Huawei i SMA liderami globalnego rynku inwerterów w 2016 r.

Huawei i SMA liderami globalnego rynku inwerterów w 2016 r.
Fot. SMA
REKLAMA

Jak wynika z informacji przekazanych przez firmę konsultingową IHS Markit, w ubiegłym roku Huawei i SMA były globalnymi liderami wśród dostawców inwerterów fotowoltaicznych. Pierwsza firma odnotowała rekordowy wolumen sprzedanych inwerterów, a druga rekordową wartość sprzedaży.

Mimo rosnącej konkurencji ze strony chińskich producentów SMA utrzymało w ubiegłym roku pozycję globalnego lidera na rynku dostawców inwerterów fotowoltaicznych pod względem wartości sprzedaży. W 2015 roku niemiecka firma odnotowała 14-procentowy spadek udziału w globalnym rynku, za to w ubiegłym roku udało jej się wygenerować nieznaczny wzrost.

Niemiecka firma straciła natomiast zajmowaną przez lata pozycję lidera, jeśli chodzi o łączny potencjał sprzedanych inwerterów na rzecz firm z Chin, które korzystają z niezwykle wysokiej dynamiki inwestycji na chińskim rynku PV. Liderem w tym zakresie okazał się w 2016 r. – podobnie jak rok wcześniej – Huawei, który w rankingu ujmującym wartość sprzedaży uplasował się tuż za SMA.

Trzecim największym producentem inwerterów pod względem sprzedaży za 2016 r. w rankingu IHS Markit jest izraelski SolarEdge, którego produkty mają zastosowanie głównie w przypadku segmentu małych instalacji fotowoltaicznych. W tym zestawieniu kolejne były chiński Sungrow, japoński TMEIC, ABB, producent mikroinwerterów Enphase Energy, Schneider Electric, Omron oraz Fronius.

Natomiast w rankingu za 2016 r. pod względem potencjału sprzedanych inwerterów za Huawei były Sungrow, SMA, TMEIC, ABB, Sineng, TBEA, Schneider Electric, General Electric oraz SolarEdge.

W informacji na temat rankingu producentów inwerterów za 2016 r. IHS Markit odnotowuje wzrost jednostkowych mocy inwerterów centralnych, w przypadku których coraz ważniejszą rolę odgrywają urządzenia w standardzie 1500 V (SMA wprowadza na rynek inwerter o mocy 5,5 MW), a także wskazuje na wzrost mocy inwerterów stringowych, które sięgają już – jak zauważa IHS – nawet 100 kW. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (7)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Wojtek |
A w Polsce nikogo nie stać na SMA...
Gta |
Co najlepsze SMA zatrudnia 500 osób w Polsce, fabryka mieści się w Zabierzowie k. Krakowa. SMA jest największym pracodawcą w branży solarnej w polsce.
el |
SMA produkuje magnetyki w PL a nie falowniki.
Gf |
Nie stać na SMA? Co ty pleciesz. Nieco droższe niż inne. Ale za to najlepsze. I koszt falownika w całej instalacji jest stosunkowo niewielki.
BayWa |
Korzystna oferte na falowniki SMA ma BayWa r.e
Adi |
@Gta Największym pracodawcą w branży jest Jabli z Kwidzyna
gosc |
A ja dziekuje SMA , szkoda przeplacac :)

Giełda OZE

Projekty PV - 1MW pod aukcje i dotacje

Sprzedam projekty PV o mocy do 1MW w warmińsko-mazurskim pod dotacje - nabór do końca listopada 2017 czytaj dalej...

Szukamy partnerów do projektów PV

Posiadamy pakiet 50 projektów na różnych etapach zaawansowania, od decyzji administracyjnych do proj czytaj dalej...

Sprzedam Farmę Wiatrową

Witam, Sprzedam farmę wiatrową składającą się z 2 wiatraków typu Enercon E-53 (moc 800kW każdy), pos czytaj dalej...

SZUKAM DZIAŁKI POD DZIERŻAWĘ FARMY FOTOWOLTAICZNEJ

Podlaskie, Warminsko-Mazurskie, Mazovieckie, Lodzkie czytaj dalej...