Columbus Energy: ponad 1 mln zł zysku netto w I kwartale

Columbus Energy: ponad 1 mln zł zysku netto w I kwartale
Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy SA.
REKLAMA

W I kwartale br. spółka Columbus Energy S.A., która specjalizuje się w montażu instalacji fotowoltaicznych, znacznie poprawiła wyniki finansowe w stosunku do wcześniejszych kwartałów, co jak zaznacza Columbusjest rezultatem rozwijania oferty pod nazwą „Abonament na Słońce”.

Columbus Energy S.A., spółka notowana na rynku NewConnect, wypracowała w I kw. 2017 r. ponad 1 mln zł zysku netto, a jej przychody netto ze sprzedaży przekroczyły 6,37 mln zł.

Osiągnięte przez Columbus Energy wyniki finansowe wykazują na wyraźną poprawę w stosunku do I kwartału 2016 r., w którym wartość przychodów netto spółki ze sprzedaży wyniosła 374 tys. zł, a strata netto sięgnęła 66 tys. zł.

W całym 2016 r. spółka zanotowała zysk netto na poziomie jednostkowym w kwocie ponad 160 tys. zł, a jej przychody netto ze sprzedaży wyniosły 8,42 mln zł.

W I kwartale 2017 r. Columbus Energy zamontował ponad 270 instalacji fotowoltaicznych, co – jak podkreśla – jest zgodne z przyjętym planem sprzedażowym, a także zakontraktował 500 nowych umów. Do tej pory spółka zrealizowała instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy około 4 MW.

– Na świecie są tylko dwie wygrywające technologie w branży energetycznej. To fotowoltaika i magazyny energii. Columbus Energy idealnie wpisuje się w tą logikę i kontynuuje swój rozwój właśnie na tym rynku. Stajemy się powoli dojrzałą organizacją, co będziemy sukcesywnie pokazywać w kolejnych raportach. Rynek fotowoltaiki w Polsce rośnie szybciej niż firmy, które na nim powstają. Zauważyliśmy ostatnio, że nawet tacy giganci jak Innogy czy Ikea zaczynają podążać naszymi śladami, co pokazuje, że wybraliśmy odpowiednią branżę i dobrą drogę rozwoju. Innowacja produktowa zawarta w abonamentowej formule finansowania instalacji fotowoltaicznych dla właścicieli domów staje się coraz bardziej popularna i zrozumiała dla klientów. Jeśli instalacja ma się sama spłacić z oszczędności, to kto by nie chciał jej mieć? – komentuje Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy S.A.

Spółka zaznacza, że w I kwartale br. przeprowadziła z sukcesem dwie emisje obligacji, z których pozyskała środki finansowe w łącznej wysokości 5,45 mln zł. Zostaną one przeznaczone na montaż instalacji fotowoltaicznych w ramach programu abonamentowego. W marcu tego roku Columbus Energy S.A. podpisała również umowę współpracy z Nest Bank S.A., dzięki czemu zapewnione zostało finansowanie dla jej klientów. Nest Bank S.A. zobowiązał się do przekazywania na rachunek spółki środków finansowych wynikających z umów zawartych z jej klientami.

Celem Columbus Energy S.A. na 2017 r. jest zamontowanie przynajmniej 2,5 tys. instalacji fotowoltaicznych oraz zakontraktowanie 4 tys. klientów, z czego 80 proc. w przypadku obu celów sprzedażowych ma stanowić program abonamentowy. Spółka chce również rozpocząć realizację zakontraktowanych zleceń w sektorze sakralnym i jednostek samorządu terytorialnego oraz wdrożyć do sprzedaży nowy produkt – „termomodernizacja domów” w abonamencie.

