Columbus Energy: wejście na GPW jeszcze w tym roku

Columbus Energy: wejście na GPW jeszcze w tym roku
Fot. Columbus Energy
REKLAMA

Columbus Energy S.A. podpisał umowę współpracy z Nest Bank S.A., na mocy której bank zobowiązał się do finansowania instalacji fotowoltaicznych realizowanych u klientów. Spółka na razie jest notowana na rynku NewConnect, jednak zapowiada wejście na Giełdę Papierów Wartościowych, co ma nastąpić jeszcze w tym roku.

Wczoraj spółka Columbus Energy podpisała zapowiadaną wcześniej umowę współpracy z Nest Bank, w ramach której bank zobowiązał się finansować klientów, którzy spełnią warunki określone w odpowiedniej ofercie „Abonamentu na Słońce”.

Pracowaliśmy nad konstrukcją współpracy od wielu miesięcy. Z naszej perspektywy ta umowa to pierwszy etap współpracy, który spowoduje uruchomienie współfinansowania zakupu przez Klienta Abonamentu Na Słońce, gdzie Nest Bank i Columbus Energy współfinansują zakup instalacji. Pracujemy już nad następnym etapem współpracy, który w przeciągu 2-3 miesięcy powinien się zamienić na kolejne porozumienie. Potem pozostanie ostatnia kwestia zapisana w liście intencyjnym z grudnia 2016 r., tj. próba przymierzenia się do odsprzedaży wierzytelności już wygenerowanych i działających na dachach naszych klientów instalacji. Dla Columbus Energy to kamień milowy, który poprawi cashflow, wyniki finansowe i co najważniejsze zbliża nas do realizacji prognoz finansowych. Jest to również element strategii, którą realizujemy aktualnie zgodnie z planem – komentuje Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy S.A.

Columbus Energy w 2016 r. wypracował na poziomie jednostkowym zysk netto w kwocie ponad 220 tys. zł przy przychodach netto ze sprzedaży sięgających 8,511 mln zł.

Spółka pod koniec 2016 r. rozpoczęła montaże instalacji fotowoltaicznych w ramach programu abonamentowego, a w grudniu 2016 r. przedstawiła zaktualizowaną strategię rozwoju na lata 2016-2020 oraz nowe prognozy finansowe. Do końca 2020 r. Columbus zamierza zrealizować łącznie 34 tys. instalacji fotowoltaicznych oraz osiągnąć 70 mln zł zysku netto w 2020 r.

