Raport: Perspektywy fotowoltaiki w Polsce 2017. Przewodnik dla inwestorów

Raport: Perspektywy fotowoltaiki w Polsce 2017. Przewodnik dla inwestorów
Raport: Perspektywy fotowoltaiki w Polsce 2017. Przewodnik dla inwestorów
REKLAMA

Po burzliwym w kontekście kluczowych dla inwestorów zmian w prawie roku 2016 przedstawiamy nową wersję opracowanego przez Gramwzielone.pl raportu „Perspektywy fotowoltaiki w Polsce 2017. Przewodnik dla inwestorów”, który stanowi szczegółową kompilację wiedzy na temat inwestycji w fotowoltaikę.

W liczącym ponad 160 stron raporcie przestawiamy informacje na temat regulacji prawnych istotnych dla podmiotów realizujących proces inwestycyjny, kwestii podatkowych, aktualnych źródeł dofinansowania oraz zasad rozliczeń w zakresie sprzedawanej energii czy prognoz finansowych dla konkretnych instalacji fotowoltaicznych, które dopasowujemy w każdej indywidualnej wersji raportu do potrzeb i wskazówek klienta.

Końcowa część raportu poświęcona miesięcznym i rocznym prognozom nasłonecznienia oraz uzysków energii, a także prognozom przychodów, jest dostosowywana każdorazowo do wybranych przez naszego klienta lokalizacji na terenie Polski i do dowolnej wielkości planowanych instalacji fotowoltaicznych. Na tej podstawie pokazujemy w raporcie prognozę przychodów, które można osiągnąć z inwestycji w konkretne systemy fotowoltaiczne.

Raport zawiera też informacje na temat możliwych źródeł dofinansowania oraz ich zasad, analizę kosztów inwestycji na poziomie inwestycyjnym i operacyjnym, a także zasady rozliczeń z produkowanej energii w zależności od statusu inwestora, rodzaju instalacji fotowoltaicznej czy sposobu i terminu jej uruchomienia.

Raport przybliża ponadto regulacje istotne dla inwestora na etapie przygotowania projektu, w tym procedury i decyzje niezbędne do wybudowania dachowych lub naziemnych instalacji fotowoltaicznych.

Treść wersji raportu na 2017 r. została zaktualizowana do najnowszych zmian w ustawie o odnawialnych źródłach energii. Nowelizacja ustawy o OZE, wprowadzająca nowe zasady rozliczeń producentów zielonej energii, weszła w życie z dniem 1 lipca 2016 r. i diametralnie zmieniła zasady wsparcia dla producentów zielonej energii.

Zachęcamy do zapoznania się ze spisem treści i grafik dostępnych w raporcie: link do pobrania w formacie PDF.

Forma wysyłki

Raport jest wysyłany w formacie PDF na podany e-mail – po uprzednim zaktualizowaniu ostatnich rozdziałów dotyczących miesięcznych i rocznych prognoz nasłonecznienia oraz uzysków energii, a także rocznych prognoz przychodów – dopasowanych do wskazanych przez klienta wielkości / mocy instalacji fotowoltaicznych, bazując na danych nasłonecznienia dla miejscowości, w których planowane są inwestycje.

Cena

Cena raportu wraz z aktualizacją wyliczeń nasłonecznienia, uzysków energii i przychodów dla podanych trzech wariantów inwestycji fotowoltaicznych wynosi 600 zł + 23% VAT.

Dla klientów, którzy zakupili poprzednie wersje raportu, przewidujemy rabat w wysokości 200 zł.

Kontakt

e-mail: biuro@gramwzielone.pl

tel. +71 750 37 33
 

Zobacz również

Giełda OZE

Kupie projekty PV

Kupie projekty PV na kazdym etapie realizacji. Krotki opis - lokalizacja, uzyskane decyzje, uzgodnie czytaj dalej...

Projekt PV -Zachodniopomorskie

projekt farmy PV 0,75 MW w województwie zachodniopomorskim z prawomocnym zezwoleniem na budowę oraz czytaj dalej...

Sprzedam projekty PV w województwie podlaskim

Sprzedam projekty do 1 MW na terenie województwa podlaskiego czytaj dalej...

Oferta PV dla instalatorów i handlowców ! Moduły PV od 0,34 EUR/Wp !

Firma Fotowolt Invest oferuje pełen zakres asortymentu fotowoltaicznego. W naszej ofercie znajdzie czytaj dalej...