Kolejne dotacje na farmy fotowoltaiczne w woj. zachodniopomorskim

Kolejne dotacje na farmy fotowoltaiczne w woj. zachodniopomorskim
Fot. Delta
REKLAMA

Kolejni inwestorzy podpisują umowy na unijne dofinansowanie na budowę farm fotowoltaicznych, które powstaną na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Ponad 4,8 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 w ramach działania 2.10 "Zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł" uzyskały dwa projekty dotyczące budowy elektrowni fotowoltaicznych w miejscowościach Czarne Małe i Broczyno w gminie Czaplinek.

Realizacja projektu o nazwie „Elektrownia słoneczna (fotowoltaiczna) Czarne Małe” będzie kosztować ponad 5 mln zł, z czego 2,5 mln zł to dofinansowanie z RPO WZ 2014-2020. Instalacja rocznie ma wytwarzać 1036 MWh energii elektrycznej.

Drugim projektem jest „Elektrownia słoneczna (fotowoltaiczna) Broczyno”. Dofinansowanie z RPO WZ 2014-2020 w tym wypadku wynosi ponad 2,4 mln zł, a koszt całkowity projektu – ponad 5,1 mln zł. Roczna produkcja energii pochodzącej z OZE jest planowana na poziomie 1037 MWh.

Za obie inwestycje odpowiada spółka SolarStar Sp. z o.o., której udziałowcem jest spółka AMB Energia Wytwarzanie mająca na koncie realizację farm fotowoltaicznych wchodzących w skład kompleksu Podlasie Solar Park. Udziałowcem SolarStar jest również fundusz BonusCard Sp. z o.o.

SolarStar realizuje projekty farm fotowoltaicznych o mocy do 1 MW także w innych regionach kraju.

W sumie w ramach pierwszego konkursu na OZE z RPO WZ 2014-2020 dofinansowanie trafi na 48 projektów zakładających głównie budowę elektrowni fotowoltaicznych.

Dzisiaj rusza nabór wniosków w kolejnym konkursie w ramach działania 2.10 "Zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł" z RPO dla woj. zachodniopomorskiego. Więcej na ten temat w artykule: Dotacje na OZE w woj. zachodniopomorskim. Rusza nabór wniosków

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (5)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
pv |
strasznie drogo ten 1 MW
TTTT |
5000 zł za 1 kWp to drogo ?
TT |
Teren musi być ogrodzony zapewne i monitorowany do tego koszty przyłącza czy wymiany trafa. Nie jest tak tragicznie wysoka cena powiedzmy na pograniczu. Bywają takie instalacje gdzie te koszty to 8000 zł za 1KWp i to dopiero boli.
TTTT |
Dokładnie @TT masz racje.
Marek |
Drogo ale te projekty aukcje wygraja bo beda mogly sobie pozwolic na cene 250zl/MWh. Jest to zwykle psucie rynku i promowanie tylko pewnych inwestorow. Promowanie oze w zachodniopomorskim nie ma mniejszego sensu gdzie liczne sa turbiny wiatrowe. Te srodki mozna byli by wykorzystac na walke np.z smogiem. A inwestor moglby wykazac oplacalnosc inwestycji jak pozostala czesc

Giełda OZE

Projekty PV - 1MW pod aukcje i dotacje

Sprzedam projekty PV o mocy do 1MW w warmińsko-mazurskim pod dotacje - nabór do końca listopada 2017 czytaj dalej...

Szukamy partnerów do projektów PV

Posiadamy pakiet 50 projektów na różnych etapach zaawansowania, od decyzji administracyjnych do proj czytaj dalej...

Sprzedam Farmę Wiatrową

Witam, Sprzedam farmę wiatrową składającą się z 2 wiatraków typu Enercon E-53 (moc 800kW każdy), pos czytaj dalej...

SZUKAM DZIAŁKI POD DZIERŻAWĘ FARMY FOTOWOLTAICZNEJ

Podlaskie, Warminsko-Mazurskie, Mazovieckie, Lodzkie czytaj dalej...