Kolejne dotacje na farmy fotowoltaiczne w woj. zachodniopomorskim

Kolejne dotacje na farmy fotowoltaiczne w woj. zachodniopomorskim
Fot. Delta
REKLAMA

Kolejni inwestorzy podpisują umowy na unijne dofinansowanie na budowę farm fotowoltaicznych, które powstaną na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Ponad 4,8 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 w ramach działania 2.10 "Zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł" uzyskały dwa projekty dotyczące budowy elektrowni fotowoltaicznych w miejscowościach Czarne Małe i Broczyno w gminie Czaplinek.

Realizacja projektu o nazwie „Elektrownia słoneczna (fotowoltaiczna) Czarne Małe” będzie kosztować ponad 5 mln zł, z czego 2,5 mln zł to dofinansowanie z RPO WZ 2014-2020. Instalacja rocznie ma wytwarzać 1036 MWh energii elektrycznej.

Drugim projektem jest „Elektrownia słoneczna (fotowoltaiczna) Broczyno”. Dofinansowanie z RPO WZ 2014-2020 w tym wypadku wynosi ponad 2,4 mln zł, a koszt całkowity projektu – ponad 5,1 mln zł. Roczna produkcja energii pochodzącej z OZE jest planowana na poziomie 1037 MWh.

Za obie inwestycje odpowiada spółka SolarStar Sp. z o.o., której udziałowcem jest spółka AMB Energia Wytwarzanie mająca na koncie realizację farm fotowoltaicznych wchodzących w skład kompleksu Podlasie Solar Park. Udziałowcem SolarStar jest również fundusz BonusCard Sp. z o.o.

SolarStar realizuje projekty farm fotowoltaicznych o mocy do 1 MW także w innych regionach kraju.

W sumie w ramach pierwszego konkursu na OZE z RPO WZ 2014-2020 dofinansowanie trafi na 48 projektów zakładających głównie budowę elektrowni fotowoltaicznych.

Dzisiaj rusza nabór wniosków w kolejnym konkursie w ramach działania 2.10 "Zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł" z RPO dla woj. zachodniopomorskiego. Więcej na ten temat w artykule: Dotacje na OZE w woj. zachodniopomorskim. Rusza nabór wniosków

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (6)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
pv |
strasznie drogo ten 1 MW
TTTT |
5000 zł za 1 kWp to drogo ?
TT |
Teren musi być ogrodzony zapewne i monitorowany do tego koszty przyłącza czy wymiany trafa. Nie jest tak tragicznie wysoka cena powiedzmy na pograniczu. Bywają takie instalacje gdzie te koszty to 8000 zł za 1KWp i to dopiero boli.
TTTT |
Dokładnie @TT masz racje.
Marek |
Drogo ale te projekty aukcje wygraja bo beda mogly sobie pozwolic na cene 250zl/MWh. Jest to zwykle psucie rynku i promowanie tylko pewnych inwestorow. Promowanie oze w zachodniopomorskim nie ma mniejszego sensu gdzie liczne sa turbiny wiatrowe. Te srodki mozna byli by wykorzystac na walke np.z smogiem. A inwestor moglby wykazac oplacalnosc inwestycji jak pozostala czesc
wiesniak z osp |
Syf. Wszystko to syf i bagno, ta cale ue i oze.

Giełda OZE

Ziemia pod PV lub wiatr. Działki; 20, 30, 40 i 56 ha

Ziemia pod PV lub wiatr. Działki; 20, 30, 40 i 56 ha. Klasa ziemi IV-VI. Lubelskie i Podkarpackie. D czytaj dalej...

Sprzedam projekt FW 1 MW z pozwoleniem na budowę

Sprzedam projekt FW 1 MW z pozwoleniem na budowę. kontakt 607 64 64 64 czytaj dalej...

Sprzedaż dokumentacji pod budowę elektrowni PV 0,5 MW z wygraną aukcją (394 zł)

Sprzedam pełną dokumentację wraz z pozwoleniem na budowę i wygraną aukcją ( 394 zł.) na budowę elekt czytaj dalej...

Ekipa montażowa poszukuje zleceń

Doświadczona ekipa montażowa poszukuje zleceń na montaże PV. Zlecenia w centralnej Polsce bez kosztó czytaj dalej...