Smappee - urządzenie, które przekona, że warto kupić instalację fotowoltaiczną

Smappee - urządzenie, które przekona, że warto kupić instalację fotowoltaiczną
Fot. Smappe / Brewa
REKLAMA

Co zrobić, by rachunki za prąd były niższe o nawet 30 proc.? Wbrew pozorom, rozwiązaniem wcale nie jest drastyczne obniżenie zużycia energii, np. przez zastąpienie lamp świeczkami, czy zupełne wyłączenie ogrzewania elektrycznego. Oszczędności można poszukać, identyfikując sprzęty, które pochłaniają najwięcej energii w domu lub firmie. Pomoże w tym, nagradzany na całym świecie, licznik kosztów energii Smappee, i to bez zmieniania instalacji elektrycznej.

Prąd pod kontrolą, czyli sprawdź, co „nabija” licznik prądu

Trudno jest jednak podjąć odpowiednie decyzje, gdy nie wiemy, w czym tkwi problem. Rozwiązaniem jest belgijski miernik energii Smappee – urządzenie proste w montażu i jednocześnie niezwykle funkcjonalne.

Czym jest Smappee? To nowoczesny licznik kosztów energii. Niewielkie i dość niedrogie urządzenie wystarczy zamontować do głównego przewodu zasilającego – bez modyfikacji obecnej instalacji i w pełni bezpiecznie. I… to właściwie tyle. Teraz wystarczy tylko pobrać mobilną, w pełni darmową aplikację (dostępną na smartfony z Androidem) lub zalogować się na stronę www połączoną ze Smappee i obserwować.

Smappee wystarczy zamontować za licznikiem energii elektrycznej, bez żadnych przeróbek i zainstalować darmową aplikację mobilną na telefonie, by mieć zużycie prądu pod pełną kontrolą – mówi Maciej Borowiak, współwłaściciel firmy Brewa, oficjalnego dystrybutora Smappee w Polsce. – Urządzenie pasuje do układów jedno i trójfazowych, a jego podpięcie jest proste i nie wymaga przeróbek w sieci – podkreśla.

A jak działa? Mówiąc najprościej, Smappee:

  • od chwili uruchomienia pokazuje w czasie rzeczywistym bieżące zużycie prądu oraz jego koszty – zarówno dziennie, jak i miesięczne czy roczne.
  • miernik po ok. 30 dniach zidentyfikuje i wypunktuje listę praktycznie wszystkich urządzeń, które są podpięte do sieci, jednocześnie wskazując jak wiele zużywają energii i jakie generują koszty. Dzięki temu możemy wiele zaoszczędzić, poprzez świadome podjęcie decyzji, np. o wymianie starej, energochłonnej lodówki na nową - oszczędniejszą.
  • dostarcza pełnych statystyk zużycia – pokazując wyraźnie koszt pracy każdego z urządzeń, z podziałem na dni, godziny czy miesiące.


Smappee + instalacja PV = maksimum oszczędności

– Smappee dostępny jest również w wersji, która integruje się z każdą instalacją fotowoltaiczną. Dzięki temu, po pierwsze znamy dokładne zapotrzebowanie na prąd i jego aktualną produkcję z paneli, po drugie wiemy ile energii zużytej w gospodarstwie domowym bądź firmie zostało wytworzone przez przydomową elektrownię słoneczną, a ile dokupiliśmy z sieci – dodaje Borowiak.

Dodatkowo potencjalny inwestor może się przekonać, jak dużo prądu zużywa w czasie dnia i ile mógłby zaoszczędzić, gdyby zamontował panele fotowoltaiczne. Co więcej, dzięki takiemu wstępnemu audytowi dokładnie dobierze instalację, tak by zmaksymalizować wykorzystanie darmowej energii słonecznej.

Inteligentny dom w zasięgu ręki

Smappee dzięki dołączonej do zestawu wtyczce Comfort Plug™ pozwala na zdalne zarządzanie urządzeniami. Możemy włączać urządzenia z poziomu telefonu, lub też możemy je w odpowiedni sposób zaprogramować, np. włączać o określonych porach, gdy przekroczone zostanie określone zużycie prądu. Ciekawą funkcjonalnością jest ustawienie, by urządzenia włączały się np. po wschodzie słońca, co po podłączeniu do boilera pozwoli na maksymalne wykorzystanie instalacji fotowoltaicznej.


