Columbus Energy: 2,67 mln zł zysku w I półroczu

Columbus Energy: 2,67 mln zł zysku w I półroczu
Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy SA.
REKLAMA

Specjalizująca się w montażu małych instalacji fotowoltaicznych spółka Columbus Energy S.A. zakończyła pierwsze półrocze 2017 r. zyskiem netto na poziomie skonsolidowanym w wysokości ponad 2,67 mln zł przy przychodach netto ze sprzedaży wynoszących 15,38 mln zł.

Wyłącznie w II kwartale 2017 r. Grupa Kapitałowa Columbus Energy S.A. zanotowała 1,77 mln zł zysku netto, a jej przychody netto ze sprzedaży przekroczyły 9 mln zł. To duży wzrost w zestawieniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. W I połowie 2016 r. skonsolidowany zysk netto wyniósł 0,12 mln zł, a przychody netto ze sprzedaży ukształtowały się na poziomie 2,12 mln zł.

Columbus Energy S.A. podaje, że w II kwartale br. podpisał 600 umów na montaż mikroinstalacji fotowoltaicznych oraz zrealizował ponad 400 instalacji.

Łączna moc wszystkich instalacji fotowoltaicznych, które dotąd wykonała spółka, przekracza 5,49 MW, na co składa się około 21,4 tys. zainstalowanych modułów PV. 

Spółka informuje, że w minionym kwartale wprowadziła 15-letnią gwarancję, która obejmuje wszystkie elementy instalacji fotowoltaicznej wraz z wykonaniem montażu.

W maju Columbus Energy zawarł umowę współpracy z Bankiem Ochrony Środowiska S.A. w zakresie pośrednictwa oraz wykonywania w imieniu i na rzecz Banku czynności faktycznych związanych z działalnością bankową na finansowanie instalacji fotowoltaicznych. – Podpisana umowa rozszerza ofertę spółki oraz rozwija jej produkt abonamentowy, stwarzając tym samym klientowi możliwość finansowania instalacji fotowoltaicznych przez Bank Ochrony Środowiska S.A. – zapewnia spółka.

Wcześniej Columbus nawiązał współpracę z innym bankiem – Nest Bank, który zobowiązał się do przekazywania na rachunek spółki środków finansowych wynikających z umów zawartych z jej klientami.

W celu zwiększenia możliwości finansowych spółka przeprowadziła ponadto w I kwartale emisję obligacji na 5,45 mln zł, które zostały przeznaczone na montaż instalacji fotowoltaicznych w ramach programu abonamentowego. Kolejna emisja obligacji, przeprowadzona w lipcu, skutkowała pozyskaniem 1,09 mln zł. Spółka podpisała również umowę o kredyt odnawialny w rachunku bieżącym na kwotę 1 mln zł.

Spółka informuje, że zamierza rozwijać ofertę o nowe produkty w segmencie oszczędności energii i poprawy efektywności energetycznej. Pierwszym produktem będzie oferta kompleksowej termomodernizacji domów jednorodzinnych wraz z długoterminowym finansowaniem dla klientów indywidualnych, która ma być wprowadzona jeszcze w tym roku.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (5)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
jg |
Ciekawe, jak zyski będą wyglądały ,kiedy najtańszy chiński sprzęt stosowany w ich instalacjach zacznie się psuć.....
qqq |
A dobrze, bo pewnie warunkiem gwarancji są regularne płatne przeglądy, brak przeglądów to brak dalszych zobowiązań. Podobnie pewnie jest w tej totalnej gwarancji.
beka |
konkurencja juz zaczyna plakac, dobra robota Columbus:)
AST |
Życie pokażę jak przędą, bo papier jest cierpliwy. Napisać można wszystko.
alek |
AST jak napisac? to spółka notowana na giełdzie, tam są audytorzy co badają wyniki, komunikaty giełdowe, to nie jest jakaś lokalna firemka założona w garażu. wuniki są, zamontowali za 16 mln w pół roku, czyli w rok min za 32-40 mln. To już coś

Reklama

Baza firm

Znajdź instalatora w swojej okolicy + Dodaj firmę

Giełda OZE

PILNIE zlecę montaż KOLEKTORÓW SŁONECZNYCH

Zlecę montaż instalacji solarnych w budynkach mieszkalnych na terenie powiatu Myszkowskiego. Zape czytaj dalej...

Sprzedam kartę Fronius Data Menager 2.0

Sprzedam kartę wifi do inwertera Fronius. Nowa, nigdy nie używana. Pozostałość po inwestycji - stąd czytaj dalej...

Doświadczona ekipa monterów PV

Jesteśmy doświadczoną ekipą monterów PV (również solary i pompy ciepła). Wykonamy zlecone instalacj czytaj dalej...

Wykonanie, budowa PV

Firma z doświadczeniem przyjmie zlecenie budowy na terenie Polski instalacji fotowoltaicznych (z wył czytaj dalej...