Chiny: największa na świecie instalacja fotowoltaiczna BIPV

Chiny: największa na świecie instalacja fotowoltaiczna BIPV
Fot. Asia Clean Capital
REKLAMA

Chińczycy potwierdzają globalny prymat w branży solarnej uruchamiając największą na świecie instalację w obszarze fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (Building Integrated Photovoltaics, BIPV).

Chiny to globalny lider w rozwoju OZE. Tylko w pierwszym półroczu br. Chińczy przyłączyli do sieci instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 24,4 GW, a ich całkowity potencjał fotowoltaiki wynosi już ponad 100 GW. Drugie w tym zestawieniu Niemcy posiadają elektrownie fotowoltaiczne o mocy niewiele ponad 40 GW.

Chiński fundusz Asia Clean Capital Limited informuje, że na dachach jednego z budynków stoczniowych w położonych na wschodnim wybrzeżu Chin mieście Zhoushan uruchomił – jak zapewnia – największą na świecie instalację fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami.

Asia Clean Capital nie podaje, jaki był koszt inwestycji. Wiadomo, że chiński fundusz pozostanie właścicielem instalacji w ramach umowy podpisanej na 25 lat. Odbiorcą energii będzie Tsuneishi Group – jeden z największych na świecie koncernów zajmujących się budową statków.

Wiadomo, że moc tej instalacji wynosi 19 MW, a panele fotowoltaiczne wykorzystano jako integralny element nowej struktury dachowej, która zastąpiła stare dachy.

Na największą na świecie elektrownię BIPV składa się ponad 72 tys. modułów fotowoltaicznych, które w całym cyklu funkcjonowania mają wyprodukować ponad 418 mln kWh energii elektrycznej.

Chińska firma specjalizuje się w budowie dużych, dachowych systemów fotowoltaicznych, które produkują energię na potrzeby odbiorców przemysłowych. Wśród dotychczasowych klientów Asia Clean Capital są m.in. Nestle, Coca-Cola, Danone, Volkswagen, SKF, Unilever i Fujitsu. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Panele 280W poly cena 0,35 eur/w

Sprzedamy 2 kontenery paneli 280W POLY PERC Panele nie zostały odebrane przez zamawiającego. pon czytaj dalej...

Analiza opłacalności farm PV - 408 zł za 1 MWh w aukcji – czy to się opłaca ?

Czy Wiesz jaki wpływ na opłacalność farmy fotowoltaicznej ma limit pomocy publicznej, czy cena 408 z czytaj dalej...

Sprzedamgrunt lub go wydzierżawię pod fotowoltaikę 40 HA Wielkopolska

Na sprzedaż lub pod dzierżawę proponuję grunt rolny, niezacieniony pod dużą farmę fotowoltaiczną – czytaj dalej...

Sprzedam projekt PV 1MW, lubuskie

Sprzedam bezpośrednio projekt PV o mocy 1 MW z prawomocnym PnB. Projekt posiada ważną umowę przyłącz czytaj dalej...