ReneSola zabezpieczyła środki na budowę kolejnych farm PV

ReneSola zabezpieczyła środki na budowę kolejnych farm PV
Fot. ReneSola
REKLAMA

ReneSola poinformowała o zabezpieczeniu linii kredytowych, z których sfinansuje budowę kolejnych farm fotowoltaicznych. Wywodząca się z Chin firma jest jednym z największych wygranych pierwszych polskich aukcji dla nowych instalacji odnawialnych źródeł energii, którą przeprowadzono z końcem ubiegłego miesiąca.

ReneSola poinformowała o zabezpieczeniu linii kredytowych o wartości przynajmniej 1 mld CNY, czyli ok. 145 mln dolarów. Kredyty na rozwój projektów fotowoltaicznych chińskiej firmie przyzna China Resources Leasing Co.

Chińska firma była dotąd znana głównie z produkcji modułów fotowoltaicznych, które były wytwarzane dla ReneSola na zasadzie OEM m.in. w Polsce.

Teraz ReneSola będzie funkcjonować na naszym rynku także jako deweloper farm fotowoltaicznych dzięki wygranej w pierwszej aukcji dla OZE, którą Urząd Regulacji Energetyki przeprowadził w dniu 30 grudniu 2016 r.

Chińska firma informuje, że w tej aukcji zabezpieczyła prawo do sprzedaży energii po zaoferowanej w aukcji cenie w przypadku 13 projektów farm fotowoltaicznych. Wiadomo, że te projekty są zlokalizowane w południowej Polsce i że moc każdego z nich wynosi 1 MW.

ReneSola podaje ponadto, że w przypadku tych projektów uzyskała prawo do sprzedaży energii po cenie 408,8 zł/MWh, czyli po najwyższej z cen, które zgłoszono w przypadku wszystkich ofert zakwalifikowanych do wsparcia. Wszystkie projekty mają zostać podłączone do sieci do grudnia tego roku.

Globalne portfolio chińskiej firmy obejmowało na koniec III kwartału 2016 r. realizowane projekty elektrowni fotowoltaicznych o łącznym potencjale ponad 1 GW. ReneSola informuje, że jej strategia zakłada głównie budowę i odsprzedaż zrealizowanych farm PV.

ReneSola uruchomiła do tej pory farmy fotowoltaiczne m.in. w Japonii, Wielkiej Brytanii, Bułgarii i Rumunii. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Projekty PV - 1MW pod aukcje i dotacje

Sprzedam projekty PV o mocy do 1MW w warmińsko-mazurskim pod dotacje - nabór do końca listopada 2017 czytaj dalej...

Szukamy partnerów do projektów PV

Posiadamy pakiet 50 projektów na różnych etapach zaawansowania, od decyzji administracyjnych do proj czytaj dalej...

Sprzedam Farmę Wiatrową

Witam, Sprzedam farmę wiatrową składającą się z 2 wiatraków typu Enercon E-53 (moc 800kW każdy), pos czytaj dalej...

SZUKAM DZIAŁKI POD DZIERŻAWĘ FARMY FOTOWOLTAICZNEJ

Podlaskie, Warminsko-Mazurskie, Mazovieckie, Lodzkie czytaj dalej...