Nowa oferta innogy dla prosumentów. Ratalna sprzedaż systemów PV

Nowa oferta innogy dla prosumentów. Ratalna sprzedaż systemów PV
Fot. innogy Polska
REKLAMA

Spółka innogy Polska nawiązała współpracę z Alior Bank, dzięki której klienci indywidualni mogą nabyć instalację fotowoltaiczną w systemie ratalnym.

innogy Polska nawiązała współpracę z Alior Bank, dzięki której klienci indywidualni mogą zakupić instalację fotowoltaiczną w systemie ratalnym. Oferta zakłada okres kredytowania od 12 do 120 miesięcy, nawet na 100 proc. inwestycji, przy kwocie kredytu do 60 tys. zł.

Przykładowo przy koszcie średniej wielkości  instalacji fotowoltaicznej 3 kWp na poziomie 14 900 zł brutto, miesięczna rata wyniesie 180,79 zł. Oferta instalacji fotowoltaicznych w innogy uwzględnia usługi dodatkowe w cenie samej instalacji. Biorąc pod uwagę, że system PV produkuje prąd przez ponad 25 lat co dodatkowo wpływa na opłacalność inwestycji w fotowoltaikę – komentuje Michał Skorupa, szef projektów fotowoltaicznych w innogy Polska.

Z kolei dla odbiorców biznesowych innogy Polska oferuje możliwość nabycia systemów fotowoltaicznych w drodze leasingu. Ta oferta jest realizowana we współpracy z Raiffeisen-Leasing Polska.

Spółka przypomina, że dla mieszkańców Warszawy zainteresowanych montażem mikroinstlacji fotowoltaicznej istnieje możliwość uzyskania dofinansowania z Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, które dostępne jest zarówno dla osób fizycznych jak i przedsiębiorców. W celu otrzymania dofinansowania należy złożyć odpowiedni wniosek do 31 marca br. Po uzyskaniu dofinansowania realizacja inwestycji ma nastąpić po maju 2017 roku.

W celu ekspansji na polskim rynku fotowoltaicznym spółka innogy Polska przejęła przed kilkoma miesiącami 50 proc. + 1 udziałów w spółce Foton Technik, która zajmuje się sprzedażą i instalacją fotowoltaiki dla gospodarstw domowych, gospodarstw rolnych, małych i średnich firm oraz jednostek samorządu terytorialnego. 

– Akwizycja Foton Technik jest ważnym elementem rozwoju naszej oferty fotowoltaicznej na polskim rynku – mówi Filip Thon, prezes innogy Polska. – Wierzymy w to, że mniejsze, prężne organizacje są w stanie na zasadach „rapid prototyping” tworzyć elastyczne oferty, dopasowane do potrzeb klienta i w ten sposób naturalnie powiększyć naszą obecność na rynku.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (11)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Jam Lasica |
Dziwne... na stronie maja info, ze miesieczna oplata zaczyna sie od 364 zl/mc w okresie piecioletnim przy instalacji 3 kWp. To oznacza wiecej nic 7.3 tys zl /kWp... prosze o sprostowanie jesli sie myle...
Solar |
No cóż... każdy musi zarobić
Solar |
No cóż... każdy musi zarobić
gino |
Ludzie ten bank proponuje kazdemu takie rozwiązanie z wyborem firmy przez inwestora jak mu sie oferta spodoba a nie narzut na jedną firmę
sid |
Rozumiem że tekst powyższy jest tekstem sponsorowanym.? Od 7 miesięcy mam w ofercie raty z Aliora i leasing z Raiffeisena. ..na fotoeoltaikę. Czy gdybym wysłał wiadomość do Gram w zielone to tez bym tak kwieciście został opisany.? Czy to tylko dla wybranych ?
Putas z PVmonitor.pl |
Kredyt dla większości nie jest żadnym rozwiązaniem bo większość go i tak nie dostanie. Poza tym taki kredyt jest na rynku od wielu miesięcy.
EkspertOZE |
Taki kredyt bezsensownie podbija koszt instalacji PV, oddalając realny okres zwrotu nakładów. TO rozwiązanie nie wiem dla kogo, skoro koszt 1 kWh wychodzi prawie dwa razy tyle ile za gotówkę, nie licząc zdolności kredytowej której większość inwestorów budujących domy już nie ma bo właśnie wzięłą kredyt hipoteczny na budowę domu lub/i działki,. To jakąś paranoja wkładanie banków pomiędzy OSD i Prosumenta, nie wiem kto to wymyśla. To ma sens w krajach (jak GB czy Niemcy gdzie na instalacji PV zarabia się kilka tysięcy funtów czy Euro rocznie, wtedy można powiększyć instalację do max a z zysków FIT odliczyć koszty bankowe - wtedy to ma jakiś sens...
Racjonalny |
@EkspertOZE myślę że nikt nikogo do tego nie zmusza. Każdy indywidualnie podejmuje decyzję czy to mu odpowiada czy nie/
Ekspert |
Kolejna spółka, dla której instalują partacze. Kompletna porażka.
EcoSolar.pl |
W sumie każdy zdecyduje czy mają mu zainstalować byle co, a on będzie płacił za to ratę kredytu przez lata, czy zainstalować sobie porządny system. To klient decyduje, szkoda tylko, że nie zawsze jego decyzja jest świadoma. Świadome jest na pewno towarzystwo wprowadzające klientów w błąd.
kerzysztof |
I znowu jedno wielkie oszustwo , Jakie raty i kredyty , ten kto wejdzie w ten uklad bedzie sobie wlosy wyrywal ze wszedl w takie bagno . Wiem jedno , prosty sposob aby ludzi zachecic, aby wejsc w system , 1x1 i wszystko jasne, zadne raty zadne kredyty , ludzie wyciagna panele z garazy i bedzie extra . Sam takowych chomikuje w garazu czekaja na dobre czasy .

Giełda OZE

Przyłącze dla Pv 350 mw

Posiadamy do sprzedania wolne moce przyłączeniowe na Ukrainie wraz z działką pod PV . Wielkość przy czytaj dalej...

Szukamy działek do wydzierżawienia pod Farmy Fotowoltaiczne PV

Wydzierżawimy działki pod farmy fotowoltaiczne PV. Wymagana powierzchnia działki min 2 ha oraz brak czytaj dalej...

Firma monterska

Doświadczona ekipy monterskie nawiążą współpracę przy montażach systemów fotowoltaicznych. Zapraszam czytaj dalej...

ZLECĘ PRZYGOTOWANIE PROJEKTÓW PV

Zlecę development projektów farm fotowoltaicznych do 1 MW od wyszukania lokalizacji do pozwolenia na czytaj dalej...