Policja rozbiła grupę przestępczą wyłudzającą VAT na panelach PV

Policja rozbiła grupę przestępczą wyłudzającą VAT na panelach PV
Fot. Centralne Biuro Śledcze Policji w Lublinie
REKLAMA

Centralne Biuro Śledcze Policji z Lublina informuje o rozbiciu zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się wyłudzeniami VAT m.in. poprzez obrót ogniwami i modułami fotowoltaicznymi.

CBŚP z Lublina informuje, że w związku z prowadzonym śledztwem, które realizowano we współpracy z wywiadem skarbowym UKS w Lublinie, zatrzymała 13 osób, a także zabezpieczono m.in. ogniwa i panele fotowoltaiczne.

Funkcjonariusze ustalili, że stworzone zostały podmioty gospodarcze. Uczestniczyły one w obrocie bejcą ognioodporną, panelami słonecznymi i ogniwami fotowoltaicznymi z innymi podmiotami, które faktycznie funkcjonowały na rynku. Towary miały być sprowadzane z Czech i Słowacji. Za pomocą poświadczających nieprawdę faktur VAT i towarzyszących im przelewów bankowych, dokumentowany był fikcyjny obrót towarami. Takie nierzetelne dokumenty potwierdzające fikcyjny obrót handlowy były podstawą ubiegania się o zwrot nienależnego podatku – podaje CBŚP z Lublina.

Lubelska policja informuje, że zatrzymania miały miejsce w województwach lubelskim, mazowieckim, śląskim, opolskim i wielkopolskim. CBŚP z Lublina miało ustalić, że w tą działalność zaangażowane były osoby, które wcześniej trudniły się przestępczością kryminalną, w tym wymuszeniami i rozbojami.

Skarb Państwa na działalności przestępców miał stracić najmniej 5 mln złotych. CBŚP z Lublina informuje jednak, że „sprawa jest rozwojowa” i nie wyklucza kolejnych aresztowań, a straty Skarbu Państwa mogą być znacznie większe.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (12)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
kr |
nie ma obaw US odbije sobie straty na osobach które rzeczywiście kupiły te ogniwa
Fabian |
Polak Potrafi - stąd w tym kraju nikt sobie nie ufa = nigdy nie będzie dobrze bo każdy chce cię oszukać.
ozerek |
I znowu sami sobie to robimy ...... To nie jest obcy wywiad tylko MY
rozsądny |
A wystarczy zmniejszyć podatki i nikomu nie będzie się chciało ryzykować Wystarczy liniowy podatek na wszystko na poziomy e 8 - 10% i mamy pozamykane wszelkie kombinacje
TT |
Dokładnie, albo państwo policyjno fiskalne albo- rozsądne podatki.
SPS |
@rozsądny: problem z obniżaniem podatków jest taki, że po obniżeniu wpływy budżetowe maleją natychmiast natomiast potencjalne zyski "prawdopodobnie" pojawią się w przyszłości. Czyli efekt stuprocentowy ze skutkiem natychmiastowym przeciwstawiony jest "potencjalnemu" zyskowi w przyszłości. W międzyczasie Państwo musi normalnie funkcjonować. Oczywiście są sposoby żeby taką obniżkę wprowadzić ale musi być ona rozłożona w czasie, a zacząć trzeba od redukcji wydatków i uszczelniania systemu. Jak narazie urzędasy warszawskie idą w dokładnie przeciwnym kierunku rozdając zapożyczoną kasę na prawo i lewo (vide 500+).
TTT |
@ozerek masz racje , sami sra...my pod siebie tolerując takaich cweli w branży oze , podobnie jak sprzedaż bez VAT lub nagminne naliczanie 8% VAT tam gdzie powinno być 23% . Efekt takich praktyk to nieuczciwa konkurencja cenowa i za rok lub dwa kolesie zwiną firmę lub zmienią szyld a klienci zostaną bez "gwaranta" , albo będzie tak ze skarbówka dobierze się im do d...py. To wszystko powoduje że psujem branżę. Swoją drogą tylko czekać jak Morawiecki wpadnie na to aby dawać nagrody za donosy do skarbówki a raczej do KAS
wujek_samo_zlo |
Ciekawe ile mozna na lewo zarobic na tak kiepskim rynku ... pewniee bedzie jak sensacja ....... policja zgarnela goscia co mial dwa gramy zielska... ale medialna akcja jest
por |
W reszcie PiS zrobi porządek z tą bandą złodziei w naszym kraju którzy dorabiali się za czasów PO a uczciwy człowiek był deptany.
por |
SPS | 2017-02-28 18:25:3 .zostaw te 500+ w spokoju bo poprzedni rząd więcej kradł i jakoś cicho siedziałeś .
SPS |
@por: czyżby beneficjent 500+? Zdefiniuj na czym polegało to, że "poprzedni rząd więcej kradł".
Makro |
I dobrze. Na szczęście są jeszcze rzetelni dostawcy fotowoltaiki, zwłaszcza tej dla firm.

Giełda OZE

Poszukuje 1x generator V902MW do demontazu oraz lopaty do V 39

Poszukuje pilnie lopat do turbiny Vestas V39 ,Gamesa G58 oraz uzywanej turbiny V 90 2MW do demontazu czytaj dalej...

Okazja sprzedam projekt farmy wiatrowej 9MW z wszystkimi pozwoleniami i wykonanym wyprowadzeniem mocy w stacji GPZ

Witam mam do sprzedania spółkę celową z projektem farmy wiatrowej 9MW - 3 Vestasy V112_3MW na wieża czytaj dalej...

Sprzedam dwa falowniki Fronius Symo 3.0-3-M

Sprzedam dwa falowniki Fronius SYMO 3.0-3-M w wersji bez datamenagera. Obie jednostki są nieużywane czytaj dalej...

Grunt z WZ pod PV wydzierżawię/sprzedam koło Wrocławia.

Proponuję dzierżawę ,ewentualnie sprzedaż ,gruntu pod instalacje PV na 3 MW,na którą mam wydane waru czytaj dalej...