– Emisje obligacji niewątpliwie poprawiły nasz cash flow i dały nam swobodę w rozbudowie sieci sprzedaży. Dzisiaj kontraktujemy już ponad 200 klientów miesięcznie, a ten trend powinien się jeszcze mocno poprawić. Liczymy na to, że III kwartał 2017 r. będzie przełomowy i uda nam się w tym roku przeprowadzić realizację jeszcze 2,5 tys. instalacji. W dalszym ciągu pracujemy nad uruchomieniem programu termomodernizacji domów jednorodzinnych, co szerzej postaramy się opisać i przedstawić w raporcie za 2 kw. 2017 r. Fakt jest natomiast jeden – rozwijamy się w bardzo wysokim tempie, rynek odpowiada fantastycznie, a grono naszych klientów szybko się powiększa. To oznacza, że przyszłość naszej firmy będzie bardzo ciekawa i pozytywna – komentuje prezes Columbus Energy. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (9)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
John_Snow |
Coś bardzo dużo tego "świetnie"," fantastycznie" . Bardziej to wygląda na zaklinanie rzeczywistości niż budowanie silnego popartego zadowoleniem klienta biznesu. Jazdy będą jak się zaczną indeksacje opłat w kolejnych aratach zgodnie z zawartymi umowami. Warto przypomnieć historię poprzednich biznesów tych Państwa, ciekawe czy też były świetne i fantastyczne ? A że póki co pustynia na rynku to pełna zgoda. W każdym razie warto obserwować ich poczynania.
sol |
Opeus zbankrutował. A wcześniej wygrywał prawie wszystkie przetargi.
klient |
super firma, super instalacje, super że są.
tomo |
@John_Snow CE to inna firma. Ma w zarządzie ludzi z PGE, pana Sternę i Urbańskiego (polecam poczytać). Słoneczna Grupa rozpadła się przez to, że Zieliński pokłócił się z Ożóg, której zależało tylko na dotacjach, nie biznesie. ;) Zreszta, dalej to robia. Polecam uwazac na Europejska korporacje energetyczna.
tomo |
a CE w jakich przetargach niby startuje? W 90% robia instalacje dla klientow indywidualnych. Pakowanie sie w farmy to kiepski interes.
IXI |
Przerabiałem temat Columbusa, z zaproszeniem ich konsultanta do siebie. Rzecz rozbiła się o indeksację - o której zresztą dowiedziałem się dopiero na samym końcu rozmowy (próżno szukać informacji o indeksacji na stronie internetowej Columbusa). Próbowano mi podsunąć umowę do podpisania na szybko. Na nieszczęście dla Columbusa, nie podpisuję niczego pospiesznie oraz potrafię liczyć. Wątpliwe zyski z tej instalacji są... lecz jedynie w pierwszym, drugim roku. Potem już tylko dopłaty do interesu.
Axi |
Każdy kredyt ma rrso. Columbus ma niższe oprocentowanie niż kredyt konsumencki na 30 tys.
Ozefan |
Jak ktos Sam nie umie liczyć to niech przynajmniej przeczyta przed podpisaniem umowy z columbusem http://solaris18.blogspot.com/2016/08/instalacja-fotowoltaiczna-w-abonamencie.html
zaznajomiony |
fajnie, ze kasuja komentarze... Solaris to wlasciciel firmy solgen... lepiej mu nie wierzyc, ale tylko przestrzegam;)

Giełda OZE

Sprzedam projekt 200 kW z pozwoleniem na budowę

Sprzedam projekt elektrowni fotowoltaicznej o mocy 200kW, zlokalizowanej w woj. małopolskim. Projekt czytaj dalej...

PROJEKTY PV i FW

Wykonujemy projekty instalacji PV i FW z pełną procedurą administracyjną łącznie z Pozwoleniem na Bu czytaj dalej...

Firma Montażowa

Firma zajmująca się montażem instalacji fotowoltaicznych, przyjmie zlecenia w kraju i zagranicą. Jes czytaj dalej...

Poszukuję Inwestora 2MW PV i 2MW Biogazownia

Inwestycja zlokalizowna w okolicach Zielonej Gory, posiadamy 3 lokalizacje pod biogazownie łącznie m czytaj dalej...