Kolejne dotacje na farmy fotowoltaiczne w woj. zachodniopomorskim

Kolejne dotacje na farmy fotowoltaiczne w woj. zachodniopomorskim
Fot. Delta
REKLAMA

Kolejni inwestorzy podpisują umowy na unijne dofinansowanie na budowę farm fotowoltaicznych, które powstaną na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Ponad 4,8 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 w ramach działania 2.10 "Zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł" uzyskały dwa projekty dotyczące budowy elektrowni fotowoltaicznych w miejscowościach Czarne Małe i Broczyno w gminie Czaplinek.

Realizacja projektu o nazwie „Elektrownia słoneczna (fotowoltaiczna) Czarne Małe” będzie kosztować ponad 5 mln zł, z czego 2,5 mln zł to dofinansowanie z RPO WZ 2014-2020. Instalacja rocznie ma wytwarzać 1036 MWh energii elektrycznej.

Drugim projektem jest „Elektrownia słoneczna (fotowoltaiczna) Broczyno”. Dofinansowanie z RPO WZ 2014-2020 w tym wypadku wynosi ponad 2,4 mln zł, a koszt całkowity projektu – ponad 5,1 mln zł. Roczna produkcja energii pochodzącej z OZE jest planowana na poziomie 1037 MWh.

Za obie inwestycje odpowiada spółka SolarStar Sp. z o.o., której udziałowcem jest spółka AMB Energia Wytwarzanie mająca na koncie realizację farm fotowoltaicznych wchodzących w skład kompleksu Podlasie Solar Park. Udziałowcem SolarStar jest również fundusz BonusCard Sp. z o.o.

SolarStar realizuje projekty farm fotowoltaicznych o mocy do 1 MW także w innych regionach kraju.

W sumie w ramach pierwszego konkursu na OZE z RPO WZ 2014-2020 dofinansowanie trafi na 48 projektów zakładających głównie budowę elektrowni fotowoltaicznych.

Dzisiaj rusza nabór wniosków w kolejnym konkursie w ramach działania 2.10 "Zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł" z RPO dla woj. zachodniopomorskiego. Więcej na ten temat w artykule: Dotacje na OZE w woj. zachodniopomorskim. Rusza nabór wniosków

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (5)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
pv |
strasznie drogo ten 1 MW
TTTT |
5000 zł za 1 kWp to drogo ?
TT |
Teren musi być ogrodzony zapewne i monitorowany do tego koszty przyłącza czy wymiany trafa. Nie jest tak tragicznie wysoka cena powiedzmy na pograniczu. Bywają takie instalacje gdzie te koszty to 8000 zł za 1KWp i to dopiero boli.
TTTT |
Dokładnie @TT masz racje.
Marek |
Drogo ale te projekty aukcje wygraja bo beda mogly sobie pozwolic na cene 250zl/MWh. Jest to zwykle psucie rynku i promowanie tylko pewnych inwestorow. Promowanie oze w zachodniopomorskim nie ma mniejszego sensu gdzie liczne sa turbiny wiatrowe. Te srodki mozna byli by wykorzystac na walke np.z smogiem. A inwestor moglby wykazac oplacalnosc inwestycji jak pozostala czesc

Giełda OZE

Poszukuje 1x generator V902MW do demontazu oraz lopaty do V 39

Poszukuje pilnie lopat do turbiny Vestas V39 ,Gamesa G58 oraz uzywanej turbiny V 90 2MW do demontazu czytaj dalej...

Okazja sprzedam projekt farmy wiatrowej 9MW z wszystkimi pozwoleniami i wykonanym wyprowadzeniem mocy w stacji GPZ

Witam mam do sprzedania spółkę celową z projektem farmy wiatrowej 9MW - 3 Vestasy V112_3MW na wieża czytaj dalej...

Sprzedam dwa falowniki Fronius Symo 3.0-3-M

Sprzedam dwa falowniki Fronius SYMO 3.0-3-M w wersji bez datamenagera. Obie jednostki są nieużywane czytaj dalej...

Grunt z WZ pod PV wydzierżawię/sprzedam koło Wrocławia.

Proponuję dzierżawę ,ewentualnie sprzedaż ,gruntu pod instalacje PV na 3 MW,na którą mam wydane waru czytaj dalej...