Unijna dotacja na farmę fotowoltaiczną w Wałczu

Unijna dotacja na farmę fotowoltaiczną w Wałczu
Fot. Delta
REKLAMA

Umowę na dofinansowanie budowy kolejnej farmy fotowoltaicznej w woj. zachodniopomorskim podpisano w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Beneficjent unijnej dotacji z RPO dla woj. zachodniopomorskiego jest jednocześnie jednym z wygranych pierwszych aukcji dla OZE.

Farma fotowoltaiczna o mocy 0,96 MW powstanie w Wałczu. Umowa między beneficjentem – Elektrownią Fotowoltaiczną Wałcz Sp. z o.o. – a WFOŚiGW w Szczecinie została podpisana wczoraj.

Farma fotowoltaiczna w Wałczu ma się składać z ponad 3,8 tys. paneli fotowoltaicznych i zajmie powierzchnię przekraczającą 2,2 hektara. Roczny uzysk energii szacuje się na 1,1 GWh.

Budowa farmy fotowoltaicznej w Wałczu ma kosztować ponad 6,3 mln zł. Wydatki kwalifikowalne to prawie 4,2 mln zł, a dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, przyznane w ramach działania 2.10: Zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł, wynosi ponad 3,3 mln zł.

Spółka Elektrownia Fotowoltaiczna Wałcz Sp. z o.o. jest jednocześnie beneficjentem pierwszej aukcji dla nowych projektów OZE o mocy do 1 MW.

Wcześniej WFOŚiGW w Szczecinie podpisał umowę o unijne dofinansowanie na budowę innej farmy fotowoltaicznej, w przypadku której inwestor zapewnił sobie wsparcie w systemie aukcyjnym dzięki wygranej w ostatniej aukcji.

Chodzi o farmę fotowoltaiczną o mocy 0,99 MW w miejscowości Kraśnik Koszaliński znajdującej się w powiecie koszalińskim. Inwestorem jest spółka ES Jutrzenka 2 Sp. z o.o. Koszt tego projektu ma wynieść ponad 4,4 mln zł. Dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi ponad 1,9 mln zł.

Wcześniej w siedzibie WFOŚiGW w Szczecinie podpisano ponadto m.in. umowę na unijne dofinansowanie w wysokości prawie 8,4 mln zł, które pozwoli na budowę instalacji fotowoltaicznej o mocy 1,89 MW. Całkowity koszt inwestycji, którą zrealizuje Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Stargardzie, to prawie 12,7 mln zł. Więcej na ten temat w artykule: W Stargardzie powstanie duża elektrownia fotowoltaiczna. 

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (4)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Zainteresowany |
6 baniek za 1 MW. Wszyscy zarobieni na etqpie realizacji widze
załamany |
brak słów, 0,96 MW 6,3 mln zł, a później piszecie o 0,99 MW za 4,3 mln? Przecież to śmierdzi na kilometr......
Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej Polska PV |
koszt 1 MW na najlepszym sprzęcie maksymalnie 4 mln.
Sayt |
Dotacja zawsze się przyda. Ja się cieszę, ze w korzystnej cenie mogę zainstalować panele fotowoltaiczne w swojej firmie.

Giełda OZE

Ziemia pod PV lub wiatr. Działki; 20, 30, 40 i 56 ha

Ziemia pod PV lub wiatr. Działki; 20, 30, 40 i 56 ha. Klasa ziemi IV-VI. Lubelskie i Podkarpackie. D czytaj dalej...

Sprzedam projekt FW 1 MW z pozwoleniem na budowę

Sprzedam projekt FW 1 MW z pozwoleniem na budowę. kontakt 607 64 64 64 czytaj dalej...

Sprzedaż dokumentacji pod budowę elektrowni PV 0,5 MW z wygraną aukcją (394 zł)

Sprzedam pełną dokumentację wraz z pozwoleniem na budowę i wygraną aukcją ( 394 zł.) na budowę elekt czytaj dalej...

Ekipa montażowa poszukuje zleceń

Doświadczona ekipa montażowa poszukuje zleceń na montaże PV. Zlecenia w centralnej Polsce bez kosztó czytaj dalej...