoltaicznych o jednostkowej mocy nieprzekraczającej 1 MW.

W aukcji grudniowej Chińczycy zabezpieczyli prawo do sprzedaży energii po cenie 408,8 zł/MWh, czyli po najwyższej z cen, które zgłoszono w przypadku wszystkich ofert zakwalifikowanych do wsparcia w dotychczasowych aukcjach dla nowych projektów.

ReneSola informowała wówczas, że chce podłączyć do sieci farmy fotowoltaiczne, na które uzyskała wsparcie w grudniu br., do końca 2017 r.

Jako wykonawcę pierwszych 14 farm fotowoltaicznych, które Renesola uruchomi w naszym kraju, wybrano firmę Electrum.

Cytowany przez wnp.pl Marcin Bartnicki, dyrektor handlowy w Electrum, informuje, że jego firma zrealizuje te projekty w formule EPC, a prace powinny zakończyć się pod koniec tego roku.

Farmy fotowoltaiczne, które Electrum zbuduje dla Renesoli, mają powstać w centralnej i zachodniej części kraju. W tym uwzględniono 6 projektów, które powstaną w niedalekiej odległości. Tyle farm fotowoltaicznych w ramach projektów, które należą do ReneSoli, ma powstać już do końca września br. w regionie Zgorzelca. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (2)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Windturbiness |
Chcą budować w Polsce niech produkują w PL jak mawia klasyk komentator .
ziko |
brawo ... Chińczycy będą u nas zarabiać , a my będziemy wpier...lać ryż . Dobra Zmiana .

Giełda OZE

Grunt z dzierżawą PV

Sprzedam grunt o pow 4ha z zawartą dzierżawą farmy foto na 30 lat z rocznym przychodem, bez kosztów czytaj dalej...

TERMIKA eco line - zestaw paneli fotowoltaiczny 2,70 kW

TERMIKA ECO LINE zajmuje się projektowaniem, montażem oraz sprzedażą systemów fotowoltaicznych. Nas czytaj dalej...

sprzedam biogazownie rolniczą

Sprzedam nowoczesną i działającą biogazownię rolniczą 0,99 MW w Łagiewnikach (woj. dolnośląskie) poł czytaj dalej...

Projekty PV i FW

Wykonujemy pełną procedurę administracyjną pozwalającą na rozpoczęcie budowy farm wiatrowych i fotow czytaj dalej...