2 GW w kwartał. Największy producent modułów PV podkręca tempo

2 GW w kwartał. Największy producent modułów PV podkręca tempo
Fot. JinkoSolar
REKLAMA

JinkoSolar był największym na świecie producentem modułów fotowoltaicznych pod względem sprzedaży odnotowanej w ubiegłym roku. Dane za pierwszy kwartał 2017 r. pokazują, że chiński producent pozycję lidera utrzyma również w tym roku i do tego jeszcze zwiększy sprzedaż.

JinkoSolar jest pierwszym na świecie producentem modułów fotowoltaicznych, który w ciągu kwartału sprzedał moduły o łącznym potencjale ponad 2 GW. Zanotowany w I kwartale br. wynik wyniósł dokładnie 2,068 GW, czyli o 19,3 proc. więcej niż we wcześniejszym kwartale i o 29,3 proc. więcej niż przed rokiem.

Mimo większego wolumenu sprzedaży JinkoSolar odnotował niższy zysk niż we wcześniejszym kwartale jak i w I kwartale 2016 r., co może wynikać ze spadku cen modułów i nadal rosnącej presji cenowej, a także wzrostu cen krzemu. Zysk JinkoSolar w I kwartale br. wyniósł 94,3 mln dolarów przy przychodach rzędu 839,3 mln dolarów – wyższych o 12,8 proc. kwartał do kwartału i o 9,4 proc. rok do roku.

Kangping Chen, CEO chińskiej firmy, w komentarzu na temat wyników JinkoSolar za I kwartał podaje, że jego firma odnotowała niesłabnący popyt na rynku w Chinach, jednak zaznacza, że planowane przez Pekin kolejne cięcie taryf gwarantowanych za energię z fotowoltaiki, co ma nastąpić z końcem czerwca br., generuje niepewność wśród inwestorów.

Na drugi kwartał br. JinkoSolar prognozuje sprzedaż modułów na poziomie 2,5-2,6 GW, a w całym 2017 r. chce osiągnąć wynik 9 GW.

JinkoSolar zaznacza, że wyprzedał już całą, planowaną na 2017 r. produkcję modułów monokrystalicznych PERC, co może sygnalizować przynajmniej krótkookresowy niedobór modułów wykonanych w tej technologii. 

W ubiegłym roku JinkoSolar dysponował potencjałem produkcji wafli krzemowych na poziomie 4,5 GW, ogniw fotowoltaicznych 3,7 GW, a także liniami umożliwiającymi produkcję modułów PV o łącznej mocy 6,5 GW.

Globalny lider w produkcji modułów PV zatrudnia około 15 tys. pracowników w sześciu zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Chinach, Malezji, Portugalii i Południowej Afryce.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (4)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
kg |
Ciekawe, gdzie by teraz było Jinko bez subsydiów od chińskiego rządu, tam gdzie Solar World?
SPS |
@kg: ciekawe gdzie by teraz były polskie kopalnie bez subsydiów od rządu, daleko w czarnym... lesie? ;o)
gino |
panele za wchodu padna za 15 lat i bedzie to drozsze niz otrzymana dotacja , dofinansowanie czy lepszy falownik.
SPS |
@gino: ulegasz stereotypom.

Giełda OZE

kupię spółkę z koncesją URE na obrót energią

Kupię spółkę z ważną koncesją na obrót energią. Najchętniej bez działalności operacyjnej. Oferty z d czytaj dalej...

Przyjmiemy zlecenia montażu instalacji PV

Doświadczona ekipa monterska poszukuje zleceń budowy PV na terenie i bliskiej odległości od woj. łód czytaj dalej...

Wydzierżawimy działki pod Farmy Fotowoltaiczne PV w całej Polsce

Wydzierżawimy działki pod farmy fotowoltaiczne PV w całej Polsce. Wymagana powierzchnia działki min czytaj dalej...

Poszukiwane tereny pod fotowoltaikę

Wydzierżawię niezacieniony teren ok. 2 ha gorszej klasy ziemi (IV, V, VI klasa) pod instalację foto czytaj dalej...