Columbus Energy: ponad 1 mln zł zysku netto w I kwartale

Columbus Energy: ponad 1 mln zł zysku netto w I kwartale
Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy SA.
REKLAMA

W I kwartale br. spółka Columbus Energy S.A., która specjalizuje się w montażu instalacji fotowoltaicznych, znacznie poprawiła wyniki finansowe w stosunku do wcześniejszych kwartałów, co jak zaznacza Columbusjest rezultatem rozwijania oferty pod nazwą „Abonament na Słońce”.

Columbus Energy S.A., spółka notowana na rynku NewConnect, wypracowała w I kw. 2017 r. ponad 1 mln zł zysku netto, a jej przychody netto ze sprzedaży przekroczyły 6,37 mln zł.

Osiągnięte przez Columbus Energy wyniki finansowe wykazują na wyraźną poprawę w stosunku do I kwartału 2016 r., w którym wartość przychodów netto spółki ze sprzedaży wyniosła 374 tys. zł, a strata netto sięgnęła 66 tys. zł.

W całym 2016 r. spółka zanotowała zysk netto na poziomie jednostkowym w kwocie ponad 160 tys. zł, a jej przychody netto ze sprzedaży wyniosły 8,42 mln zł.

W I kwartale 2017 r. Columbus Energy zamontował ponad 270 instalacji fotowoltaicznych, co – jak podkreśla – jest zgodne z przyjętym planem sprzedażowym, a także zakontraktował 500 nowych umów. Do tej pory spółka zrealizowała instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy około 4 MW.

– Na świecie są tylko dwie wygrywające technologie w branży energetycznej. To fotowoltaika i magazyny energii. Columbus Energy idealnie wpisuje się w tą logikę i kontynuuje swój rozwój właśnie na tym rynku. Stajemy się powoli dojrzałą organizacją, co będziemy sukcesywnie pokazywać w kolejnych raportach. Rynek fotowoltaiki w Polsce rośnie szybciej niż firmy, które na nim powstają. Zauważyliśmy ostatnio, że nawet tacy giganci jak Innogy czy Ikea zaczynają podążać naszymi śladami, co pokazuje, że wybraliśmy odpowiednią branżę i dobrą drogę rozwoju. Innowacja produktowa zawarta w abonamentowej formule finansowania instalacji fotowoltaicznych dla właścicieli domów staje się coraz bardziej popularna i zrozumiała dla klientów. Jeśli instalacja ma się sama spłacić z oszczędności, to kto by nie chciał jej mieć? – komentuje Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy S.A.

Spółka zaznacza, że w I kwartale br. przeprowadziła z sukcesem dwie emisje obligacji, z których pozyskała środki finansowe w łącznej wysokości 5,45 mln zł. Zostaną one przeznaczone na montaż instalacji fotowoltaicznych w ramach programu abonamentowego. W marcu tego roku Columbus Energy S.A. podpisała również umowę współpracy z Nest Bank S.A., dzięki czemu zapewnione zostało finansowanie dla jej klientów. Nest Bank S.A. zobowiązał się do przekazywania na rachunek spółki środków finansowych wynikających z umów zawartych z jej klientami.

Celem Columbus Energy S.A. na 2017 r. jest zamontowanie przynajmniej 2,5 tys. instalacji fotowoltaicznych oraz zakontraktowanie 4 tys. klientów, z czego 80 proc. w przypadku obu celów sprzedażowych ma stanowić program abonamentowy. Spółka chce również rozpocząć realizację zakontraktowanych zleceń w sektorze sakralnym i jednostek samorządu terytorialnego oraz wdrożyć do sprzedaży nowy produkt – „termomodernizacja domów” w abonamencie.