Ile to kosztuje?

Zestaw podstawowy to koszt 845 zł netto, za ten dający możliwość monitorowania instalacji PV zapłacimy 1252 zł netto. W każdym z nich znajduje się jedno bezprzewodowe gniazdko, a dodatkowe możemy uzupełnić np. o zestaw 3 dodatkowych za 149 zł.

Jednorazowy koszt zakupu Smappee może się zwrócić się w przeciągu 2-3 lat, a kolejne aktualizacje systemu są bezpłatne. Warto więc zainwestować i mieć prąd w domu lub firmie pod pełną kontrolą – podkreśla Maciej Borowiak.

 

Więcej informacji o Smappee znajdziesz tutaj >>
 

Oferta dla profesjonalistów

Zwiększ swoją konkurencyjność, dołącz Smappee do swojej oferty, skontaktuj się z Brewa i poznaj ofertę Smappee dla profesjonalistów.

  • Sprawy techniczne: Mariusz Margiela / m.margiela@brewa.pl / tel. 661 411 384
  • Sprawy handlowe: Maciej Borowiak / m.borowiak@brewa.pl / tel. 605 783 101

Zapraszamy na GreenPOWER 2017 w Poznaniu, gdzie w dniu 23 maja (wtorek) 2017 r. o godz 13.40 podczas bezpłatnej "V Konferencja Fotowoltaika dla każdego" będzie można posłuchać i zobaczyć jak działa Smappee, porozmawiać ze specjalistami czy też zakupić urządzenie. 

