Chiny: największa na świecie instalacja fotowoltaiczna BIPV

Chiny: największa na świecie instalacja fotowoltaiczna BIPV
Fot. Asia Clean Capital
REKLAMA

Chińczycy potwierdzają globalny prymat w branży solarnej uruchamiając największą na świecie instalację w obszarze fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (Building Integrated Photovoltaics, BIPV).

Chiny to globalny lider w rozwoju OZE. Tylko w pierwszym półroczu br. Chińczy przyłączyli do sieci instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 24,4 GW, a ich całkowity potencjał fotowoltaiki wynosi już ponad 100 GW. Drugie w tym zestawieniu Niemcy posiadają elektrownie fotowoltaiczne o mocy niewiele ponad 40 GW.

Chiński fundusz Asia Clean Capital Limited informuje, że na dachach jednego z budynków stoczniowych w położonych na wschodnim wybrzeżu Chin mieście Zhoushan uruchomił – jak zapewnia – największą na świecie instalację fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami.

Asia Clean Capital nie podaje, jaki był koszt inwestycji. Wiadomo, że chiński fundusz pozostanie właścicielem instalacji w ramach umowy podpisanej na 25 lat. Odbiorcą energii będzie Tsuneishi Group – jeden z największych na świecie koncernów zajmujących się budową statków.

Wiadomo, że moc tej instalacji wynosi 19 MW, a panele fotowoltaiczne wykorzystano jako integralny element nowej struktury dachowej, która zastąpiła stare dachy.

Na największą na świecie elektrownię BIPV składa się ponad 72 tys. modułów fotowoltaicznych, które w całym cyklu funkcjonowania mają wyprodukować ponad 418 mln kWh energii elektrycznej.

Chińska firma specjalizuje się w budowie dużych, dachowych systemów fotowoltaicznych, które produkują energię na potrzeby odbiorców przemysłowych. Wśród dotychczasowych klientów Asia Clean Capital są m.in. Nestle, Coca-Cola, Danone, Volkswagen, SKF, Unilever i Fujitsu. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Sprzedam projekty elektrowni wiatrowych do 2MW

Sprzedam projekty elektrowni wiatrowych do 2MW. Można stawiać turbiny nowe, lub używane. Krótkie pr czytaj dalej...

szukamy ekipy montaż instalacji PV pod Koninem

Szukamy doświadczonej ekipy do montażu mikro instalacji fotowoltaiki na terenie Konina między Poznan czytaj dalej...

szukamy podwykonawców instalacji fotowoltaliki

Szukamy doświadczonych samodzielnych ekip, podwykonawców instalacji PV najlepiej z okolic Łodzi, War czytaj dalej...

Poszukiwani dyrektorzy placówek bankowych do projektów OZE.

Katana Konsulting zaprasza do współpracy przy finansowaniu pomostowym projektów OZE dla naszych Klie czytaj dalej...