– Emisje obligacji niewątpliwie poprawiły nasz cash flow i dały nam swobodę w rozbudowie sieci sprzedaży. Dzisiaj kontraktujemy już ponad 200 klientów miesięcznie, a ten trend powinien się jeszcze mocno poprawić. Liczymy na to, że III kwartał 2017 r. będzie przełomowy i uda nam się w tym roku przeprowadzić realizację jeszcze 2,5 tys. instalacji. W dalszym ciągu pracujemy nad uruchomieniem programu termomodernizacji domów jednorodzinnych, co szerzej postaramy się opisać i przedstawić w raporcie za 2 kw. 2017 r. Fakt jest natomiast jeden – rozwijamy się w bardzo wysokim tempie, rynek odpowiada fantastycznie, a grono naszych klientów szybko się powiększa. To oznacza, że przyszłość naszej firmy będzie bardzo ciekawa i pozytywna – komentuje prezes Columbus Energy. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (9)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
John_Snow |
Coś bardzo dużo tego "świetnie"," fantastycznie" . Bardziej to wygląda na zaklinanie rzeczywistości niż budowanie silnego popartego zadowoleniem klienta biznesu. Jazdy będą jak się zaczną indeksacje opłat w kolejnych aratach zgodnie z zawartymi umowami. Warto przypomnieć historię poprzednich biznesów tych Państwa, ciekawe czy też były świetne i fantastyczne ? A że póki co pustynia na rynku to pełna zgoda. W każdym razie warto obserwować ich poczynania.
sol |
Opeus zbankrutował. A wcześniej wygrywał prawie wszystkie przetargi.
klient |
super firma, super instalacje, super że są.
tomo |
@John_Snow CE to inna firma. Ma w zarządzie ludzi z PGE, pana Sternę i Urbańskiego (polecam poczytać). Słoneczna Grupa rozpadła się przez to, że Zieliński pokłócił się z Ożóg, której zależało tylko na dotacjach, nie biznesie. ;) Zreszta, dalej to robia. Polecam uwazac na Europejska korporacje energetyczna.
tomo |
a CE w jakich przetargach niby startuje? W 90% robia instalacje dla klientow indywidualnych. Pakowanie sie w farmy to kiepski interes.
IXI |
Przerabiałem temat Columbusa, z zaproszeniem ich konsultanta do siebie. Rzecz rozbiła się o indeksację - o której zresztą dowiedziałem się dopiero na samym końcu rozmowy (próżno szukać informacji o indeksacji na stronie internetowej Columbusa). Próbowano mi podsunąć umowę do podpisania na szybko. Na nieszczęście dla Columbusa, nie podpisuję niczego pospiesznie oraz potrafię liczyć. Wątpliwe zyski z tej instalacji są... lecz jedynie w pierwszym, drugim roku. Potem już tylko dopłaty do interesu.
Axi |
Każdy kredyt ma rrso. Columbus ma niższe oprocentowanie niż kredyt konsumencki na 30 tys.
Ozefan |
Jak ktos Sam nie umie liczyć to niech przynajmniej przeczyta przed podpisaniem umowy z columbusem http://solaris18.blogspot.com/2016/08/instalacja-fotowoltaiczna-w-abonamencie.html
zaznajomiony |
fajnie, ze kasuja komentarze... Solaris to wlasciciel firmy solgen... lepiej mu nie wierzyc, ale tylko przestrzegam;)

Giełda OZE

Montaż farmy PV - NIEMCY

Potrzebuje 12 osob do montazu konstrukcji PV na gruncie - Niemcy, okolice Szczecina. Rozliczenie za czytaj dalej...

Projekty budowlane biogzowni

Projekty budowlane biogazowni. Od opracowania koncepcji technologicznej poprzez uzyskanie decyzji śr czytaj dalej...

Dokumentacja Prosument II

Wykonuję dokumentację techniczną systemów fotowoltaicznych do programu Prosument II. Krótkie termi czytaj dalej...

Sprzedam projekt PV z wygraną aukcją i możliwą dotacją.

Sprzedamy Sp. z o.o. z projektem PV o mocy 0,54 MW z wygraną aukcją oraz z możliwą dotacją - obecn czytaj dalej...