Unijna dotacja na farmę fotowoltaiczną w Wałczu

Unijna dotacja na farmę fotowoltaiczną w Wałczu
Fot. Delta
REKLAMA

Umowę na dofinansowanie budowy kolejnej farmy fotowoltaicznej w woj. zachodniopomorskim podpisano w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Beneficjent unijnej dotacji z RPO dla woj. zachodniopomorskiego jest jednocześnie jednym z wygranych pierwszych aukcji dla OZE.

Farma fotowoltaiczna o mocy 0,96 MW powstanie w Wałczu. Umowa między beneficjentem – Elektrownią Fotowoltaiczną Wałcz Sp. z o.o. – a WFOŚiGW w Szczecinie została podpisana wczoraj.

Farma fotowoltaiczna w Wałczu ma się składać z ponad 3,8 tys. paneli fotowoltaicznych i zajmie powierzchnię przekraczającą 2,2 hektara. Roczny uzysk energii szacuje się na 1,1 GWh.

Budowa farmy fotowoltaicznej w Wałczu ma kosztować ponad 6,3 mln zł. Wydatki kwalifikowalne to prawie 4,2 mln zł, a dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, przyznane w ramach działania 2.10: Zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł, wynosi ponad 3,3 mln zł.

Spółka Elektrownia Fotowoltaiczna Wałcz Sp. z o.o. jest jednocześnie beneficjentem pierwszej aukcji dla nowych projektów OZE o mocy do 1 MW.

Wcześniej WFOŚiGW w Szczecinie podpisał umowę o unijne dofinansowanie na budowę innej farmy fotowoltaicznej, w przypadku której inwestor zapewnił sobie wsparcie w systemie aukcyjnym dzięki wygranej w ostatniej aukcji.

Chodzi o farmę fotowoltaiczną o mocy 0,99 MW w miejscowości Kraśnik Koszaliński znajdującej się w powiecie koszalińskim. Inwestorem jest spółka ES Jutrzenka 2 Sp. z o.o. Koszt tego projektu ma wynieść ponad 4,4 mln zł. Dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi ponad 1,9 mln zł.

Wcześniej w siedzibie WFOŚiGW w Szczecinie podpisano ponadto m.in. umowę na unijne dofinansowanie w wysokości prawie 8,4 mln zł, które pozwoli na budowę instalacji fotowoltaicznej o mocy 1,89 MW. Całkowity koszt inwestycji, którą zrealizuje Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Stargardzie, to prawie 12,7 mln zł. Więcej na ten temat w artykule: W Stargardzie powstanie duża elektrownia fotowoltaiczna. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (4)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Zainteresowany |
6 baniek za 1 MW. Wszyscy zarobieni na etqpie realizacji widze
załamany |
brak słów, 0,96 MW 6,3 mln zł, a później piszecie o 0,99 MW za 4,3 mln? Przecież to śmierdzi na kilometr......
Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej Polska PV |
koszt 1 MW na najlepszym sprzęcie maksymalnie 4 mln.
Sayt |
Dotacja zawsze się przyda. Ja się cieszę, ze w korzystnej cenie mogę zainstalować panele fotowoltaiczne w swojej firmie.

Giełda OZE

Projekty PV - 1MW pod aukcje i dotacje

Sprzedam projekty PV o mocy do 1MW w warmińsko-mazurskim pod dotacje - nabór do końca listopada 2017 czytaj dalej...

Szukamy partnerów do projektów PV

Posiadamy pakiet 50 projektów na różnych etapach zaawansowania, od decyzji administracyjnych do proj czytaj dalej...

Sprzedam Farmę Wiatrową

Witam, Sprzedam farmę wiatrową składającą się z 2 wiatraków typu Enercon E-53 (moc 800kW każdy), pos czytaj dalej...

SZUKAM DZIAŁKI POD DZIERŻAWĘ FARMY FOTOWOLTAICZNEJ

Podlaskie, Warminsko-Mazurskie, Mazovieckie, Lodzkie czytaj dalej...