artykuł sponsorowany

Zobacz również

Komentarze (13)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Michal |
Czy jest tańszy miernik z dedykowaną aplikacją na smartfona ? Zna ktoś?
TTTT |
tak - za około 100 zl na allegro. Warto tez zobaczyc strone i urzadzenia ze strony pvmonitor.pl
Brewa |
Smappee nie jest typowym miernikiem, oprócz poboru prądu (i też jego produkcji z PV jeżeli takowa istnieje) pokazuje zużycie energii poszczególnych urządzeń - lodówki, pralki itp. Pokazuje to łącznie i oddzielnie.
Michał |
Pytałem o odpowiednik proponowanego Smappee, podłączany do instalacji a nie do gniazdka.
Kżyży |
Mam Smappee od ponad 3 miesięcy. Jest to niestety drogi prototyp testowany na użytkownikach. Ale po kolei; koszt zakupu wersji Solar to ~350€. Umiejscowienie klem na kablach ma znaczenie o czym nie było słowa w instrukcji jak również o sposobie „crossowania” kabli przedłużających LAN. Kosztowało mnie to wiele prób i błędów = czasu. Stopień akuratności rozpoznawania indywidualnych urządzeń na podstawie ich sygnatur energetycznych oceniłbym na 70%. Aplikacja Androidowa jest pełna błędów, często się zawiesza, nie działa m.in. ręczne rozpoznawanie urządzeń, nie można opisywać urządzeń polskimi literami, przy przeglądaniu i łączeniu urządzeń apka również się zawiesza. Nie działa podgląd w 'bąblu'. Apka na iOS działa lepiej, lecz również jest niestety pełna bugów. Suport w Belgi responsywny, lecz nie do końca pomocny. Moim zdaniem urządzenie ma potencjał, lecz za wcześnie weszło na rynek, nie zostało porządnie przetestowane i pełne błędów weszło na rynek. Rekomendacja - za wcześnie, nie polecam. Podobne urządzenie na rynku to np. Ecoisme.
Brewa |
Kżyży, dzięki za komentarz i uwagi. Faktycznie angielska instrukcja, która jest dodawana do urządzenia, jest uboga. My przetłumaczyliśmy na język polski pełną kilkunasto-stronicową i mam nadzieję, że takich sytuacji już nie będzie. Jednocześnie zapewniamy support dla naszych klientów. Faktem jest, że pewne rzeczy mogły być lepiej przedstawione, ale trzeba też zauważyć, że update są cały czas wykonywane. Odnośnie aplikacji mobilnej, to niestety, ale z dużą części najróżniejszych aplikacji mobilnych są problemy. Wynika to z prostej przyczyny - ogromnej liczby producentów telefonów, wielkości ekranów, szybkości itp. co powoduje, że na jednych urządzeniach apka pracuje lepiej na drugim gorzej. Wystarczy wejść na Google Play na dowolną aplikację i poczytać komentarze, rzadko się trafia na taką, która nie ma bugów. W systemach komputerowych tego problemu po prostu nie ma. Smappee sprzedało się w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy na całym świecie, więc osobiście nie nazwałbym tego prototypem. Ecoisme, które wygląda bardzo ciekawie, na razie jest w przedsprzedaży więc tym bardziej trudno ocenić jak działa. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, jaką funkcję ma pełnić Smappee? Jeżeli bardzo dokładnego urządzenia do profesjonalnego pomiaru prądu, to chyba nie do końca się do tego nadaje. Smappee jest to urządzenie dla przeciętnego Kowalskiego, który za rozsądne pieniądze stworzy namiastkę inteligentnego domu. Będzie widział jaki ma pobór prądu, ile kosztuje go przysłowiowa lodówka, a dodatkowo wieloma urządzeniami, poprzez wtyczki, może zarządzać. Dlatego też Smappee umożliwia zwrot po 30 dniach, jak już sobie potestujemy i sprawdzimy czy o to nam chodziło. Zapraszam do Kalisza do nas do biura, by móc zobaczyć jak się Smappee sprawdza.
TTTT |
@Michał !!! . A spojrzałeś na stronę pvmonitor.pl o której pisałem ? Tam jest urządzenie na cały dom. Ma jeszcze kilka innych możliwości.
Jan Werbiński |
Od dwóch lat używam pvmonitor.pl który pokazuje mi na wykresie zużycie energii w całym domu. Mogę sprawdzić co się w nocy włączyło i o której godzinie wyłączyło. Wystarczy prosty licznik Orno za 100 zł i lankontroler za 200 zł. Do tego kilka podliczników za 30 zł wpinanych do gniazdka. I wszystko jasne. CZTERY RAZY TANIEJ.
assign |
No niezupełnie, metoda kartki i długopisu nie wszystkich interesuje, Jan. Choć moim zdaniem, również funkcjonalność tego Smappee nie zasługuje na taką cenę. Mamy jeszcze jakieś alternatywy? Chodzi o coś, co przynajmniej pokaże jakieś dane / wykresy przez www choćby no i przetrzyma je przez jakiś wyznaczony czas.
Jan Werbiński |
pvmonitor.pl zbiera dane automatycznie. Kartka i długopis niepotrzebne.
TTTT |
Jaka kartka papieru ? Jakie spisywanie. Przykladowo: http://pvmonitor.pl/user.php?idinst=13
TTTT |
Do redakcji: Moglibyście napisać kilka słów (i to raczej dobrych) o stronie pvmonitor.pl Chłopaki robią dobra robotę !!!
assign |
Pisząc o kartce i długopisie odpowiadałem na komentarz kolegi Jana (fragment "kilka podliczników za 30 zł wpinanych do gniazdka") Co mi po tych wynikach, jeśli ich nie spiszę i nie zestawię w jakąs tabelę oraz nie przyrównam do zużycia całościowego przez dom? PVmonitor znam i cenię. Jednak wydaje mi się, że służy on trochę do innego celu niż opisywany w artykule system. Czy PVmonitor dzisiaj pokaże mi zużycie na każdym obwodzie w domu oddzielnie? Załóżmy że mam ich 8.

Giełda OZE

Vestas Enercon - Turbiny, Projekty, Realizacje pod klucz

Vestas, Enercon - Turbiny, Projekty, Realizacje. Terminy i ceny na zapytanie. www.manufakturaen czytaj dalej...

VESTAS V90 3,0 80m.

Używana Turbina Wiatrowa Vestas V90 3,0 z 2004 r. Cena na zapytanie czytaj dalej...

KOLEKTORY SŁONECZNE - ZLECĘ MONTAŻE

Firma zleci montaż instalacji solarnych na budynkach mieszkalnych na terenie woj. Lubelskiego. Za czytaj dalej...

Sprzedam moduły SUNTECH

Nasza firma zajmuje się importem i dystrybucją modułów firmy SUNTECH 260-330 Wat poli i mono, równ czytaj dalej...