Spółka zapewniła jednocześnie, że chce przenieść notowania akcji z NewConnect na rynek regulowany GPW w Warszawie, co ma nastąpić już w 2017 r., a począwszy od 2018 r. planuje przeznaczać do 50 proc. wypracowywanego zysku netto na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (21)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Krzysiek |
I tak co roku przesuwane. Ktoś wie jakie panele i inwertery proponują ,bo na ich stronie cisza.
vcd |
Poczytaj sobie Krzysztofie o słonecznej grupie z KRK i powiązaniach kapitałowych Columbusa z portalem swiatoze ktory ich promuje. Wystarczy jak ktos się zna na gieldzie przeanalizować ich i juz wiemy ze to wydmuszka jest:)
TTT |
Powinni jeszcze zmienić nazwę na Amber SUN aby wszyscy wiedzieli o co chodzi .
Gustlik |
@Krzysztof Columbus montuje falowniki największego (czy wchodzącego w skład grupy, jakoś tak mówili) producenta inwerterów na świecie czyli Zeversolar. Ja mam i sobie chwalę, niemiecka jakość i to widać na pierwszy rzut oka... Jedyne co mnie martwi to napis na inwerterze Made in PRC, bo to chyba nie są Niemcy, a przedstawiciel mówił że będą niemieckie inwerter. Moduły to nie wiem jakie zamontowali, a teraz nie wejdę na dach. Ale mówili, że też jednego z wiodących producentów. Tak czy inaczej instalacja jest ich, a ja tylko abonament płacę i sobie chwalę takie rozwiązanie, kredytu bym nie dostał.
sma |
sma niestety teraz produkuje wszystko w chinach. Firma jest niemiecka, ale produkcję wyrzucila do Chin. Doradca miał rację, bo inwerter jest niemiecki, ale robiony w Chinach.
PV-owiec |
Drodzy Państwo, Columbus to rzeczywiście wydmuszka jak ktoś napisał, zanim zdecydowałem się na instalację dobrze poszperałem co proponują. Zeversolar to jest typowy chińczyk i nie przemawia do mnie fakt że współpracują z SMA, 100% inwertera robione jest w Chinach. Ich panele skrzętnie ukrywane pod dumnie brzmiącą nazwą Voltika są chińskim sprzętem. Zapytajcie gdzie w takim razie mają linie produkcyjne skoro to polska firma na ich stronie też zero informacji... Za takie pieniądze ja podziękuję i radzę uważać bo abonament na 15 lat a sprzęt szlak trafi po 7 latach, tym bardziej że w sumie to będzie się dłużnikiem Nest Banku
Obserwator |
Wystarczy poczytać i policzyć : http://globenergia.pl/abonament-na-fotowoltaike-dziekuje-nie-przeplacam/
Jaro |
ale pieprzycie... a jak niby dziala SolarLease w stanach? Tez sie placi wiecej, bo FIRMA stawia za was pieniadze. Przeciez to oczywiste, ze instalacja za gotowke jest znacznie tansza. W Columbusie kupilem 5 kwp w cenie 22tys złotych. Kto za tyle sprzeda? :)
sma |
zever solar to chinczyk, to czym w takim razie jest Sunny Boy od SMA, skoro też go robią w chinach? :)
kajko |
a kto jest lepszy na rynku od Columbusa? Solsum z ich dotacja norweska? Chyba konkurencje piecze , ze CE rosnie
el |
SMA nie produkuje wszystkich falwonikow w Chinach a jedynie produkty spolki zaleznej. Cala reszta jest produkowana w Niestetal, dzielnicy Kassel. Posiadaja rowniez super nowowczesna fabryke automatyczna pod Kassel. FIrma ze wzgledu na problemy finansowe zwolnila w zeszlym roku ok. 1500 inzynierow.
sma |
to dlaczego na Sunny Boyu nie mam made in germany?
Michał |
@el SMA nie zwolniła 1500 inżynierów, ale generalnie 1500 pracowników, część z nich to byli na pewno inżynierowie. Tak to prawda SMA nadal produkuje falowniki trzyfazowe oraz falowniki centralne w Niemczech, ale jednofazowe produkcja została nieprzeniesiona do Chin. To jest fakt, pytanie tylko czy to źle, że firma chce stać się bardziej efektywna kosztowo na rynku gdzie każdy patrzy na cenę? Pytanie tylko czy klienci zapłacą więcej za produkt z Chin, skoro mogą mieć tańszy z Chin? Tylko czy liczy się tylko miejsce produkcji, czy to co stoi za firmą? Serwis, obsługa, itp...
EcoM |
Od dwóch lat, z każdej strony dochodzi do mnie przekaz: "Columbus Energy to wyciąganie kasy od nieświadomych nabywców". I tak było też przed wprowadzeniem leasingu na PV. Czy ktoś się nie zgadza z tą opinią?
lolek |
ekom tam nie ma zadnego leasingu. widze ze nawet strony internetowej nie umiesz przeczytac :D haha
OZE GENESIS |
Pytanie: czy środki na finansowanie pv mają pochodzić z giełdy ? Jeśli tak to zainteresowanym polecam bankiera.pl. Proponuję dokładnie czytać umowy z C.
specjalista_OZE |
Przestrzegam wszystkich na COLUBUS ENERGY !!!!! Podzielam komentarze moich przedmówców. Słuchajcie giełda GPW i prognozy to "marketingowe chwyty" , budują po prostu piramidkę która wkońcu się zawali z dużym hukiem....o fotowoltaice nie mają pojęcia. Poszkodowani będą wszyscy klienci COLUMBUS ENERGY
specjalista_OZE |
Przestrzegam wszystkich na COLUBUS ENERGY !!!!! Podzielam komentarze moich przedmówców. Słuchajcie giełda GPW i prognozy to "marketingowe chwyty" , budują po prostu piramidkę która wkońcu się zawali z dużym hukiem....o fotowoltaice nie mają pojęcia. Poszkodowani będą wszyscy klienci COLUMBUS ENERGY
SK |
Jeśli finansują te instalacje to dlaczego mają kosztować jak za gotówkę? Czy mieszkanie kupione na kredyt kosztuje tyle samo ile kupione za gotówkę?
rzeczywistosc |
specjalista_OZE, a co jest niby nie tak w Columbusie? Lepsze gwarancje da mi solsum czy spółka notowana na newconnect? :))
TTT |
Do troli z CE ....owijacie kiepskiego chińczyka w tanie "chwyty marketingowe" i jak większość tutaj mam w dużym poważaniu co będzie za rok czy dwa z CE, ale zależy mi na tym aby takie "wschodzące gwiazdy" rynku PV nie psuły tego rynku i nie powodowały, że wszyscy potencjalni klienci będą na nas patrzeć przez nieuniknioną aferę, z spektakularnym upadkiem i wyprowadzeniem kasy z CE. A gwarancje przez was wystawiane za 5 lat będą tyle warte ile papier na którym je wydrukowano. Dlatego że ten "chińczyk" będzie już inaczej się nazywała , a dystrybutorzy i pośrednicy znikną z rynku ......po to własnie cała masa powiązań i podmiotów w strukturze CE..... Kiedyś już tak działał w kolektorach Ho....en i grupa Cald....ris ......czy ich klienci mają do kogo wystąpić z roszczeniami z tytułu gwarancji ??? Pomijam że jak się policzy wszystkie koszty ........podkreślam WSZYSTKIE, to wychodzi 10 tyś / 1 kW

Giełda OZE

Farma fotowoltaiczna

Spółka celowa -z pozwoleniem budowlanym i wygraną aukcją 0,99 MW po cenie 380 zł /MW - z pozwol czytaj dalej...

Nawiąże współpracę z ekipami montażowymi PV

Nawiąże współpracę z ekipami montażowymi PV czytaj dalej...

Unijne szkolenia dla instalatorów

Katana Konsulting zaprasza w czerwcu i lipcu 2018 roku na dofinansowane w 70%-80% szkolenia unijne d czytaj dalej...

Rozliczanie PO IiŚ 1.3.1

Kancelaria Katana Konsulting zaprasza do współpracy Beneficjentów dotacji z Programu Operacyjnego In czytaj dalej...